Hotel Nest Nordhorn

Hotell i Neuenhaus

Välj datum för att se priser

Hotel Nest Nordhorn är ett utmärkt val för din vistelse i Neuenhaus. Här erbjuds gäster gratis förmåner som bland annat wi-fi och parkering.

Recensioner

9,2 av 10,
Underbart

Populära bekvämligheter

  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis wi-fi

Främsta bekvämligheter (2)

  • Städning varje dag
  • Varuautomat

Känn dig som hemma (5)

  • Tv
  • Städning varje dag
  • Hiss
  • Avgiftsfri parkering
  • Ljudisolerade rum
Det nuvarande priset är 1 062 kr
inklusive skatter och avgifter
11 okt. – 12 okt.

Rumsalternativ

Dubbelrum

9,6 av 10
Enastående
(5 recensioner)
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
Frensdorferstrasse 3, Neuenhaus, Grasdorf, 49828

I närheten

  • Nordhorn Zoo - 10 min med bil - 11.9 km
  • Delfinoh inomhus- och utomhuspool - 10 min med bil - 12.6 km
  • Engelsk trädgård - 17 min med bil - 15.3 km
  • Chronomium-museet - 17 min med bil - 15.3 km
  • Landgoed Singraven - 19 min med bil - 18.7 km

Ta sig runt

  • Neuenhaus Süd station - 4 min med bil
  • Neuenhaus station - 6 min med bil
  • Nordhorn station - 11 min med bil

Restauranger

  • ‪Schnitzelwelt - ‬3 min med bil
  • ‪Restaurant Tang - ‬1 min till fots
  • ‪Gasterij De Smid - ‬8 min med bil
  • ‪Eiscafé Da Gino - ‬6 min med bil
  • ‪Pizzeria Mavi - ‬5 min med bil

Om boendet

Hotel Nest Nordhorn

  • Hotel Nest Nordhorn är ett utmärkt val för din vistelse i Neuenhaus. Här erbjuds gäster gratis förmåner som bland annat wi-fi och parkering.

Översikt

Hotellets storlek

    • 37 rum

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 03.00. Checka in fram till: 23.00.
    • Lägsta ålder för incheckning: 18 år
    • Utcheckningstiden är kl. 11.00

Incheckningsinstruktioner

    • Detta boende har ingen reception.
    • Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och portkod inom 24 timmar före ankomst – privat ingång.
    • Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
    • En virtuell reception erbjuder gäster assistans.
    • Det är rekommenderat för gäster att hämta Straiv mobilapp innan incheckning
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för incheckning är 18 år

Husdjur

    • Djur ej tillåtna

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 25+ Mbps)

Parkering

    • Gratis parkering erbjuds.
    • Rullstolsanpassad parkering finns på plats

Hotellbekvämligheter

Saker att göra

  • Cykeluthyrning i närheten

Tjänster

  • Cykelförvaring
  • Virtuell reception

Tillgänglighetsanpassning

  • Hiss
  • Rullstolsanpassad parkering
  • Rullstolsanpassad lounge
  • Gång utan trappsteg till ingången

Bekvämligheter på rummet

Underhållning

  • Tv

Sov gott

  • Ljudisolerade rum
  • Sängkläder tillhandahålls

Fräscha upp dig

  • Regndusch
  • Endast dusch
  • Handdukar

Håll dig uppkopplad

  • Gratis wi-fi (med hastigheten 25+ Mbps)

Övrigt

  • Dagligen

Avgifter och policyer

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extra personer kan tillkomma och varierar beroende på boendets regler.
Gästerna kan vara tryggt medvetna om att det finns brandsläckare på boendet.
Boendet accepterar kreditkort. Ingen kontantbetalning.
Följande kreditkort accepteras: Visa och Mastercard.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Kallas även

Hotel Nest Nordhorn Hotel
Hotel Nest Nordhorn Neuenhaus
Hotel Nest Nordhorn Hotel Neuenhaus

Vanliga frågor och svar

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Hotel Nest Nordhorn?

Husdjur är tyvärr inte tillåtna.

Erbjuder Hotel Nest Nordhorn parkering?

Ja, det finns gratis parkering.

Vilka tider har Hotel Nest Nordhorn angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 03.00. Checka in fram till: 23.00. Utcheckning senast 11.00.

Vad finns det att göra på Hotel Nest Nordhorn och i närheten?

Under årets varmare månader kan du roa dig med aktiviteter i närheten osm cykling.

Recensioner

Recensioner för Hotel Nest Nordhorn

9,2

Underbart

9,6

Renlighet

9,8

Bekvämligheter

9,2

Personal och service

9,8

Boendets skick och faciliteter

Recensioner

Verifierad recension

10/10 Enastående

L’hotel è molto pulito. Tutto funziona alla perfezione! Anche il personale é stato davvero impeccabile
Verifierad recension

10/10 Enastående

Ben prima geholpen En de kamer was 100% goed. Toppie
Verifierad recension

10/10 Enastående

Top hotel !
Verifierad recension

10/10 Enastående

Prachtige kamer en heel goed sa itair
Verifierad recension

10/10 Enastående

Een geweldige slaapplek, nieuw, schoon en smaakvol
Verifierad recension

10/10 Enastående

Geweldig hotel! Ik ben vaak voor werk in de buurt en zal er zeker weer terug komen.
Verifierad recension

10/10 Enastående

Prima kamer en gebouw
Verifierad recension

10/10 Enastående

Perfekt
Verifierad recension

10/10 Enastående

Alles bestens
Verifierad recension

10/10 Enastående

Wir kommen im nächsten Jahr sehr gerne wieder. Absolut zu empfehlen und gute Verkehrsanbindung.
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Hotel ist modern und in einem sehr guten Zustand. Da kein persönlicher Service vorhanden, geht der Check In über einen Code welcher problemlos funktioniert und sehr gut per Mail erklärt wurde. Die genaue Info könnte bereits in der Hotelbeschreibung genannt sein, das würde vorherige Nachfragen ersparen. Praktisch ist die Bäckerei mit Frühstücksmöglichkeit im Gebäude, leider ist das Hotel etwas außerhalb gelegen
Verifierad recension

10/10 Enastående

Geweldig hotel zonder personeel met code naar binnen. helemaal nieuw. Je hebt geen ontbijt. Of diner of lunch .Onze fietsen in de kelder. Maar hoe kom je daar. gewoon met de fiets in de lift. verder is het een heel fijn hotel.
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Übernachtung

Sehr neues Hotel, leider ohne persönlichen Kontakt. Check in wie beschrieben ab 3:00 Uhr nur möglich, wenn auch schon der Eingangscode verfügbar ist. Elektrisch öffnende Türen im Flur und die Klimaanlage im Zimmer sollten Beschrieben werden. Ansonsten sauber und alles neu. Preis Leistung ok.
Verifierad recension

10/10 Enastående

Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Verifierad recension

4/10 Hyfsat