Tru by Hilton Miami West Brickell

Boendeklass: 2.5
Hotell med utomhuspool nära Brickell City Centre

Välj datum för att se priser

Tru by Hilton Miami West Brickell ligger bara 5 minuters bilfärd från Brickell City Centre och Bayside Marketplace. Gäster som vill träna har tillgång till ett dygnet runt-öppet fitnesscenter och kan ta en simtur i deras utomhuspool. Kaseya Center och Vizcaya Museum and Gardens ligger dessutom bara fem minuters bilfärd härifrån. Den hjälpsamma personalen och de fina badrummen brukar uppskattas av våra resenärer. Boendet ligger bara en kort promenad från kollektivtrafik. Till Brickell Metromover Station tar det 12 minuter att gå och till Brickell Station är det 13 minuter.

Recensioner

9,2 av 10,
Underbart

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Gratis frukost
  • Husdjursvänligt
  • Parkering tillgänglig
  • Gratis wi-fi
  • Anslutande rum tillgängliga

Främsta bekvämligheter (12)

  • Städning på begäran
  • Utomhuspool
  • Fitnesscenter öppet dygnet runt
  • Parkeringsservice
  • Business-service (dygnet runt)
  • Business-service
  • Reception öppen dygnet runt
  • Kaffe i allmänt utrymme
  • Luftkonditionering
  • Dator
  • Värdeförvaringsskåp i receptionen
  • Mikro i allmänt utrymme

Känn dig som hemma (6)

  • Anslutande rum tillgängliga
  • Privat badrum
  • Tv
  • Mörkläggningsgardiner
  • Hiss
  • Badkar eller dusch
Det nuvarande priset är 1 051 kr
inklusive skatter och avgifter
24 aug. – 25 aug.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 10 av 10 rum

Basic-rum - 1 kingsize-säng

9,4 av 10
Enastående
(176 recensioner)
  • 20 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Standardrum - 1 kingsize-säng - tillgänglighetsanpassat (Hearing)

8,4 av 10
Mycket bra
(28 recensioner)
  • 42 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Standardrum - 2 queensize-sängar - tillgänglighetsanpassat (Hearing)

9,6 av 10
Enastående
(12 recensioner)
  • 27 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 queensize-sängar
  • Gratis wi-fi

Standardrum - 2 queensize-sängar - tillgänglighetsanpassat (Roll-In Shower)

9,8 av 10
Enastående
(17 recensioner)
  • 86 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 queensize-sängar
  • Gratis wi-fi

Standardrum - 2 queensize-sängar

9,2 av 10
Underbart
(70 recensioner)
  • 25 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 queensize-sängar
  • Gratis wi-fi

Rum - 2 queensize-sängar - tillgänglighetsanpassat - badkar

9,8 av 10
Enastående
(18 recensioner)
  • 4 sovplatser
  • 2 queensize-sängar
  • Gratis wi-fi

Rum - 1 kingsize-säng - tillgänglighetsanpassat (Mobility & Hearing)

  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Rum

  • 4 sovplatser
  • Gratis wi-fi

2 Queen Beds Standard Room

  • 25 kvadratmeter
  • 4 sovplatser
  • 2 queensize-sängar
  • Gratis wi-fi

Rum

  • 4 sovplatser
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
1931 SW 3RD AVENUE, Miami, FL, 33129

I närheten

  • Calle Ocho - 9 min till fots - 0.8 km
  • Mary Brickell Village - 15 min till fots - 1.3 km
  • Brickell City Centre - 17 min till fots - 1.4 km
  • Downtown Miami shoppingdistrikt - 3 min med bil - 2.7 km
  • Brickell Key - 3 min med bil - 3.4 km

Ta sig runt

  • Miami, Florida (MPB-Public Seaplane Base) - 14 min med bil
  • Miami International Airport (MIA) - 23 min med bil
  • Miami, FL (OPF-Opa Locka Executive) - 38 min med bil
  • Hollywood International Airport (FLL) - 47 min med bil
  • Hialeah Market Station - 11 min med bil
  • Miami Central Brightline Train Station (EKW) - 14 min med bil
  • Miami Airport Station - 16 min med bil
  • Brickell Metromover Station - 12 minuters promenad
  • Brickell Station - 13 minuters promenad
  • Financial District Metromover Station - 15 minuters promenad

Restauranger

  • ‪McDonald's - ‬14 min till fots
  • ‪Wendy's - ‬14 min till fots
  • ‪Moshi Moshi Brickell - ‬5 min till fots
  • ‪Dunkin' - ‬14 min till fots
  • ‪Batch Gastropub - ‬14 min till fots

Om boendet

Tru by Hilton Miami West Brickell

  • Tru by Hilton Miami West Brickell ligger bara 5 minuters bilfärd från Brickell City Centre och Bayside Marketplace. Gäster som vill träna har tillgång till ett dygnet runt-öppet fitnesscenter och kan ta en simtur i deras utomhuspool. Kaseya Center och Vizcaya Museum and Gardens ligger dessutom bara fem minuters bilfärd härifrån. Den hjälpsamma personalen och de fina badrummen brukar uppskattas av våra resenärer. Boendet ligger bara en kort promenad från kollektivtrafik. Till Brickell Metromover Station tar det 12 minuter att gå och till Brickell Station är det 13 minuter.

