Carlstad Hostel Sport
Välj datum för att se priser
Fotogalleri för Carlstad Hostel Sport





Recensioner
Populära bekvämligheter
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Tvättmöjligheter
- Laddningsstation för elfordon
Främsta bekvämligheter (9)
Främsta bekvämligheter (9)
- Städning varje dag
- Frukost tillgänglig
- Mikro i allmänt utrymme
- Kyl i allmänt utrymme
- Tvättmöjligheter
- Reception (öppen begränsade tider)
- Hjälp med bokning av biljetter och guidade turer
- Tillgång till värdeskåp
- Lekplats
Känn dig som hemma (6)
Känn dig som hemma (6)
- Lekplats på området
- Köksutrustning
- Tv
- Städning varje dag
- Tvättmöjligheter
- Hiss
Rumsalternativ
Kontrollera tillgängligheten för dessa datum
Öppna alla foton för Enkelrum

Enkelrum
- Utsikt mot staden
- 1 sovrum
- 1 sovplats
- 1 enkelsäng
Öppna alla foton för Dubbelrum eller tvåbäddsrum

Dubbelrum eller tvåbäddsrum
- 1 sovrum
- 3 sovplatser
- 1 queensize-säng ELLER 2 enkelsängar
Öppna alla foton för Fyrbäddsrum

Fyrbäddsrum
- Utsikt mot staden
- 1 sovrum
- 4 sovplatser
- 2 enkelsängar och 1 queensize-säng
Öppna alla foton för Sovsal (Men Only)

Sovsal (Men Only)
- 1 sovrum
- 1 sovplats
- 1 enkelsäng
Öppna alla foton för Trippelrum

Trippelrum
- Utsikt mot staden
- 1 sovrum
- 3 sovplatser
- 3 enkelsängar
Öppna alla foton för Sovsal (Women Only)

Sovsal (Women Only)
- Utsikt mot staden
- 1 sovrum
- 1 sovplats
- 1 enkelsäng
Öppna alla foton för Familjerum för fyra - 1 sovrum

Familjerum för fyra - 1 sovrum
- 1 sovrum
- 4 sovplatser
- 2 enkelsängar ELLER 1 våningssäng (enkel)
Liknande boenden

Best Western Gustaf Fröding Hotel & Konferens
- Pool
- Husdjursvänligt
- Parkering tillgänglig
- Gratis wi-fi

CarlstadCity H Boutique Hotell
- Husdjursvänligt
- Gratis wi-fi
- Tvättmöjligheter
- Laddningsstation för elfordon

Aiden By Best Western Karlstad Arena
- Gratis frukost
- Husdjursvänligt
- Gratis wi-fi
- Rökning förbjuden

Best Western Hotel Savoy
- Gratis frukost
- Husdjursvänligt
- Gratis wi-fi
- Restaurang

Hotell Nova
- Gratis frukost
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Rökning förbjuden

Scandic Winn
- Husdjursvänligt
- Parkering tillgänglig
- Gratis wi-fi
- Restaurang

Scandic Klarälven
- Pool
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi

Solsta Hotell
- Gratis wi-fi
- Rökning förbjuden

Scandic Karlstad City
- Husdjursvänligt
- Parkering tillgänglig
- Gratis wi-fi
- Restaurang

Home Hotel Plaza
- Gratis frukost
- Husdjursvänligt
- Gratis wi-fi
- Restaurang
Om området

