Lägenhetshotell

Wrigleyville Suites

Boendeklass: 2
Lägenhetshotell endast en kort promenad från Wrigley Field

Välj datum för att se priser

Wrigleyville Suites ligger bara 5 minuters bilfärd från Wrigley Field och Lake Michigan. Här har samtliga lägenheter regndusch och bekväma sängar med kuddmenyer. Kollektivtrafik finns i närheten. Till Addison Station (Red Line) tar det 7 minuter att gå och till Sheridan Station är det 8 minuter.

Recensioner

8,2 av 10,
Mycket bra

Populära bekvämligheter

  • Tvättmöjligheter
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Rökning förbjuden

Främsta bekvämligheter (4)

  • 3 rökfria lägenheter
  • Luftkonditionering
  • Trädgård
  • Tvättmöjligheter

Känn dig som hemma (4)

  • Trädgård
  • Tvättmöjligheter
  • Sängtillbehör av högsta kvalitet
  • Hårtork
Det nuvarande priset är 1 787 kr
inklusive skatter och avgifter
31 aug. – 1 sep.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 11 av 11 rum

Lägenhet

  • Utsikt mot trädgården
  • 93 kvadratmeter
  • 3 sovrum
  • 10 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 4 våningssängar (enkla)
  • Gratis wi-fi

Dubbelrum - 1 queensize-säng - delat badrum

10,0 av 10
Enastående
(1 recension)
  • 19 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Rum - 1 queensize-säng - delat badrum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Bunk Bed Room with Shared Bathroom 2

  • 19 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 våningssäng (enkel)
  • Gratis wi-fi

Lägenhet Executive

  • 93 kvadratmeter
  • 3 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 2 queensize-sängar och 1 våningssäng (enkel)
  • Gratis wi-fi

Wrigleyville Suites 3BD 1st floor

  • 93 kvadratmeter
  • 3 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 3 queensize-sängar
  • Gratis wi-fi

Queen Room with Shared Bathroom 5

  • 19 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Queen Room with Shared Bathroom 4

  • 19 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Queen Room with Shared Bathroom 6

10,0 av 10
Enastående
(1 recension)
  • 19 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Wrigleyville Suites 6 Bedroom

  • 186 kvadratmeter
  • 6 sovrum
  • 12 sovplatser
  • 4 queensize-sängar och 4 våningssängar (enkla)
  • Gratis wi-fi

Wrigleyville Suites 9 Bedroom

  • 279 kvadratmeter
  • 9 sovrum
  • 22 sovplatser
  • 6 queensize-sängar och 5 våningssängar (enkla)
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
3727 N Clifton Ave, Chicago, IL, 60613

I närheten

  • Wrigley Field - 2 min till fots - 0.2 km
  • Metro Chicago - 2 min till fots - 0.2 km
  • Wrigley View Rooftop - 3 min till fots - 0.3 km
  • Lincoln Park - 14 min till fots - 1.2 km
  • Vic Theatre - 16 min till fots - 1.4 km

Ta sig runt

  • Chicago O'Hare International Airport (ORD) - 39 min med bil
  • Chicago Midway Airport (MDW) - 42 min med bil
  • Chicago, IL (PWK-Chicago Executive) - 48 min med bil
  • Chicago, IL (DPA-Dupage) - 79 min med bil
  • Rockford, IL (RFD-Greater Rockford) - 99 min med bil
  • Chicago Ravenswood Station - 4 min med bil
  • Chicago Clybourn Station - 5 min med bil
  • Chicago Irving Park Station - 7 min med bil
  • Addison Station (Red Line) - 7 minuters promenad
  • Sheridan Station - 8 minuters promenad
  • Southport Station - 14 minuters promenad

Restauranger

  • ‪Murphy's Bleachers - ‬4 min till fots
  • ‪Sluggers World Class Sports Bar and Grill & Dueling Pianos - ‬5 min till fots
  • ‪Small Cheval- Wrigleyville - ‬2 min till fots
  • ‪Raising Cane's Chicken Fingers - ‬2 min till fots
  • ‪The Cubby Bear Chicago - ‬5 min till fots

Om boendet

Wrigleyville Suites

  • Wrigleyville Suites ligger bara 5 minuters bilfärd från Wrigley Field och Lake Michigan. Här har samtliga lägenheter regndusch och bekväma sängar med kuddmenyer. Kollektivtrafik finns i närheten. Till Addison Station (Red Line) tar det 7 minuter att gå och till Sheridan Station är det 8 minuter.

Översikt

DONE

Boendets storlek

    • 3 lägenheter
DONE

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 15.00. Checka in fram till: när som helst.
    • Utcheckningstiden är kl. 10.00
DONE

Incheckningsinstruktioner

    • Detta boende har ingen reception.
    • Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och portkod inom 24 timmar före ankomst – privat ingång.
    • Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
    • Innan ankomst måste du registrera dig online via en säker länk
    • Efter bokningen kommer du bli ombedd att förse boendet med ditt statligt utfärdade foto-id
    • En virtuell reception erbjuder gäster assistans.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
DONE

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
PETS

Husdjur

    • Djur ej tillåtna
WIFI

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi på rummen
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Ingen parkering på plats.
VPN_KEY

Övrig information

    • Rökfritt boende

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området

Sovrum

  • Sängtillbehör av högsta kvalitet
  • Duntäcke
  • Allergitestade sängkläder
  • Kuddmeny
  • Memory foam-madrass
  • Sängkläder tillhandahålls

Badrum

  • Endast dusch
  • Regndusch
  • Hårtork
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • Handdukar tillhandahålls
  • Tvål

Utomhus

  • Trädgård

Tvätt

  • Tvättmöjligheter

Komfort

  • Luftkonditionering
  • Uppvärmning

Husdjur

  • Inga husdjur tillåtna

Anpassning/tillgänglighet

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Trägolv i rum
  • Ingen hiss
  • Rökning förbjuden

Tjänster och inrättningar

  • Virtuell reception

Höjdpunkter i området

  • I nöjesdistriktet

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas. (Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig.)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas. (Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.)

Allmänt

  • 3 rum
  • Unik inredning
  • Unika möbler

Avgifter och policyer

Återbetalningsbara depositioner

  • En skadedeposition på USD 1000 debiteras innan incheckning.
  • Depositionen ska betalas via PayPal inom 24 timmar efter bokning.

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Anläggningen har inga hissar.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Boendet accepterar kontanter.
Boendets registreringsnummer 29829934404
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Kallas även

Wrigleyville Suites Chicago
Wrigleyville Suites Aparthotel
Wrigleyville Suites Aparthotel Chicago

Vanliga frågor och svar

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Wrigleyville Suites?

Husdjur är tyvärr inte tillåtna.

Erbjuder Wrigleyville Suites parkering?

Det finns tyvärr ingen parkering för Wrigleyville Suites.

Vilka tider har Wrigleyville Suites angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: när som helst. Utcheckning senast 10.00.

Vad finns det att göra på Wrigleyville Suites och i närheten?

Wrigleyville Suites har trädgård.

Hur är området vid Wrigleyville Suites?

Wrigleyville Suites iligger 7 minuters promenad från Addison Station (Red Line) och 3 minuters promenad från Wrigley Field.