L'Incanto Suites Ischia

Bed and breakfast med bar nära Spiaggia Degli Inglesi

Välj datum för att se priser

L'Incanto Suites Ischia har en takterrass och ligger en kvarts promenad från Spiaggia Degli Inglesi. Du kan varva ned med en drink i en bar/lounge innan du äter något gott på deras kafé. Här erbjuds dessutom en snackbar/deli, en terrass och en trädgård.

Recensioner

10 av 10,
Enastående

Populära bekvämligheter

  • Gratis frukost
  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Bar
  • Tvättmöjligheter

Främsta bekvämligheter (12)

  • Städning varje dag
  • Takterrass
  • Bar
  • Kafé
  • Terrass
  • Luftkonditionering
  • Trädgård
  • Snackbar/deli
  • Tvättjänster
  • Tvättmöjligheter
  • Bagageförvaring
  • Reception (öppen begränsade tider)

Känn dig som hemma (6)

  • Spjälsängar (avgift tillkommer)
  • Tv
  • Trädgård
  • Terrass
  • Städning varje dag
  • Tvättmöjligheter

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 4 av 4 rum

Svit Senior - terrass - havsutsikt

  • Utsikt mot havet
  • 100 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 5 sovplatser
  • 2 queensize-sängar och 1 enkelsäng

Panoramic dubbelrum - terrass - havsutsikt

  • Utsikt mot havet
  • 30 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Comfort dubbelrum - havsutsikt

  • Utsikt mot havet
  • 30 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Juniorsvit - 1 sovrum - terrass - havsutsikt

  • Utsikt mot havet
  • 50 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 1 bäddsoffa (dubbel)

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
Via Castiglione, 70, Casamicciola Terme, Casamicciola Terme, NA, 80074

I närheten

  • Termalparken Castiglione - 2 min till fots - 0.2 km
  • Ischias hamn - 16 min till fots - 1.3 km
  • Terme di Ischia - 3 min med bil - 1.9 km
  • Ischias kungliga palats - 3 min med bil - 1.9 km
  • Via Vittoria Colonna - 4 min med bil - 2.2 km

Ta sig runt

  • Neapels internationella flygplats (NAP) - 140 min med bil

Restauranger

  • ‪Bar del Porto dal 1963 - ‬16 min till fots
  • ‪Da Ciccio - ‬3 min med bil
  • ‪Bar Epomeo - ‬6 min med bil
  • ‪Taverna Antonio - ‬5 min med bil
  • ‪Ristorante 'u Guarracino - ‬8 min till fots

Om boendet

L'Incanto Suites Ischia

  • L'Incanto Suites Ischia har en takterrass och ligger en kvarts promenad från Spiaggia Degli Inglesi. Du kan varva ned med en drink i en bar/lounge innan du äter något gott på deras kafé. Här erbjuds dessutom en snackbar/deli, en terrass och en trädgård.

Översikt

INCHECKNING
15.00
UTCHECKNING
11.00

Hotellets storlek

    • 4 rum

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 20.00.
    • Sen incheckning i mån av tillgänglighet
    • Lägsta ålder för incheckning: 18 år
    • Utcheckningstiden är kl. 11.00

Incheckningsinstruktioner

    • Receptionen är öppen alla dagar 09.00–16.00.
    • Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Receptionen är bemannad under begränsade tider.
    • Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
    • Om du planerar att ankomma efter 13.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för incheckning är 18 år

Husdjur

    • Djur ej tillåtna

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi på rummen

Parkering

    • Gratis parkering erbjuds.
    • Parkering borta från gatan finns på plats.