Översikt

DONE

Hotellets storlek

    • 141 rum
    • 8 våningar
DONE

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 00.00.
    • Snabb in-/utcheckning tillgängligt
    • Tidig incheckning i mån av tillgänglighet
    • Lägsta ålder för incheckning: 21 år
    • Utcheckningstiden är kl. 11.00
    • Sen utcheckning i mån av tillgänglighet
DONE

Incheckningsinstruktioner

    • Gästerna får instruktioner för smart lås.
    • Om du planerar att ankomma efter 00.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
    • Kreditkortet som användes för bokningen måste uppvisas av kortinnehavaren vid incheckning tillsammans med motsvarande fotolegitimation, och andra arrangemang måste samordnas med boendet före ankomst.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
DONE

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för incheckning är 21 år
DONE

Barn

    • Barn bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar behövs.
    • Inga spjälsängar (barnsängar)
DONE

Husdjur

    • Husdjur tillåts (endast katter och hundar)*
    • Assistanshundar är välkomna
WIFI

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi på rummen
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Parkeringsservice med bevakning och under tak erbjuds (USD 35 per natt, med möjlighet att köra ut och in).
    • Rullstolsanpassad parkering och parkering för rullstolsanpassad minibuss finns på plats
    • Höjdbegränsningar finns för parkering på plats.
DONE

Övrig information

    • Rökfritt boende

Hotellbekvämligheter

Mat och dryck

  • Gratis frukostbuffé dagligen 07.00–10.00
  • Kaffe/te i allmänt utrymme
  • Gemensam mikrovågsugn
  • Vattenautomat

Resa med barn

  • Barn bor gratis
  • Spel för barn

Saker att göra

  • Biljardbord

Arbeta på resan

  • Business-service dygnet runt
  • Dator
  • Kontorsplatser

Tjänster

  • Reception (öppen dygnet runt)
  • Bagageförvaring
  • Solstolar
  • Parasoller

Boendet och bekvämligheter

  • 1 byggnad
  • Byggdes 2022
  • Värdeförvaringsskåp i receptionen
  • Fitnesscenter (öppet dygnet runt)
  • Utomhuspool
  • Arkitektur i traditionell stil

Tillgänglighetsanpassning

  • Hiss
  • Rullstolsanpassad parkering
  • Rullstolsanpassad offentlig toalett
  • Parkering för rullstolsanpassad minibuss
  • Parkeringsservice för rullstolsanpassade fordon
  • Rullstolsanpassad tillgång till hiss
  • Rullstolsanpassad receptionsdisk
  • Rullstolsanpassad pool
  • Rullstolsanpassat gym
  • Rullstolsanpassat businesscenter
  • Tv med undertexter
  • Tillgänglighetsanpassad telefon
  • Väl upplyst gång till ingången
  • Gång utan trappsteg till ingången

Bekvämligheter på rummet

Underhållning

  • 55-tums smart-tv
  • Satellit-tv

Vardagsbekvämligheter

  • Luftkonditionering
  • Strykjärn/strykbräda

Sov gott

  • Mörkläggningsgardiner
  • Sängkläder tillhandahålls

Fräscha upp dig

  • Privat badrum
  • Badkar eller dusch
  • Miljövänliga toalettartiklar
  • Hårtork
  • Handdukar
  • Toalettpapper

Håll dig uppkopplad

  • Skrivbord
  • Gratis wi-fi
  • Telefon
  • Skrivbordsstol
  • Eladaptrar/laddare

Övrigt

  • På begäran
  • Anslutande rum tillgängliga
  • Miljövänliga toalettartiklar
  • Behållare för toalettartiklar
  • Mobilnyckel

Avgifter och policyer

Återbetalningsbara depositioner

  • Deposition: USD 45 per boende, per natt

Extra tillval

  • Tidig incheckning kan ordnas mot en tilläggsavgift (i mån av tillgänglighet).
  • Sen utcheckning kan ordnas mot en extra avgift (i mån av tillgång).

Renoveringar och stängningar

Följande anläggningar är otillgängliga från 5 augusti 2026 till 14 september 2026 (datumen kan ändras):
  • Pool

Husdjur

  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar.
  • Husdjur är tillåtna mot en avgift på USD 75 per husdjur, per vistelse (max USD 124 per vistelse).

Parkering

  • Parkeringsservice under tak kostar USD 35 per natt, med möjlighet att köra iväg och komma tillbaka.
  • Höjdbegränsning gäller för parkering.

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Anslutande rum kan erbjudas i mån av tillgång. Gäster kan be om anslutande rum genom att kontakta boendet direkt på numret i bokningsbekräftelsen.
Gästerna kan vara tryggt medvetna om att det finns kolmonoxiddetektor, brandsläckare och rökdetektor på boendet.
Boendet välkomnar alla gäster, oavsett sexuell läggning och könsidentitet (HBTQ+-vänligt).
Boendet accepterar kreditkort, bankkort, mobilbetalning och kontanter.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard, American Express, Discover, Diners Club, JCB International och Union Pay.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Kallas även

Tru by Hilton Miami West Brickell Hotel
Tru by Hilton Miami West Brickell MIAMI
Tru by Hilton Miami West Brickell Hotel MIAMI

Vanliga frågor och svar

Kan man avboka gratis på Tru by Hilton Miami West Brickell och få hela beloppet återbetalat?

