La Beaute De Hanoi Hotel

3.0-stjärnigt boende
Hotell med restaurang nära Hoan Kiem-sjön

Välj datum för att se priser

La Beaute De Hanoi Hotel erbjuder ett fantastiskt läge, bara fem minuters promenad från Hoan Kiem-sjön och Hanois historiska stadskärnas nattmarknad. Här ingår bland annat wi-fi och fast internet. Dessutom ligger Sankt Josefs katedral i Hanoi och Hanoi Street Train bara en kvarts promenad härifrån. Andra resenärer talar mycket väl om den hjälpsamma personalen.

Recensioner

8,8 av 10,
Utmärkt

Populära bekvämligheter

  • Flygtransfer
  • Gratis wi-fi
  • Restaurang
  • Luftkonditionering
  • Tvättmöjligheter
  • Reception dygnet runt

Främsta bekvämligheter (12)

  • Städning varje dag
  • Restaurang
  • Business-service (dygnet runt)
  • Business-service
  • Mötesrum
  • Transport till/från flygplatsen
  • Reception öppen dygnet runt
  • Luftkonditionering
  • Värdeförvaringsskåp i receptionen
  • Tvättjänster
  • Tvättmöjligheter
  • Konferensrum

För familjer (6)

  • Barn bor gratis
  • Gratis spjälsängar
  • Privat badrum
  • Tv
  • Städning varje dag
  • Tvättmöjligheter
Det nuvarande priset är 301 kr
inklusive skatter och avgifter
12 juli – 13 juli

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 7 av 7 rum

Deluxe dubbelrum eller tvåbäddsrum

9,0 av 10
Underbart
(10 recensioner)
  • 25 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 dubbelsäng ELLER 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Juniorsvit (with windows)

  • 25 kvadratmeter
  • 3 sovplatser
  • 1 dubbelsäng ELLER 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Juniorsvit - balkong

8,8 av 10
Utmärkt
(13 recensioner)
  • Utsikt mot staden
  • 28 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Familjerum - balkong

8,0 av 10
Mycket bra
(1 recension)
  • 35 kvadratmeter
  • 3 sovplatser
  • 1 dubbelsäng och 1 enkelsäng
  • Gratis wi-fi

Deluxe Double or Twin Room with Internal Window

  • 2 sovplatser
  • Gratis wi-fi

Family Room With Balcony

  • 3 sovplatser
  • Gratis wi-fi

Junior Suite With Window

  • 2 sovplatser
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
15 Trung Yen Lane, Dinh Liet Str, Hoan Kiem District, Hanoi, 10000

I närheten

  • Hoan Kiem-sjön - 2 min till fots - 0.2 km
  • Hanois historiska stadskärnas nattmarknad - 2 min till fots - 0.2 km
  • Thang Long Water Puppet Theatre - 2 min till fots - 0.2 km
  • Gamla kvarterets galleri - 2 min till fots - 0.2 km
  • Sankt Josefs katedral i Hanoi - 8 min till fots - 0.7 km

Ta sig runt

  • Hanoi (HAN-Noi Bai Intl.) - 45 min med bil
  • Hanoi Long Bien station - 11 minuters promenad
  • Hanoi Gia Lam station - 17 min med bil
  • Hanoi tågstation - 25 minuters promenad
  • Flygtransfer (tilläggsavgift)

Restauranger

  • ‪Bancông Cafe & Restaurant - ‬1 min till fots
  • ‪Phở Sướng 24 ngõ Trung Yên-Đinh Liệt - ‬1 min till fots
  • ‪chè 95 hàng Bạc - ‬1 min till fots
  • ‪Tirant Hotel - ‬2 min till fots
  • ‪Ốc Vi Sài Gòn - ‬1 min till fots

Om boendet

La Beaute De Hanoi Hotel

  • La Beaute De Hanoi Hotel erbjuder ett fantastiskt läge, bara fem minuters promenad från Hoan Kiem-sjön och Hanois historiska stadskärnas nattmarknad. Här ingår bland annat wi-fi och fast internet. Dessutom ligger Sankt Josefs katedral i Hanoi och Hanoi Street Train bara en kvarts promenad härifrån. Andra resenärer talar mycket väl om den hjälpsamma personalen.

