Semesterboende·Privat värd

Oceanwiew Condo Rooftop pool

Boendeklass: 3.5
Lägenhet med utomhuspool nära Medano Beach

Välj datum för att se priser

Denna lägenhet ligger mindre än 10 minuters bilfärd från Cabo San Lucas bukt och Marina Del Rey. Gäster har dessutom tillgång till en utomhuspool och en terrass, och du hittar sängtillbehör av högsta kvalitet och regndusch i samtliga lägenheter.

Recensioner

9,4 av 10,
Enastående

Hel lägenhet

2 sovrumSovplats för 6

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Tvättmöjligheter
  • Gratis wi-fi
  • Rökning förbjuden

Främsta bekvämligheter (3)

  • 30 rökfria lägenheter
  • Utomhuspool
  • Terrass

Känn dig som hemma (6)

  • 2 sovrum
  • Bäddsoffa
  • Terrass
  • Tvättmaskin/torktumlare
  • Hiss
  • Digital-tv
Det nuvarande priset är 2 273 kr
inklusive skatter och avgifter
9 okt. – 10 okt.

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
Del Aguila, 303, Cabo San Lucas, BCS, 23456

I närheten

  • Cabo San Lucas besöksinformationscenter - 16 min till fots - 1.4 km
  • San Lucas kyrka - 19 min till fots - 1.6 km
  • Marina Del Rey - 5 min med bil - 1.6 km
  • Puerto Paraiso Mall (shoppingcenter) - 6 min med bil - 2.3 km
  • Plaza Bonita shoppingcenter - 6 min med bil - 2.3 km

Ta sig runt

  • Los Cabos Intl. Airport (SJD), Baja California, Mexiko - 46 min med bil

Restauranger

  • ‪Market Grill - ‬3 min med bil
  • ‪Zao Shen - ‬4 min med bil
  • ‪Cibola - ‬2 min med bil
  • ‪Shark Ink - ‬19 min till fots
  • ‪1950's Classic American Diner - ‬3 min med bil

Om boendet

Oceanwiew Condo Rooftop pool

  • Denna lägenhet ligger mindre än 10 minuters bilfärd från Cabo San Lucas bukt och Marina Del Rey. Gäster har dessutom tillgång till en utomhuspool och en terrass, och du hittar sängtillbehör av högsta kvalitet och regndusch i samtliga lägenheter.

Översikt

Boendets storlek

    • 30 lägenheter

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 00.00.
    • Utcheckningstiden är kl. 11.00

Incheckningsinstruktioner

    • Detta boende har ingen reception.
    • Gäster som planerar att anlända utanför de normala incheckningstiderna kommer att få ett e-postmeddelande inom 24 timmar före ankomst med incheckningsinstruktioner och portkod – privat ingång.
    • Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
    • Innan ankomst måste du registrera dig online via en säker länk
    • Efter bokningen kommer du bli ombedd att förse boendet med ditt statligt utfärdade foto-id
    • En virtuell reception erbjuder gäster assistans.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas

Barn

    • Inga spjälsängar (barnsängar)

Husdjur

    • Djur ej tillåtna
    • Assistanshundar är välkomna

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi på rummen

Parkering

    • Rullstolsanpassad parkering finns på plats
    • Parkering borta från gatan finns på plats.

Övrig information

    • Rökfritt boende

Hotellbekvämligheter

Pool/spa

  • Utomhuspool

Internet

  • Gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Tillgång till rullstolsanpassad parkering
  • Parkering på området, inte bara på gatan

Mat och dryck

  • Gratis tepåsar/snabbkaffe
  • Mixer
  • Kryddor
  • Städutrustning
  • Brödrost

Sovrum

  • 2 sovrum
  • Sängtillbehör av högsta kvalitet
  • Duntäcke
  • Sängkläder tillhandahålls
  • Queensize-bäddsoffa