Övrig information

    • Rökfritt boende

Hotellbekvämligheter

Mat och dryck

  • Gratis kontinental frukost dagligen 08.00–10.30
  • Bar/lounge
  • Kafé
  • Snackbar/deli

Saker att göra

  • Varma källor i närheten

Tjänster

  • Reception (öppen begränsade tider)
  • Kemtvätt/tvättjänster
  • Bagageförvaring

Boendet och bekvämligheter

  • Takterrass
  • Trädgård

Bekvämligheter på rummet

Underhållning

  • 24-tums LED-tv

Vardagsbekvämligheter

  • Luftkonditionering
  • Minibar
  • Vattenkokare

Sov gott

  • Spjälsäng (avgift tillkommer)
  • Extrasäng (avgift tillkommer)
  • Sängkläder tillhandahålls

Saker att uppskatta

  • Möblerad balkong

Fräscha upp dig

  • Badkar eller dusch
  • Regndusch
  • Bidé
  • Gratis toalettartiklar
  • Hårtork
  • Handdukar

Håll dig uppkopplad

  • Skrivbord
  • Gratis wi-fi
  • Telefon
  • Skrivbordsstol

Mat och dryck

  • Gratis flaskvatten

Övrigt

  • Dagligen
  • Värdeförvaringsskåp på rummet
  • Guideböcker/rekommendationer

Avgifter och policyer

Obligatoriska avgifter

Du kommer att ombes att betala följande avgifter till boendet vid incheckning eller utcheckning – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
  • En skatt tas ut av staden och betalas på boendet. Skatten är säsongsbunden och gäller inte alltid året om. Andra undantag och avdrag kan förekomma. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
  • Stadsskatt: Från 1 november till 31 mars, EUR 3.00 per person per natt. Skatten gäller inte barn under 12 år.
  • Stadsskatt: Från 1 april till 31 oktober, EUR 3.00 per person per natt. Skatten gäller inte barn under 12 år.

Barn- och extrasängar

  • Barnsängar är tillgängliga mot en avgift på EUR 20 per natt.
  • Tillgång till extrasängar erbjuds mot en avgift på EUR 50 per natt.
  • Gäster måste kontakta boendet i förväg för att boka spjälsängar.
  • Alla gäster, även barn, måste närvara vid incheckning och uppvisa statligt utfärdad legitimation eller pass.

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extra personer kan tillkomma och varierar beroende på boendets regler.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Anläggningen har inga hissar.
Gästerna kan vara tryggt medvetna om att det finns brandsläckare på boendet.
Boendet accepterar bankkort och kontanter.
Kontanttransaktioner på boendet får inte överstiga EUR 5000, på grund av statliga föreskrifter. Om du vill ha mer information kan du kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Kallas även

L'Incanto Restaurant Suites
L' Incanto Restaurant Suites
L'Incanto Restaurant & Suites Bed & breakfast
L'Incanto Restaurant & Suites Casamicciola Terme
L'Incanto Restaurant & Suites Bed & breakfast Casamicciola Terme

Vanliga frågor och svar

Kan man avboka gratis på L'Incanto Suites Ischia och få hela beloppet återbetalat?

Ja, L'Incanto Suites Ischia erbjuder återbetalningsbara rumspriser, som kan bokas på våra sidor. Om du har bokat ett fullt återbetalningsbart rumspris kan detta avbokas fram till några dagar före incheckning, beroende på boendets avbokningspolicy. Se till att du läser igenom boendets avbokningspolicy för att ta reda på vilka regler och villkor som gäller.

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till L'Incanto Suites Ischia?

Husdjur är tyvärr inte tillåtna.

Erbjuder L'Incanto Suites Ischia parkering?

Ja, det finns gratis parkering.

Vilka tider har L'Incanto Suites Ischia angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 20.00. Utcheckning senast 11.00.

Vad finns det att göra på L'Incanto Suites Ischia och i närheten?

L'Incanto Suites Ischia har trädgård.

Har L'Incanto Suites Ischia några privata utomhusområden?

Ja, varje rum har möblerad balkong.

Hur är området vid L'Incanto Suites Ischia?

L'Incanto Suites Ischia ligger 16 minuters promenad från Ischias hamn och 2 minuters promenad från Termalparken Castiglione.

Recensioner

Recensioner för L'Incanto Suites Ischia

10

Enastående

10

Renlighet

10

Personal och service

10

Boendets skick och faciliteter

Recensioner

Verifierad recension

10/10 Enastående

Magical place

Superb property , helpful staff and amazing restaurant