Översikt

DONE

Hotellets storlek

    • 18 rum
DONE

Incheckning/utcheckning

    • Incheckning börjar kl. 14.00
    • Lägsta ålder för incheckning: 18 år
    • Utcheckningstiden är kl. 12.00
DONE

Incheckningsinstruktioner

    • Boendet erbjuder transfer från flygplats (avgifter kan tillkomma). Gäster måste kontakta boendet 24 timmar innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera hämtning.
    • Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
DONE

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för incheckning är 18 år
DONE

Barn

    • Ett barn (upp till 5 år) bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
DONE

Husdjur

    • Djur ej tillåtna
WIFI

Internet

    • Gratis wi-fi och fast internetanslutning i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi och fast internetanslutning på rummen
DONE

Transfers

    • Flygplatstransport (tillgänglig dygnet runt)*
DONE

Övrig information

    • Rökfritt boende

Hotellbekvämligheter

Mat och dryck

  • Restaurang

Resa med barn

  • Barn bor gratis

Arbeta på resan

  • Business-service dygnet runt
  • Mötesrum
  • Konferenslokaler

Tjänster

  • Reception (öppen dygnet runt)
  • Conciergetjänster
  • Hjälp med bokning av biljetter och guidade turer
  • Kemtvätt/tvättjänster
  • Gratis dagstidningar i lobbyn
  • Bagageförvaring
  • Hyrcyklar

Boendet och bekvämligheter

  • Värdeförvaringsskåp i receptionen

Tillgänglighetsanpassning

  • Hiss

Bekvämligheter på rummet

Underhållning

  • Dvd-spelare
  • 32-tums LCD-tv
  • Kabel-tv

Vardagsbekvämligheter

  • Luftkonditionering
  • Minibar
  • Kaffe- och tebryggare
  • Vattenkokare
  • Badrockar och tofflor
  • Strykjärn/strykbräda (på begäran)

Sov gott

  • Gratis spjälsäng

Saker att uppskatta

  • Eldstad

Fräscha upp dig

  • Privat badrum
  • Kombinerad dusch/badkar
  • Gratis toalettartiklar
  • Hårtork
  • Handdukar

Håll dig uppkopplad

  • Skrivbord
  • Gratis dagstidningar
  • Gratis wi-fi och fast internet
  • Telefon

Mat och dryck

  • Mikrovågsugn (vid begäran)
  • Gratis flaskvatten

Övrigt

  • Dagligen
  • Värdeförvaringsskåp på rummet

Avgifter och policyer

Extra tillval

  • Flygtransfer erbjuds mot en avgift på USD 19 per fordon.

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Gästerna kan vara tryggt medvetna om att det finns brandsläckare, rökdetektor, säkerhetssystem och förbandslåda på boendet.
Boendet accepterar kreditkort. Ingen kontantbetalning.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard, American Express, Discover, Diners Club och JCB International.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Kallas även

Prince V Hanoi
Prince V Hotel
Prince V Hotel Hanoi
Beaute Hanoi Hotel
Beaute Hotel
Beaute Hanoi
La Beaute De Hanoi Hotel Hotel
La Beaute De Hanoi Hotel Hanoi
La Beaute De Hanoi Hotel Hotel Hanoi

Vanliga frågor och svar

Kan man avboka gratis på La Beaute De Hanoi Hotel och få hela beloppet återbetalat?

Ja, La Beaute De Hanoi Hotel erbjuder återbetalningsbara rumspriser, som kan bokas på våra sidor. Om du har bokat ett fullt återbetalningsbart rumspris kan detta avbokas fram till några dagar före incheckning, beroende på boendets avbokningspolicy. Se till att du läser igenom boendets avbokningspolicy för att ta reda på vilka regler och villkor som gäller.

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till La Beaute De Hanoi Hotel?

Husdjur är tyvärr inte tillåtna.

