Ali Baba Hotel Gumbet

Bed and breakfast med bar nära Marinan i Bodrum

Välj datum för att se priser

Ali Baba Hotel Gumbet ligger bara 5 minuters bilfärd från Marinan i Bodrum och Bodrums färjeterminal. Här har gäster tillgång till en säsongsöppen utomhuspool och kan varva ned med en drink i en bar/lounge. Det finns även en snackbar/deli och en trädgård.

Recensioner

8,0 av 10,
Mycket bra

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Gratis frukost
  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Bar

Främsta bekvämligheter (8)

  • Städning varje dag
  • En säsongsöppen utomhuspool
  • Bar
  • Reception öppen dygnet runt
  • Luftkonditionering
  • Trädgård
  • Värdeförvaringsskåp i receptionen
  • Snackbar/deli

Känn dig som hemma (6)

  • Privat badrum
  • Trädgård
  • Städning varje dag
  • Avgiftsfri parkering
  • Säsongsöppen utomhuspool
  • Snackbar/deli
Det nuvarande priset är 740 kr
inklusive skatter och avgifter
11 sep. – 12 sep.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 2 av 2 rum

Standard dubbelrum

  • 20 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Standard tvåbäddsrum

  • 20 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
3144. Sk. No 24, Bodrum, Muğla, 48400

I närheten

  • Oasis Mall - 7 min till fots - 0.6 km
  • Myndos port - 7 min till fots - 0.6 km
  • Gumbet Watersports - 9 min till fots - 0.8 km
  • Gumbet-stranden - 9 min till fots - 0.8 km
  • Marinan i Bodrum - 19 min till fots - 1.6 km

Ta sig runt

  • Bodrum (BXN-Imsik) - 38 min med bil
  • Bodrum (BJV-Milas) - 38 min med bil
  • Kos (KGS-Kos Island Intl.) - 38,5 km
  • Kalymnos (JKL-Kalymnos Island National) - 42,2 km

Restauranger

  • ‪Beyler Künefe&Dondurma - ‬1 min till fots
  • ‪ANTEPLİ yaşar usta - ‬6 min till fots
  • ‪Konya Nergiz Pide - ‬4 min till fots
  • Gümbet Döner
  • ‪Kirinti Simit Cafe - ‬1 min till fots

Om boendet

Ali Baba Hotel Gumbet

  • Ali Baba Hotel Gumbet ligger bara 5 minuters bilfärd från Marinan i Bodrum och Bodrums färjeterminal. Här har gäster tillgång till en säsongsöppen utomhuspool och kan varva ned med en drink i en bar/lounge. Det finns även en snackbar/deli och en trädgård.

Översikt

DONE

Hotellets storlek

    • 24 rum
DONE

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 00.00.
    • Sen incheckning i mån av tillgänglighet
    • Lägsta ålder för incheckning: 18 år
    • Utcheckningstiden är kl. 12.00
DONE

Incheckningsinstruktioner

    • Om du planerar att ankomma efter 22.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
DONE

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för incheckning är 18 år
DONE

Husdjur

    • Djur ej tillåtna
WIFI

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 25+ Mbps)
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Gratis parkering utan tak erbjuds.
    • Gratis parkering 50 meter bort.
DONE

Övrig information

    • Rökfritt boende

Hotellbekvämligheter

Mat och dryck

  • Gratis kontinental frukost dagligen 08.00–10.00
  • Bar/lounge
  • Snackbar/deli

Tjänster

  • Reception (öppen dygnet runt)

Boendet och bekvämligheter

  • Värdeförvaringsskåp i receptionen
  • Trädgård
  • Säsongsöppen utomhuspool

Bekvämligheter på rummet

Vardagsbekvämligheter

  • Luftkonditionering

Fräscha upp dig

  • Privat badrum
  • Endast dusch
  • Tvål och Schampo
  • Hårtork
  • Handdukar
  • Toalettpapper

Håll dig uppkopplad

  • Gratis wi-fi (med hastigheten 25+ Mbps)

Övrigt

  • Dagligen

Avgifter och policyer

Pool, spa och gym (om tillämpligt)

  • Den säsongsöppna poolen är tillgänglig från 20 maj till 30 september.

