Saruni Wild

Boendeklass: 3
Tältstuga i Masai Mara

Välj datum för att se priser

Njut av din vistelse i Masai Mara med Saruni Wild som utgångspunkt. Här får du gratis förmåner som wi-fi och parkering.

Populära bekvämligheter

  • Spa
  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis wi-fi
  • Tvättmöjligheter
  • Reception dygnet runt

Främsta bekvämligheter (5)

  • Städning på begäran
  • Spatjänster
  • Reception öppen dygnet runt
  • Tvättmöjligheter
  • Hjälp med bokning av biljetter och guidade turer

Känn dig som hemma (6)

  • Privat badrum
  • Privat bubbelpool
  • Separat sittutrymme
  • Tvättmöjligheter
  • Badkar eller dusch
  • Avgiftsfri parkering
Det nuvarande priset är 22 633 kr
inklusive skatter och avgifter
1 okt. – 2 okt.

Rumsalternativ

Lyxtält

  • 56 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 dubbelsäng och 2 enkelsängar

Familjetält

  • 2 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 dubbelsäng och 2 enkelsängar

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
Lemek Conservancy, Maasai Mara, Narok County

I närheten

  • Lemek Conservancy - 1 min till fots - 0.0 km
  • Mara North Conservancy - 1 min till fots - 0.1 km
  • Mara River - 17 min med bil - 6.9 km
  • Motorogi Conservancy - 45 min med bil - 21.2 km
  • Musiara Gate - 57 min med bil - 23.4 km

Ta sig runt

  • Maasai Mara (HKR-Mara North) - 20 min med bil
  • Masai Mara (KTJ-Kichwa Tembo) - 62 min med bil
  • Masai Mara (ANA-Angama Mara) - 68 min med bil
  • Maasai Mara (MDR-Musiara Airstrip) - 69 min med bil
  • Maasai Mara (OLG-Olare Airstrip) - 76 min med bil
  • Masai Mara (MRE-Mara Serena) - 90 min med bil
  • Masai Mara (OLX-Olkiombo) - 120 min med bil
  • Maasai Mara (OSJ-Ol Seki Airstrip) - 124 min med bil
  • Nairobi (WIL-Wilson) - 182,9 km
  • Nairobi (NBO-Jomo Kenyatta Intl.) - 195,2 km

Restauranger

  • ‪Hotel Fairmont Mara Safari Club - ‬51 min med bil
  • ‪Fairmont Restaurant - ‬51 min med bil

Om boendet

Saruni Wild

  • Njut av din vistelse i Masai Mara med Saruni Wild som utgångspunkt. Här får du gratis förmåner som wi-fi och parkering.

Översikt

Hotellets storlek

    • 5 tältstugor

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 09.30. Checka in fram till: 11.00.

Incheckningsinstruktioner

    • Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas

Husdjur

    • Djur ej tillåtna

Internet

    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter))

Parkering

    • Gratis parkering erbjuds.

Hotellbekvämligheter

Tjänster

  • Reception (öppen dygnet runt)
  • Hjälp med bokning av biljetter och guidade turer
  • Tvättmöjligheter

Boendet och bekvämligheter

  • Myggnät
  • Spatjänster

Bekvämligheter på rummet

Vardagsbekvämligheter

  • Tofflor

Saker att uppskatta

  • Privat bubbelpool
  • Balkong eller terrass
  • Separat sittutrymme

Fräscha upp dig

  • Privat badrum
  • Badkar eller dusch
  • Tvål och Schampo
  • Handdukar
  • Toalettpapper

Håll dig uppkopplad

  • Gratis wi-fi (med hastigheten 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter))

Mat och dryck

  • Kock

Övrigt

  • På begäran
  • Värdeförvaringsskåp på rummet

Bekvämligheter

Spa

Gäster kan skämma bort sig med en spabehandling på plats. Här erbjuds tjänster som massage.

Avgifter och policyer

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extra personer kan tillkomma och varierar beroende på boendets regler.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Anläggningen har inga hissar.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard, American Express, Discover, Diners Club, JCB International, Union Pay och Carte Blanche.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Vanliga frågor och svar

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Saruni Wild?

Husdjur är tyvärr inte tillåtna.

Erbjuder Saruni Wild parkering?

Ja, det finns gratis parkering.

Vad finns det att göra på Saruni Wild och i närheten?

Saruni Wild har spatjänster.

Har Saruni Wild rum med privata bubbelpooler?

Ja, varje rum har privat bubbelpool.

Har Saruni Wild några privata utomhusområden?

Ja, varje rum har balkong eller terrass.

Hur är området vid Saruni Wild?

Saruni Wild ligger 1 minuters promenad från Lemek Conservancy.