Le Cliff Bali

Boendeklass: 3.5
Boende för vuxna på gångavstånd från Padang Padang Beach

Välj datum för att se priser

Le Cliff Bali ligger mindre än 10 minuters bilfärd från Templet Uluwatu och Uluwatus klippor. Här ingår bland annat wi-fi och parkering. Pensionatet ligger dessutom bara tio minuters promenad från Padang Padang Beach.

Recensioner

7,8 av 10,
Bra

Populära bekvämligheter

  • Flygtransfer
  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering

Främsta bekvämligheter (7)

  • Städning varje dag
  • Nära stranden
  • Transport till/från flygplatsen
  • Terrass
  • Luftkonditionering
  • Värdeförvaringsskåp i receptionen
  • Reception (öppen begränsade tider)

Känn dig som hemma (6)

  • Terrass
  • Städning varje dag
  • Kaffe- och tebryggare
  • Minibar
  • Sängtillbehör av högsta kvalitet
  • Avgiftsfri parkering
Det nuvarande priset är 794 kr
inklusive skatter och avgifter
14 sep. – 15 sep.

Rumsalternativ

Superior dubbelrum - 1 kingsize-säng

  • Utsikt mot havet
  • 20 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Dubbelrum - havsutsikt

  • Utsikt mot havet
  • 25 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Dubbelrum - 1 queensize-säng - balkong

  • Utsikt mot havet
  • 30 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Rum - 1 queensize-säng

  • Utsikt mot havet
  • 20 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Deluxe dubbelrum - havsutsikt

10,0 av 10
Enastående
(1 recension)
  • Utsikt mot havet
  • 20 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Exklusivt dubbelrum - 1 queensize-säng - mot vattnet

  • Utsikt mot havet
  • 20 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Dubbelrum - balkong - havsutsikt

  • Utsikt mot havet
  • 30 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Deluxe dubbelrum - 1 queensize-säng - balkong

  • 25 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Lägenhet Deluxe

10,0 av 10
Enastående
(2 recensioner)
  • Utsikt mot havet
  • 38 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Lägenhet Superior

  • Utsikt mot stranden
  • 60 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Lägenhet Basic - havsutsikt

  • Utsikt mot havet
  • 20 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
Jl. Labuan Sait, Pecatu, Bali, 80361

I närheten

  • Padang Padang Beach - 11 min till fots - 0.9 km
  • Alchemy Yoga och Meditationscenter Uluwatu - 19 min till fots - 1.7 km
  • Pemutih-stranden - 2 min med bil - 0.7 km
  • Thomas Beach - 3 min med bil - 1.3 km
  • Templet Uluwatu - 13 min med bil - 4.6 km

Ta sig runt

  • Denpasar (DPS-Ngurah Rai Intl.) - 62 min med bil
  • Flygtransfer (tilläggsavgift)

Restauranger

  • ‪Hatch - ‬16 min till fots
  • ‪Drifter Surf Shop Cafe And Gallery - ‬16 min till fots
  • ‪Filini - ‬3 min med bil
  • ‪Ours - ‬12 min till fots
  • ‪Artisan - Bingin - ‬20 min till fots

Om boendet

Le Cliff Bali

  • Le Cliff Bali ligger mindre än 10 minuters bilfärd från Templet Uluwatu och Uluwatus klippor. Här ingår bland annat wi-fi och parkering. Pensionatet ligger dessutom bara tio minuters promenad från Padang Padang Beach.

Översikt

Hotellets storlek

    • 8 rum

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 18.00.
    • Snabb in-/utcheckning tillgängligt
    • Lägsta ålder för incheckning: 15 år
    • Utcheckningstiden är kl. 12.00

Incheckningsinstruktioner

    • Gäster erbjuds transport från flygplats (avgifter kan tillkomma). Gäster måste kontakta boendet med reseinformation i förväg med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
    • Receptionen är öppen alla dagar 08.00–20.00.
    • Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Receptionen är bemannad under begränsade tider.
    • Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
    • Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för gäster är 12 år
    • Lägsta ålder för incheckning är 15 år

Barn

    • Inga spjälsängar (barnsängar)

Husdjur

    • Djur ej tillåtna

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi på rummen

Parkering

    • Gratis parkering erbjuds.

Transfers

    • Flygplatstransport på begäran (tillgänglig dygnet runt)*

Övrig information

    • Särskilda platser för rökning
    • Endast för vuxna

Hotellbekvämligheter

Aktiviteter

  • Tillgång till strand

Avgifter och policyer

Extra tillval

  • Flygtransfer erbjuds mot en avgift på IDR 350000 per fordon (enkel resa).

Renoveringar och stängningar

I enlighet med lokala bestämmelser måste alla besökare stanna på boendet under det hinduiska nyårets dag av tystnad, Nyepi, under ett dygn (med start kl. 06.00). Nyepi infaller oftast i mars eller april (datumen ändras varje år). In- och utcheckning sker inte under detta dygn. Ngurah Rai Airport (Bali International Airport) är också stängd under Nyepi.

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.

Avgifter för extra personer kan tillkomma och varierar beroende på boendets regler.

Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.

Anläggningen har inga hissar.

Gästerna kan vara tryggt medvetna om att det finns brandsläckare och förbandslåda på boendet.

Boendet accepterar kontanter.

Kontantfria transaktioner erbjuds.

Boendets registreringsnummer 9120410171883

Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Kallas även

Cliff Bali Guesthouse Pecatu

Cliff Bali Pecatu

Le Cliff Bali Pecatu

Le Cliff Bali Guesthouse

Le Cliff Bali Guesthouse Pecatu

Vanliga frågor och svar

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Le Cliff Bali?

Husdjur är tyvärr inte tillåtna.

Erbjuder Le Cliff Bali parkering?

Ja, det finns gratis parkering.

Erbjuder Le Cliff Bali flygtransfer?

Ja, transport till/från flygplatsen finns tillgänglig. Avgiften är IDR 350000 per fordon enkel resa.

Vilka tider har Le Cliff Bali angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 18.00. Utcheckning senast 12.00. Expressincheckning och expressutcheckning erbjuds.

Hur är området vid Le Cliff Bali?

Le Cliff Bali ligger 10 minuters promenad från Padang Padang Beach och 11 minuters promenad från Thomas Beach.