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Anläggningen har inga hissar.
Gästerna kan vara tryggt medvetna om att det finns brandsläckare på boendet.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Följande kreditkort accepteras: Visa och Mastercard.
Boendets registreringsnummer 2021-48-0215
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Vanliga frågor och svar

Har Ali Baba Hotel Gumbet någon pool?

Ja, det finns en säsongsöppen utomhuspool.

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Ali Baba Hotel Gumbet?

Husdjur är tyvärr inte tillåtna.

Erbjuder Ali Baba Hotel Gumbet parkering?

Ja, det finns gratis parkering.

Vilka tider har Ali Baba Hotel Gumbet angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 00.00. Utcheckning senast 12.00.

Vad finns det att göra på Ali Baba Hotel Gumbet och i närheten?

Ali Baba Hotel Gumbet har utomhuspool och trädgård.

Hur är området vid Ali Baba Hotel Gumbet?

Ali Baba Hotel Gumbet ligger 19 minuters promenad från Marinan i Bodrum och 9 minuters promenad från Gumbet Watersports.

Recensioner

Recensioner för Ali Baba Hotel Gumbet

8,0

Väldigt bra

8,6

Renlighet

8,0

Bekvämligheter

8,4

Personal och service

7,6

Boendets skick och faciliteter

Recensioner

Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Lo mejor la piscina. El personal, sin mas
Arantza, 1 natts resa
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Herşey yolundaydı
Mustafa, 2 nätters resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

Odam temiz, klima etkin, 24 saat sıcak/soğuk su var. Havuzu kullanma fırsatım olmadı ama temiz ve bakımlı. Plaj ve piyasa caddesinden (Ayaz Cad.) bir miktar uzakta olması, Gümbet'te kalmak zorunda olup, o kargaşaya girmek istemeyenler için ideal. Korunaklı ve gölge özel otoparki Bodrum için büyük nimet, motosikletimi gönül rahatlığıyla parkedebildim. Zaten bu oteli tercih etmemdeki en önemli etken buydu. Motosikletiyle yolculuk yapanlara tavsiye ederim. Personel ve otel sahipleri anlayışlı, güleryüzlü ve yardımsever insanlar. Çok rahat ettim. Hepsine teşekkür ederim.
Isik, 2 nätters resa
Verifierad recension

2/10 Dåligt

Skummelt sted. Værelset lugtede. Morgenmaden var gammelt.
Melihat, 2 nätters resa
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Bodrumun yerlisi deden kalan bir yeri 3. Kuşak işletiyor. Gayet temizdi odalar. Kahvaltı aşırı derecede iyiydi 2 çeşit peynir 2 çeşit reçel bal tereyağı yumurta sigara böreği zeytin salam domates salatalık daha ne olsun. Sessi sakin nezih bir yer gönül rahatlığı ile kalınır. Fiyat performans olarak efsane. Sahile yürüyerek 7-8 dk
Savaş, 1 natts resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

Çalışanlar çok ilgili ve kibar insanlardı, ayrıca konum olarak güzel ve temizdi. Ailecek kalınabilir bir yer.
İrem, 1 natts resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

Herseyiyle mükemmeldi kahvaltısı ve bahcesida ayrı güzel,otel içi hijyen temizlik çok iyiyydi bulunması gerekilenlerde eksiksiz di,ben kullanmadım ama mini buzdolabıda mevcuttu,tv klima sorunsuz gayet iyiydi
Ilker, 1 natts resa
Verifierad recension

10/10 Enastående

calisanlar cok ilgili denize cok yakin konumu ve gayet guzeldi tesekkur ederiz
Nermin, 1 natts resa