Ja, Tru by Hilton Miami West Brickell erbjuder återbetalningsbara rumspriser, som kan bokas på våra sidor. Om du har bokat ett fullt återbetalningsbart rumspris kan detta avbokas fram till några dagar före incheckning, beroende på boendets avbokningspolicy. Se till att du läser igenom boendets avbokningspolicy för att ta reda på vilka regler och villkor som gäller.

Har Tru by Hilton Miami West Brickell någon pool?

Ja, det finns utomhuspool. Poolen kommer att vara otillgänglig från 5 augusti 2026 till 14 september 2026 (datumen kan ändras).

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Tru by Hilton Miami West Brickell?

Ja, katter och hundar är välkomna. En avgift tas ut på USD 75 per husdjur per vistelse. Assistanshundar är avgiftsbefriade.

Erbjuder Tru by Hilton Miami West Brickell parkering?

Ja. Parkeringsservice kostar USD 35 per natt.

Vilka tider har Tru by Hilton Miami West Brickell angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 00.00. En avgift tas ut för tidig incheckning (i mån av tillgång). Utcheckning senast 11.00. Sen utcheckning är möjlig mot en avgift (i mån av tillgång). Expressincheckning och expressutcheckning erbjuds.

Finns det kasino i anslutning till Tru by Hilton Miami West Brickell?

Nej, detta hotell har inget kasino, men Magic City Casino (9 min. bort med bil) ligger i närheten.

Vad finns det att göra på Tru by Hilton Miami West Brickell och i närheten?

Tru by Hilton Miami West Brickell har utomhuspool och fitnesscenter (öppet dygnet runt).

Hur är området vid Tru by Hilton Miami West Brickell?

Tru by Hilton Miami West Brickell ligger 18 minuters promenad från Brickell City Centre och 12 minuters promenad från Calle Ocho. Andra resenärer tycker att området är promenadvänligt och passar bra för shopping.

Recensioner

Recensioner för Tru by Hilton Miami West Brickell

9,2

Underbart

9,6

Renlighet

9,2

Bekvämligheter

9,4

Personal och service

9,4

Boendets skick och faciliteter

Recensioner

Verifierad recension

10/10 Enastående

En natt

Stannade en natt innan kryssning. Passar bra för kortare vistelse.
1 natts resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

Nöjd

Hotellet ligger nära stan bara en kort promenad därifrån. Väldigt lugnt område. Super sköna sängar så man sover väldigt gott. En enkel frukost med bagels, youghurt etc. Fattades pålägg typ. Men helt okej frukost.
Pierre, 2 nätters resa
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

This is a decent property at an affordable rate.
tamesha, 1 natts resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

Wonderful stay
Jessica, 1 natts resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

Wonderful place to stay in Miami.
Andrew, 2 nätters resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

Customer service was amazing the room was too!
LaKeisha, 1 natts resa
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Great value no frills hotel in a good location close to Brickell. Breakfast included.
Dennis, 2 nätters resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

Have stayed here on prior trips to Miami and the hotel was as great as always. Hotel is always clean, staff is outstanding and coffee and breakfast terrific as usual. Keep up the great work!
David, 1 natts resa
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Just needs more signs, on the 1st FLR( check in) of where the amenities where located.
Epifanio, 2 nätters resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

Breakfast and staff was amazing.
Luis, 1 natts resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

This place was the best loved it will be back
Raymond, 1 natts resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

Yes, my stay was very good, nice staff and good location quiet and residential.
Joan, 1 natts resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

Clean room, great staff, and good breakfast options
Jermaine, 1 natts resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

Clean room, friendly staff and good breakfast
Asma, 1 natts resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

This hotel was incredibly clean, friendly staff, good breakfast.
Heather, 1 natts resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

Super bel hôtel,
Kathy, 2 nätters resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

Great hotel. Very helpful and friendly staff, clean room of good size, good breakfast, and at reasonable price. I didn't use the pool because I only stayed one night, but it looked very inviting. I would love to stay here again when I'm in Miami next time.
Irina, 1 natts resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

The stay was pleasant.
Tina, 1 natts resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

Great staff, comfy beds, clean hotel. Complimentary breakfast was one of the best I’ve had at a hotel.
ZACHARY, 1 natts resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

Quarto confortável, banheiro grande, localização perto do centro. Café da manhã seria o único ponto a melhorar
SAVIO, 3 nätters resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

Great location!
Ashley, 2 nätters resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

It was an excellent stay. The staff was kind, helpful, and available.
Christian, 1 natts resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

とてもホテルが綺麗で宿泊しやすかったです
倖太, 4 nätters resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

Really good affordable hotel in Miami highly recommend. I hear all the time when I’m down here.
Aaron, 2 nätters resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

I would stay again
Dale, 3 nätters resa