The Classio Hotel by House J

Boendeklass: 3
Hotell i Lagos med utomhuspool

Välj datum för att se priser

The Classio Hotel by House J är ett utmärkt val för din vistelse i Lagos. Gäster kan svalka sig i deras utomhuspool, och dessutom ingår bland annat wi-fi, parkering och frukostbuffé dagligen mellan 07.00 och 08.30.

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Gratis frukost
  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Tvättmöjligheter

Främsta bekvämligheter (7)

  • Städning på begäran
  • Utomhuspool
  • Luftkonditionering
  • Trädgård
  • Tvättjänster
  • Reception (öppen begränsade tider)
  • Dagstidningar i lobbyn (avgift tillkommer)

Känn dig som hemma (5)

  • Privat badrum
  • Trädgård
  • Kemtvätt eller tvättjänster
  • Avgiftsfri parkering
  • Utomhuspooler
Det nuvarande priset är 517 476 kr
inklusive skatter och avgifter
8 okt. – 9 okt.

Rumsalternativ

Duplex - utsikt mot staden

  • Utsikt mot staden
  • 10 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 stor enkelsäng

Business dubbelrum - utsikt mot staden

  • Utsikt mot staden
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 stor enkelsäng

Svit Executive - utsikt mot staden

  • Utsikt mot staden
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Svit Business - utsikt mot staden

  • Utsikt mot staden
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Villa - utsikt mot staden

  • Utsikt mot staden
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
11 Joel Ogunnaike St, Lagos, LA, 101233

I närheten

  • Lagos Country Club - 4 min till fots - 0.4 km
  • Allen Avenue - 3 min med bil - 2.5 km
  • Daystar Christian Centre - 5 min med bil - 4.8 km
  • Lagos universitet - 9 min med bil - 12.0 km
  • First Baptist Church Abule Egba - 14 min med bil - 13.7 km

Ta sig runt

  • Lagos (LOS-Murtala Muhammed Intl.) - 18 min med bil
  • Mobolaji Johnson Station - 18 min med bil

Restauranger

  • ‪Fresh Dew Foods - ‬3 min med bil
  • ‪Chicken Republic - Ikeja 1 - ‬3 min med bil
  • ‪Planet One Diner - ‬3 min med bil
  • ‪Orchid Bistro - ‬4 min till fots
  • ‪Yellow Chilli - ‬5 min till fots

Om boendet

The Classio Hotel by House J

  • The Classio Hotel by House J är ett utmärkt val för din vistelse i Lagos. Gäster kan svalka sig i deras utomhuspool, och dessutom ingår bland annat wi-fi, parkering och frukostbuffé dagligen mellan 07.00 och 08.30.

Översikt

Hotellets storlek

    • 22 rum

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 06.00. Checka in fram till: 14.00.
    • Sen incheckning i mån av tillgänglighet
    • Utcheckningstiden är kl. 12.00

Incheckningsinstruktioner

    • Receptionen är öppen alla dagar 06.00–14.00.
    • Receptionen är bemannad under begränsade tider.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas

Barn

    • Inga spjälsängar (barnsängar)

Husdjur

    • Djur ej tillåtna

Internet

    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 500+ Mbps (passar för 6+ personer eller 10+ enheter))

Parkering

    • Gratis parkering med bevakning erbjuds.

Övrig information

    • Särskilda platser för rökning

Hotellbekvämligheter

Mat och dryck

  • Gratis frukostbuffé dagligen 07.00–08.30

Tjänster

  • Reception (öppen begränsade tider)
  • Kemtvätt/tvättjänster

Boendet och bekvämligheter

  • Trädgård
  • Utomhuspool

Bekvämligheter på rummet

Vardagsbekvämligheter

  • Luftkonditionering

Sov gott

  • Sängkläder tillhandahålls

Saker att uppskatta

  • Unika möbler och unik inredning

Fräscha upp dig

  • Privat badrum

Håll dig uppkopplad

  • Skrivbord
  • Gratis wi-fi (med hastigheten 500+ Mbps (passar för 6+ personer eller 10+ enheter))

Övrigt

  • På begäran

Avgifter och policyer

Extra tillval

  • Sen incheckning mellan 00.30 och 00.00 kan ordnas mot en extra avgift.

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extra personer kan tillkomma och varierar beroende på boendets regler.
Anläggningen har inga hissar.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Följande kreditkort accepteras: Visa och Mastercard.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Kallas även

The Classio By House J Lagos
The Classio Hotel by House J Hotel
The Classio Hotel by House J Lagos
The Classio Hotel by House J Hotel Lagos

Vanliga frågor och svar

Kan man avboka gratis på The Classio Hotel by House J och få hela beloppet återbetalat?

Ja, The Classio Hotel by House J erbjuder återbetalningsbara rumspriser, som kan bokas på våra sidor. Om du har bokat ett fullt återbetalningsbart rumspris kan detta avbokas fram till några dagar före incheckning, beroende på boendets avbokningspolicy. Se till att du läser igenom boendets avbokningspolicy för att ta reda på vilka regler och villkor som gäller.

Har The Classio Hotel by House J någon pool?

Ja, det finns utomhuspool.

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till The Classio Hotel by House J?

Husdjur är tyvärr inte tillåtna.

Erbjuder The Classio Hotel by House J parkering?

Ja, det finns gratis parkering.

Vilka tider har The Classio Hotel by House J angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 06.00. Checka in fram till: 14.00. Utcheckning senast 12.00.

Vad finns det att göra på The Classio Hotel by House J och i närheten?

The Classio Hotel by House J har utomhuspool och trädgård.