Qupqugiaq Inn

Boendeklass: 2
Motell i hjärtat av Anchorage

Välj datum för att se priser

Qupqugiaq Inn ligger mindre än 10 minuters bilfärd från Alaska Regional Hospital. Här ingår wi-fi och parkering, och gäster som vill hålla sig aktiva bor nära snowboardåkning. Andra resenärer talar mycket väl om den hjälpsamma personalen.

Recensioner

7,8 av 10,
Bra

Populära bekvämligheter

  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis wi-fi
  • Rökning förbjuden

Främsta bekvämligheter (9)

  • Städning varje dag
  • Terrass
  • Kaffe i allmänt utrymme
  • Bibliotek
  • Mikro i allmänt utrymme
  • Kyl i allmänt utrymme
  • Picknickområde
  • Bagageförvaring
  • Reception (öppen begränsade tider)

Känn dig som hemma (5)

  • Köksutrustning
  • Kabel-/satellit-tv
  • Terrass
  • Städning varje dag
  • Avgiftsfri parkering
Det nuvarande priset är 884 kr
inklusive skatter och avgifter
16 okt. – 17 okt.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 7 av 7 rum

Classic-rum - flera sängar - privat badrum

7,8 av 10
Bra
(20 recensioner)
  • Utsikt mot staden
  • 13 kvadratmeter
  • 3 sovplatser
  • 1 dubbelsäng och 1 enkelsäng

Dubbelrum - 1 dubbelsäng - delat badrum

8,2 av 10
Mycket bra
(25 recensioner)
  • Utsikt mot staden
  • 14 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Classic-rum - 1 dubbelsäng - privat badrum

7,6 av 10
Bra
(27 recensioner)
  • Utsikt mot staden
  • 16 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Enkelrum - delat badrum

8,6 av 10
Utmärkt
(19 recensioner)
  • Utsikt mot staden
  • 17 kvadratmeter
  • 1 sovplats
  • 1 enkelsäng

Superior-rum - 1 dubbelsäng - privat badrum

  • Utsikt mot staden
  • 19 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Superior-rum - 1 queensize-säng - privat badrum

9,0 av 10
Underbart
(12 recensioner)
  • Utsikt mot staden
  • 19 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Single Sleeping Pod

  • Utsikt mot staden
  • 1 sovplats
  • 1 våningssäng (enkel)

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
640 West 36th Avenue, Anchorage, AK, 99503

I närheten

  • Arctic & Benson Dog Park - 6 min till fots - 0.5 km
  • Cinemark Century Anchorage 16 - 11 min till fots - 0.9 km
  • Z.J. Loussac Library, Main Branch (huvudbibliotek) - 12 min till fots - 1.0 km
  • Wells Fargo Alaska Heritage Library and Museum (bibliotek och museum om ursprungsbefolkningen) - 13 min till fots - 1.2 km
  • Business Park Wetlands Special Management Area - 18 min till fots - 1.5 km

Ta sig runt

  • Anchorage, AK (MRI-Merrill Field) - 7 min med bil
  • Ted Stevens Anchorage International Airport (ANC) - 7 min med bil
  • Girdwood, Alaska (AQY) - 48,4 km
  • Anchorage Alaska Railroad Depot - 5 min med bil

Restauranger

  • ‪McDonald's - ‬12 min till fots
  • ‪Tommy's Burger Stop - ‬14 min till fots
  • ‪Buffalo Wild Wings - ‬6 min till fots
  • ‪Arby's - ‬15 min till fots
  • ‪Carl's Jr. - ‬10 min till fots

Om boendet

Qupqugiaq Inn

  • Qupqugiaq Inn ligger mindre än 10 minuters bilfärd från Alaska Regional Hospital. Här ingår wi-fi och parkering, och gäster som vill hålla sig aktiva bor nära snowboardåkning. Andra resenärer talar mycket väl om den hjälpsamma personalen.

Översikt

Hotellets storlek

    • 37 rum
    • 2 våningar

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 00.00.
    • Tidig incheckning i mån av tillgänglighet
    • Lägsta ålder för incheckning: 18 år
    • Utcheckningstiden är kl. 11.00

Incheckningsinstruktioner

    • Receptionen är öppen alla dagar 10.00–00.00.
    • Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner inom 2 veckor före ankomst. Receptionen är bemannad under begränsade tider.
    • Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
    • Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
    • Kontakta boendet via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen om du har några frågor.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för incheckning är 18 år

Barn

    • Inga spjälsängar (barnsängar)

Husdjur

    • Djur ej tillåtna

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi på rummen

Parkering

    • Gratis parkering erbjuds.