Badrum

  • Regndusch
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • Hårtork

Underhållning

  • 32-tums platt-tv med digitalkanaler
  • Netflix
  • Streamingtjänster

Utomhus

  • Terrass

Tvätt

  • Tvättmaskin/torktumlare
  • Tvättmedel

Husdjur

  • Endast assistanshundar (inga husdjur tillåtna)

Anpassning/tillgänglighet

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Tillgänglighetsanpassat badkar
  • Tillgänglighetsanpassad transfer
  • Hiss
  • Bredd på hissdörr (centimeter) 127
  • Ledstänger i trapporna
  • Höjd på ledstänger i trappor (centimeter) 102
  • Poollyft finns
  • Väl upplyst gång till ingången
  • Rullstolsanpassat
  • Rullstolsanpassad parkering
  • 1 tillgänglighetsanpassade parkeringsplatser på plats
  • Rullstolsanpassad tillgång till hiss
  • Rullstolsanpassad pool
  • Rökning förbjuden

Tjänster och inrättningar

  • Insektsnät för fönster
  • Eladaptrar/laddare
  • Strykjärn/strykbräda
  • Virtuell reception

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas. (Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig.)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas. (Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.)

Allmänt

  • 30 rum

Avgifter och policyer

Obligatoriska avgifter

Du kommer att ombes att betala följande avgifter till boendet vid incheckning eller utcheckning – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
  • Avgift för städning: 45 USD per boende, per vistelse

Extra tillval

  • Handdukar är tillgängliga mot en avgift på USD 10 per boende per vistelse. Alternativt kan gäster ta med egen handduk.

Husdjur

  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar.

Policyer

Detta boende drivs av en privat värd (någon som inte agerar inom sin företagsverksamhet eller sitt yrke). EU:s konsumentlagar, inklusive ångerrätten, gäller inte för din bokning. Din bokning omfattas av den privata värdens avbokningspolicy.
Avgifter för extra personer kan tillkomma och varierar beroende på boendets regler.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Boendet tar endast emot kontanter.

Kallas även

Oceanwiew Rooftop Pool
Oceanwiew Condo Rooftop pool Apartment
Oceanwiew Condo Rooftop pool Cabo San Lucas
Oceanwiew Condo Rooftop pool Apartment Cabo San Lucas

Vanliga frågor och svar

Kan man avboka gratis på Oceanwiew Condo Rooftop pool och få hela beloppet återbetalat?

Ja, Oceanwiew Condo Rooftop pool erbjuder återbetalningsbara rumspriser, som kan bokas på våra sidor. Om du har bokat ett fullt återbetalningsbart rumspris kan detta avbokas fram till några dagar före incheckning, beroende på boendets avbokningspolicy. Se till att du läser igenom boendets avbokningspolicy för att ta reda på vilka regler och villkor som gäller.

Har denna lägenhet någon pool?

Ja, det finns utomhuspool.

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till denna lägenhet?

Husdjur är tyvärr inte tillåtna, men assistanshundar är välkomna.

Erbjuder denna lägenhet parkering?

Ja. Det finns parkeringsplatser på sidogator.

Vilka tider har denna lägenhet angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 00.00. Utcheckning senast 11.00.

Vad finns det att göra på Oceanwiew Condo Rooftop pool och i närheten?

Oceanwiew Condo Rooftop pool har utomhuspool.

Hur är området vid Oceanwiew Condo Rooftop pool ?

Oceanwiew Condo Rooftop pool ligger 18 minuters promenad från San Lucas kyrka och 15 minuters promenad från 4 de Marzo-parken.

Recensioner

Recensioner för Oceanwiew Condo Rooftop pool

9,4

Enastående

10

Renlighet

9,0

Bekvämligheter

10

Boendets skick och faciliteter

Recensioner

Verifierad recension

10/10 Enastående

Excelente departamento
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Clean, spacious,
Verifierad recension

10/10 Enastående

Excelente atención previo a la recepción