I närheten
- Wermland Opera - 16 min till fots - 1.4 km
- Värmlands Museum - 20 min till fots - 1.7 km
- Sandgrund Lars Lerin museum - 20 min till fots - 1.7 km
- Karlstad kongress- och konserthus - 4 min med bil - 2.8 km
- Karlstad domkyrka - 4 min med bil - 2.8 km
Ta sig runt
- Karlstad (KSD) - 14 min med bil
- Välsviken station - 8 min med bil
- Kil station - 17 min med bil
- Karlstad centralstation - 18 minuters promenad
Restauranger
- The Bishop's Arms - 13 min till fots
- McDonald's - 12 min till fots
- Brasseriet - 14 min till fots
- Waynes Coffee - 15 min till fots
- Burger King - 13 min till fots
Om boendet
Carlstad Hostel Sport
- När du planerar en resa till Karlstad är Carlstad Hostel Sport ett utmärkt alternativ. Här ingår bland annat wi-fi och parkering.
Översikt
Hotellets storlek
- 40 rum
Incheckning/utcheckning
- Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 20.00.
- Kontaktfri incheckning erbjuds
- Lägsta ålder för incheckning: 18 år
- Utcheckningstiden är kl. 10.30
- Kontaktfri utcheckning erbjuds
Incheckningsinstruktioner
- Receptionen är öppen alla dagar 08.00–20.00.
- Receptionen är bemannad under begränsade tider.
- Om du planerar att ankomma efter 18.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
- Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Krävs vid incheckning
- Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
- Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
- Lägsta ålder för incheckning är 18 år
Husdjur
- Husdjur tillåts (endast hundar)*
- Assistanshundar är välkomna
Internet
- Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
- Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter))
Parkering
- Gratis parkering erbjuds, med bevakning och utan tak.
- Laddningsstation för elfordon finns på plats.
- Gratis parkering 100 meter bort.
Övrig information
- Särskilda platser för rökning
Hotellbekvämligheter
Mat och dryck
- Frukostbuffé (tilläggsavgift) 07.00–09.30 under veckodagar och 07.30–09.30 på helger
- Gemensam mikrovågsugn
- Gemensam kyl
Resa med barn
- Lekplats
Saker att göra
- Tillgång till gym i närheten
Tjänster
- Reception (öppen begränsade tider)
- Hjälp med bokning av biljetter och guidade turer
- Tvättmöjligheter
Boendet och bekvämligheter
- Tillgång till förvaringsskåp
Tillgänglighetsanpassning
- Hiss
Bekvämligheter på rummet
Underhållning
- 20-tums platt-tv
- Kabel-tv
Vardagsbekvämligheter
- Uppvärmning
Sov gott
- Allergitestade sängkläder
Fräscha upp dig
- Endast dusch
- Handdukar
Håll dig uppkopplad
- Skrivbord
- Gratis wi-fi (med hastigheten 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter))
Mat och dryck
- Stor kyl/frys
- Frys
- Mikrovågsugn
- Tillgång till delat kök
- Spishäll
- Brödrost
- Köksutrustning
- Barnstol
Övrigt
- Dagligen
- Städutrustning
Avgifter och policyer
Extra tillval
- Frukostbuffé erbjuds mot en tilläggsavgift på SEK 95 för vuxna och SEK 50 för barn (ungefärliga priser).
- Lakan är tillgängliga mot en avgift på SEK 95 per person per vistelse. Alternativt kan gäster ta med egna lakan.
Barn- och extrasängar
- Barnsängar är tillgängliga mot en avgift på SEK 100.0 per vistelse.
Husdjur
- Inga avgifter tas ut för assistanshundar.
- Husdjur är tillåtna mot en avgift på SEK 300 per husdjur, per vistelse.
Policyer
Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extra personer kan tillkomma och varierar beroende på boendets regler.
Gästerna kan vara tryggt medvetna om att det finns brandsläckare och rökdetektor på boendet.
Boendet accepterar kreditkort och bankkort. Ingen kontantbetalning.
Följande kreditkort accepteras: Visa och Mastercard.
Kontantfria transaktioner erbjuds.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Kallas även
Carlstad Hostel Sport Karlstad
Carlstad Hostel Sport Hostel/Backpacker accommodation
Carlstad Hostel Sport Hostel/Backpacker accommodation Karlstad
Vanliga frågor och svar
Kan man avboka gratis på Carlstad Hostel Sport och få hela beloppet återbetalat?
Ja, Carlstad Hostel Sport erbjuder återbetalningsbara rumspriser, som kan bokas på våra sidor. Om du har bokat ett fullt återbetalningsbart rumspris kan detta avbokas fram till några dagar före incheckning, beroende på boendets avbokningspolicy. Se till att du läser igenom boendets avbokningspolicy för att ta reda på vilka regler och villkor som gäller.
Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Carlstad Hostel Sport?
Ja, hundar är välkomna. En avgift tas ut på SEK 300 per husdjur per vistelse. Assistanshundar är avgiftsbefriade.
Erbjuder Carlstad Hostel Sport parkering?
Ja, det finns gratis parkering. Laddningsstation för elbil erbjuds.
Vilka tider har Carlstad Hostel Sport angett för in- och utcheckning?
Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 20.00. Utcheckning senast 10.30. Kontaktfri incheckning och utcheckning erbjuds.
Vad finns det att göra på Carlstad Hostel Sport och i närheten?
Carlstad Hostel Sport har tillgång till gym i närheten.
Hur är området vid Carlstad Hostel Sport?
Carlstad Hostel Sport ligger mitt i Karlstad, 1 minuters promenad från Vänern och 18 minuters promenad från Karlstad domkyrka.