Övrig information

    • Rökfritt boende

Hotellbekvämligheter

Mat och dryck

  • Kaffe/te i allmänt utrymme
  • Gemensam mikrovågsugn
  • Gemensam kyl

Saker att göra

  • Skidlifter i närheten
  • Snowboardåkning i närheten

Tjänster

  • Reception (öppen begränsade tider)
  • Bagageförvaring

Boendet och bekvämligheter

  • 1 byggnad
  • Picknickområde
  • Terrass
  • Bibliotek

Bekvämligheter på rummet

Underhållning

  • 32-tums platt-tv
  • Satellit-tv

Vardagsbekvämligheter

  • Uppvärmning

Sov gott

  • Väckarklocka
  • Sängkläder tillhandahålls

Saker att uppskatta

  • Unika möbler och unik inredning

Fräscha upp dig

  • Handdukar

Håll dig uppkopplad

  • Gratis wi-fi

Mat och dryck

  • Tillgång till delat kök
  • Köksutrustning

Övrigt

  • Dagligen

Avgifter och policyer

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extra personer kan tillkomma och varierar beroende på boendets regler.
Anläggningen har inga hissar.
Gästerna kan vara tryggt medvetna om att det finns brandsläckare och rökdetektor på boendet.
Boendet accepterar kreditkort. Ingen kontantbetalning.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard, American Express och Discover.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Kallas även

Qupqugiaq
Qupqugiaq Anchorage
Qupqugiaq Inn
Qupqugiaq Inn Anchorage
Qupqugiaq Hotel Anchorage
Qupqugiaq Inn Motel
Qupqugiaq Inn Anchorage
Qupqugiaq Inn Motel Anchorage

Vanliga frågor och svar

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Qupqugiaq Inn?

Husdjur är tyvärr inte tillåtna.

Erbjuder Qupqugiaq Inn parkering?

Ja, det finns gratis parkering.

Vilka tider har Qupqugiaq Inn angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 00.00. Utcheckning senast 11.00.

Vad finns det att göra på Qupqugiaq Inn och i närheten?

Du kan roa dig med vinteraktiviteter i närheten som snowboardåkning och skidåkning.Qupqugiaq Inn har även picknickområde.

Hur är området vid Qupqugiaq Inn?

Qupqugiaq Inn ligger i Midtown Anchorage, 7 minuter med bil från Ted Stevens Anchorage International Airport (ANC) och 12 minuters promenad från Z.J. Loussac Library, Main Branch (huvudbibliotek).

Recensioner

Recensioner för Qupqugiaq Inn

7,8

Bra

7,8

Renlighet

7,2

Bekvämligheter

8,2

Personal och service

7,2

Boendets skick och faciliteter

Recensioner

Verifierad recension

10/10 Enastående

Clean rooms, quiet nights, helpful staff.
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

The location is very convenient for my needs. The staff was friendly and helpful. I will definitely stay here again.
Verifierad recension

10/10 Enastående

Good place to stay!
Verifierad recension

10/10 Enastående

Nice place overall. Smallish rooms, but just fine for what we needed. Amazing staff!
Verifierad recension

10/10 Enastående

The staff was very kind and the room was nice.
Verifierad recension

10/10 Enastående

Helpful staff and great stay.
Verifierad recension

6/10 Bra

Clean but in kinda a sketchy neighborhood. We booked room to have a place to rest because we had all night flight .
Verifierad recension

10/10 Enastående

Nice place. I needed a simple room for 1 night. I liked the place. I'll stay there again.
Verifierad recension

10/10 Enastående

It was very cozy. The atmosphere was on point as it said it was and close to everything you needed.
Verifierad recension

10/10 Enastående

The staff were friendly, and the accommodations were clean and well-maintained.
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

The beds were good and the location was as well.
Verifierad recension

10/10 Enastående

Amazing staff service convenience and relaxing stay
Verifierad recension

10/10 Enastående

Good place!
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Very helpful staff.
Verifierad recension

2/10 Dåligt

They stole $1500 cash from my room when I went for breakfast if u go for breakfast secure all items a thief is working there
Verifierad recension

10/10 Enastående

We gotta knock on our door almost an hour before check out for housekeeping that we didn’t request lol but other than that the stay was great!!
Verifierad recension

10/10 Enastående

Always an inviting feeling and comfortable
Verifierad recension

10/10 Enastående

Our room was comfy and the bathroom tile was very cool
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

The staff was helpful, the room was comfortable though tight, and the location worked well for getting where we needed to get the next day.
Verifierad recension

10/10 Enastående

The guy who checked us in was super helpful and very nice and polite. The location was easy to find and get around town
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Un hôtel sans prétention mais facile d'accès avec un bon rapport qualité-prix rien à redire pour la catégorie concernée, juste un peu bruyant si vous donnez sur la rue car l'isolation des fenêtres n'est pas optimale.
Verifierad recension

6/10 Bra

The room was clean but small. For a one day stay it was fine, but the lack of outlets near the bed was a little difficult and the shared restroom and shower facilities were a bit surprising. Overall the stay was OK for what it was.
Verifierad recension

10/10 Enastående

War alles okay für eine Nacht, Frau an der Rezeption sehr super nett und freundlich.
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Excellence service in the guest service.
Verifierad recension

10/10 Enastående

Staff is very friendly and helpful. But bathroom showers could've been upkept better. You get what you pay for it guess.