InterContinental Grand Ho Tram

Boendeklass: 2
Resort vid stranden i Ho Chi Minh kommun med kasino och barnklubb

Välj datum för att se priser

InterContinental Grand Ho Tram ligger mindre än 10 minuters bilfärd från Ho Tram Beach och ståtar med ett kasino och en nattklubb. Här erbjuds dessutom ett fitnesscenter, en bastu och en barnpool.

Recensioner

9,2 av 10,
Underbart

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Avgiftsfri parkering
  • Restaurang
  • Gym
  • Spjälsängar tillgängliga
  • Tvättmöjligheter

Främsta bekvämligheter (12)

  • Privat strand
  • Kasino
  • Nattklubb
  • Frukost tillgänglig
  • Fitnesscenter
  • Bastu
  • Barnpool
  • Barnklubb
  • Konferenscenter
  • Business-service
  • Trädgård
  • Spelhall/-rum

Känn dig som hemma (6)

  • Spjälsängar tillgängliga
  • Barnpool
  • Barnklubb
  • Lekplats på området
  • Trädgård
  • Hiss
Det nuvarande priset är 1 105 kr
inklusive skatter och avgifter
26 okt. – 27 okt.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 32 av 32 rum

2 Twin Beds Premium

  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar

1 King Junior Suite

  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

1 King 1 Bedroom Premium Suite

  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

1 King Bed Premium

  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Classic King Room - Non-Smoking

  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Classic Twin Room - Non-Smoking

  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar

Classic Twin Room With Ocean View - Non-Smoking

  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar

Classic King Room With Ocean View - Non-Smoking

  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

2 Twin Beds Premium Ocean View

  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar

1 King Bed Premium Ocean View

  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

1 King 1 Bedroom Premium Suite Ocean View

  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Classic Room

  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng ELLER 2 enkelsängar

Classic King Room - Smoking

  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Classic Twin Room - Smoking

  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar

Classic King Room With Ocean View - Smoking

  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Classic Twin Room With Ocean View - Smoking

  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar

Classic Grand King Room with Golf View - Smoking

  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Classic Grand King Room with Golf View - Non-Smoking

  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Classic Grand Twin Room with Golf View - Smoking

  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar

Classic Grand Twin Room with Golf View - Non-Smoking

  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar

Classic Grand King Room with Ocean View - Smoking

  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Classic Grand King Room with Ocean View - Non-Smoking

  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Classic Grand Twin Room with Ocean View - Smoking

  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar

Classic Grand Twin Room with Ocean View - Non-Smoking

  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar

1 Bedroom King Suite with Golf View - Smoking

  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

1 Bedroom King Suite with Golf View - Non-Smoking

  • 3 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

1 Bedroom King Suite with Ocean View

  • 3 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

One Bedroom Grand King Suite with Golf View - Smoking

  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

One Bedroom Grand King Suite with Ocean View - Smoking

  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Classic King Room With Golf View

  • 3 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

One-Bedroom Suite With Ocean View

  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

One-Bedroom King Suite With Grand Ocean View

  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
Ho Tram Hamlet, Ho Tram Commune, Ho Chi Minh City, Ho Chi Minh City, 790000

I närheten

  • The Bluffs Ho Tram Strip - 2 min med bil - 0.8 km
  • Ho Tram Beach - 5 min med bil - 3.0 km
  • Hamptons Plaza Ho Tram - 14 min med bil - 9.7 km
  • Binh Chaus heta källor - 35 min med bil - 23.1 km
  • Long Hai Beach - 59 min med bil - 38.0 km

Ta sig runt

  • Tan Binh - Tan Son Nhat International Airport (SGN) - 163 min med bil

Restauranger

  • ‪hai san my le - ‬3 min med bil
  • ‪Breeza Beach Club - ‬8 min med bil
  • ‪Nook - ‬10 min med bil
  • ‪Seoul Bbq Xuyên Mộc - ‬12 min med bil
  • ‪Sasa - ‬9 min med bil

Om boendet

InterContinental Grand Ho Tram

  • InterContinental Grand Ho Tram ligger mindre än 10 minuters bilfärd från Ho Tram Beach och ståtar med ett kasino och en nattklubb. Här erbjuds dessutom ett fitnesscenter, en bastu och en barnpool.

Översikt

Hotellets storlek

    • 541 rum

Incheckning/utcheckning

    • Incheckning börjar kl. 16.00
    • Utcheckningstiden är kl. 12.00

Incheckningsinstruktioner

    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas

Barn

    • Barnklubb

Parkering

    • Gratis parkering erbjuds.

Övrig information

    • Särskilda platser för rökning

Hotellbekvämligheter

Mat och dryck

  • Frukost serveras (tilläggsavgift)

Resa med barn

  • Barnklubb
  • Barnpool
  • Lekplats

Saker att göra

  • Karaoke
  • Privat strand i närheten

Arbeta på resan

  • Business-service
  • Konferenscenter

Tjänster

  • Conciergetjänster
  • Kemtvätt/tvättjänster
  • Frisersalong
  • Bagageförvaring
  • Bröllopstjänster
  • Flerspråkig personal
  • Portier/piccolo

Boendet och bekvämligheter

  • Byggdes 2013
  • Bankomat/banktjänster
  • Värdeförvaringsskåp i receptionen
  • Trädgård
  • Fitnesscenter
  • Spelrum
  • Kasino
  • Nattklubb
  • Bastu
  • Utomhusmöbler

Tillgänglighetsanpassning

  • Hiss

Bekvämligheter på rummet

Vardagsbekvämligheter

  • Tofflor för barn

Sov gott

  • Spjälsäng tillgänglig

Avgifter och policyer

Policyer

Avgifter för extra personer kan tillkomma och varierar beroende på boendets regler.
Boendet accepterar kreditkort.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard, American Express, Diners Club, JCB International och Union Pay.
Om du avbokar din bokning kommer boendets avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Kallas även

Intercontinental Grand HO Tram Property
Intercontinental Grand HO Tram VUNG TAU
Intercontinental Grand HO Tram Property VUNG TAU

Vanliga frågor och svar

Har InterContinental Grand Ho Tram någon pool?

Ja, det finns barnpool.

Erbjuder InterContinental Grand Ho Tram parkering?

Ja, det finns gratis parkering.

Vilka tider har InterContinental Grand Ho Tram angett för in- och utcheckning?

Du kan checka in från 16.00. Utcheckning senast 12.00.

Finns det kasino i anslutning till InterContinental Grand Ho Tram?

Ja, det finns ett kasino.

Vad finns det att göra på InterContinental Grand Ho Tram och i närheten?

InterContinental Grand Ho Tram har kasino, nattklubb och bastu, såväl som fitnesscenter, spelrum och trädgård.

Hur är området vid InterContinental Grand Ho Tram?

InterContinental Grand Ho Tram ligger i Ho Tram, 14 minuters promenad från The Bluffs Ho Tram Strip.

Recensioner

9,2

Underbart