Erbjuder La Beaute De Hanoi Hotel flygtransfer?

Ja, transport till/från flygplatsen finns tillgänglig. Avgiften är USD 19 per fordon.

Vilka tider har La Beaute De Hanoi Hotel angett för in- och utcheckning?

Du kan checka in från 14.00. Utcheckning senast 12.00.

Har La Beaute De Hanoi Hotel restaurang eller finns det någon i närheten?

Ja, det finns en restaurang på boendet.

Hur är området vid La Beaute De Hanoi Hotel?

La Beaute De Hanoi Hotel ligger 4 minuters promenad från Hoan Kiem-sjön och 3 minuters promenad från Hanois historiska stadskärnas nattmarknad.

Recensioner

Recensioner för La Beaute De Hanoi Hotel

8,8

Fantastiskt

8,8

Renlighet

8,8

Läge

9,4

Personal och service

8,4

Boendets skick och faciliteter

Recensioner

Verifierad recension

6/10 Bra

Personalen trevlig
Camilla, 1 natts resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

Great location and breakfast
Maggie XY, 2 nätters resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

Excellent location surrounded be restaurants, shops and coffee shops. Five minute walk to Hoan Kiem Lake.
Anthony, 5 nätters resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

I had a pleasant stay here ! Staff were very helpful and friendly and the place was clean and comfortable. I would happily stay here again.
Caimen, 3 nätters resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

Nice
matt, 3 nätters resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

Hôtel très bien situé dans une petite ruelle. Non accessible avec voiture. Très bon déjeuner. Chambre Deluxe avec balcon, très bien. Près du lac a 5 minutes a pied. Le personnel très courtois et Coopératif. Je recommande cet endroit.
laurent, 3 nätters resa
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Great location
roger, 3 nätters resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

After the initial challenge of finding the place we were really happy to be tucked down a little alley a little away from the chaos. Breakfast was really good! My Lee was so incredibly helpful setting up our transport and trip to Ha Long Bay and anything else we needed. Thank you!
Sara, 4 nätters resa
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Nice little hotel in a great location. Very good breakfast.
Luis, 3 nätters resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

Great all round stay friendly an very helpful staff
Peter, 9 nätters resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

A great location and wonderful staff.
Karen, 1 natts resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

Nice location.
JaeJun, 2 nätters resa
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Great location
Jong, 7 nätters resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

HANOI AUGUST 2025

Lovely hotel in Hanoi Old Quarter. Staff were amazing and helpful. Rooms were really nice. I will stay here next time I am in Hanoi.
Simon, 5 nätters resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

Nice hotel in a central area with Lovely staff members.
John Aron, 2 nätters resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

Staff were great
Anthony, 1 natts resa
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Location was good
Ross, 10 nätters resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

The location was perfect and staff were helpful.
Bruce, 3 nätters resa
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

nice, small hotel with extremely helpful staff in old quarter hanoi.
2 nätters resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

Great value for money, really comfortable amenities and superb location. Staff are really helpful and breakfast was impeccable!
Lisa, 4 nätters resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

This is a fabulous little hotel with friendly, helpful staff and wonderful breakfast. The location is convenient to restaurants, the market, shopping, the lake, etc. I highly recommend this hotel.
Centenie, 2 nätters resa
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

very helpful staff in old quarter location

great central location in old quarter near plenty of restaurants and bars. hotel staff was extremely helpful.
2 nätters resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

Best location and Spend with quiet

The hotel is the best location closed by downtown to easy access to anywhere you want, and it is not so noisy even night markets time period.
Masataka, 3 nätters resa
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Very friendly staff and amazing location, on a quiet small alley at the heart of Hanoi's old city.
Karine, 2 nätters resa
Verifierad recension

4/10 Hyfsat

Hotel was in a very central area of the old quarter, however it was tucked away up a very narrow lane only accessible by foot . The room was very dated and the view was a brick wall . Not much available at breakfast if you are vegetarian . Having to walk to a different hotel for a massage was very inconvient and wasn’t relayed at time of booking .
Helen, 4 nätters resa