Semesterboende

Sunset Bay

Boendeklass: 3
Semesterboende med 2 utomhuspooler nära Miramar Beach

Välj datum för att se priser

Denna semesterbostad ligger mindre än 10 minuters bilfärd från Miramar Beach och Henderson Beach State Park. Efter en simtur i en av deras 2 utomhuspooler kan du varva ned med en drink i en strandbar. Boendet erbjuder ett fitnesscenter och gratis wi-fi.

Hel bostad

3 sovrum2 badrumSovplats för 10

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Lounge
  • Gym

Främsta bekvämligheter (6)

  • Nära stranden
  • 2 utomhuspooler
  • Fitnesscenter
  • Strandbar
  • Luftkonditionering
  • Kolgrillar

Känn dig som hemma (5)

  • 3 sovrum
  • Vardagsrum
  • Kolgrill(ar)
  • Avgiftsfri parkering
  • 2 utomhuspooler

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
4790 Bonaire Cay, Destin, FL, 32541

I närheten

  • Miramar Beach - 5 min till fots - 0.4 km
  • James Lee Park - 11 min till fots - 1.0 km
  • James Lee Beach - 19 min till fots - 1.6 km
  • Emerald Bay Golf Club - 2 min med bil - 1.8 km
  • Destin Commons - 2 min med bil - 2.1 km

Ta sig runt

  • Fort Walton Beach, Florida (VPS-Northwest Florida Regional) - 34 min med bil

Restauranger

  • ‪Circle K - ‬4 min med bil
  • ‪Pompano Joe's - ‬3 min med bil
  • ‪Crab Trap Destin - ‬11 min till fots
  • ‪Kenny D's - ‬12 min till fots
  • ‪Sandos Beachside - ‬8 min till fots

Om boendet

Sunset Bay

  • Denna semesterbostad ligger mindre än 10 minuters bilfärd från Miramar Beach och Henderson Beach State Park. Efter en simtur i en av deras 2 utomhuspooler kan du varva ned med en drink i en strandbar. Boendet erbjuder ett fitnesscenter och gratis wi-fi.

Översikt

Boendets storlek

    • Privat semesterboende

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 16.00. Checka in fram till: när som helst.
    • Lägsta ålder för incheckning: 25 år
    • Utcheckningstiden är kl. 10.00

Incheckningsinstruktioner

    • Detta boende har ingen reception.
    • Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och portkod inom 7 dagar före ankomst – privat ingång.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för incheckning är 25 år

Husdjur

    • Djur ej tillåtna

Internet

    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 25+ Mbps)

Parkering

    • Gratis parkering under tak erbjuds.
    • Begränsad parkering på plats (max 3 platser).

Övrig information

    • Rökfritt boende

Hotellbekvämligheter

Strand

  • Nära stranden

Pool/spa

  • 2 utomhuspooler
  • Stängsel runt poolen
  • Parasoller
  • Solstolar

Internet

  • Gratis wi-fi, med hastighet 25+ Mbps

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området, under tak
  • Begränsad parkering på området (max 3 platser)

Familjevänligt

  • Poolstaket

Middag

  • En strandbar

Sovrum

  • 3 sovrum
  • Sängkläder tillhandahålls

Badrum

  • 2 badrum
  • Handdukar tillhandahålls

Utrymmen

  • Vardagsrum

Utomhus

  • Kolgrillar
  • Utomhusmöbler
  • Fritidsområde utomhus

Komfort

  • Luftkonditionering
  • Takfläkt
  • Uppvärmning

Husdjur

  • Inga husdjur tillåtna

Anpassning/tillgänglighet

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Ingen hiss (endast en våning)
  • Rökning förbjuden

Att göra

  • Fitnesscenter
  • Gratis tillgång till närliggande fitnesscenter
  • Tillgång till utomhuspool i närheten
  • Småbåtshamn i närheten

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas. (Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig.)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas. (Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.)

Avgifter och policyer

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extra personer kan tillkomma och varierar beroende på boendets regler.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Anläggningen har inga hissar.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Boendet accepterar kreditkort.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard, American Express, Discover och Diners Club.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Kallas även

Sunset Bay Destin
Sunset Bay Private vacation home
Sunset Bay Private vacation home Destin

Vanliga frågor och svar

Har denna semesterbostad någon pool?

Ja, det finns 2 utomhuspooler.

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till denna semesterbostad?

Husdjur är tyvärr inte tillåtna.

Erbjuder denna semesterbostad parkering?

Ja, det finns gratis parkering. Parkeringen är begränsad (max. 3 platser).

Vilka tider har denna semesterbostad angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 16.00. Checka in fram till: när som helst. Utcheckning senast 10.00.

Vad finns det att göra på Sunset Bay och i närheten?

Sunset Bay har 2 utomhuspooler och fitnesscenter, såväl som tillgång till utomhuspool i närheten.

Hur är området vid Sunset Bay?

Sunset Bay ligger 8 minuters promenad från Miramar Beach och 11 minuters promenad från James Lee Park.