Magnotel Hotel (Qufu Sankong Scenic Area Chunqiu West Road)

Boendeklass: 2.5
Hotell i Jining med konferenscenter

Välj datum för att se priser

Njut av din vistelse i Jining med Magnotel Hotel (Qufu Sankong Scenic Area Chunqiu West Road) som utgångspunkt.

Populära bekvämligheter

  • Avgiftsfri parkering
  • Restaurang
  • Tvättmöjligheter
  • Laddningsstation för elfordon

Främsta bekvämligheter (9)

  • Frukost tillgänglig
  • Kafé
  • Konferenscenter
  • Trädgård
  • Bibliotek
  • Värdeförvaringsskåp i receptionen
  • Tvättmöjligheter
  • Presentbutik/tidningskiosk
  • Bagageförvaring

Känn dig som hemma (4)

  • Trädgård
  • Tvättmöjligheter
  • Hiss
  • Avgiftsfri parkering
Det nuvarande priset är 216 kr
inklusive skatter och avgifter
27 sep. – 28 sep.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 8 av 8 rum

Shuya Twin Room

  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar

Deluxe Room (2 Beds)

  • 2 sovplatser
  • 2 dubbelsängar

Superior Family Room

  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar och 1 dubbelsäng

Deluxe Double Room

  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Deluxe Family Room

  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng och 1 queensize-säng

QingYa Room

  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Deluxe Family Suite

  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng och 2 enkelsängar

2-bed Room

  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
No. 1 Chunqiu West Road, Qufu, Shandong, 273100

I närheten

  • Qufu Dacheng-hallen - 2 min med bil - 2.2 km
  • Konfuciustemplet - 3 min med bil - 2.4 km
  • Kong-familjens herrgård - 3 min med bil - 2.4 km
  • Kinas Han-målning och skulpturmuseum - 4 min med bil - 4.6 km
  • Qufu Jiulong bergsklippgravar - 10 min med bil - 10.3 km

Ta sig runt

  • Jining (JNG) - 73 min med bil
  • Jinan (TNA-Jinan Intl.) - 142,7 km

Restauranger

  • ‪Café Kong 孔咖啡 - ‬5 min till fots
  • ‪dicos 德克士 - ‬11 min med bil
  • ‪贵宾楼 - ‬9 min till fots
  • ‪小野Coffee - ‬2 min med bil
  • ‪儒林聚酒店 - ‬3 min med bil

Om boendet

Magnotel Hotel (Qufu Sankong Scenic Area Chunqiu West Road)

  • Njut av din vistelse i Jining med Magnotel Hotel (Qufu Sankong Scenic Area Chunqiu West Road) som utgångspunkt.

Översikt

Hotellets storlek

    • 99 rum

Incheckning/utcheckning

    • Incheckning börjar kl. 14.00
    • Utcheckningstiden är kl. 12.00

Incheckningsinstruktioner

    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas

Parkering

    • Gratis parkering erbjuds.
    • Laddningsstation för elfordon finns på plats.

Övrig information

    • Särskilda platser för rökning

Hotellbekvämligheter

Mat och dryck

  • Frukost serveras (tilläggsavgift)
  • Kafé

Arbeta på resan

  • Konferenscenter

Tjänster

  • Tvättmöjligheter
  • Bagageförvaring

Boendet och bekvämligheter

  • Byggdes 2019
  • Värdeförvaringsskåp i receptionen
  • Trädgård
  • Bibliotek

Tillgänglighetsanpassning

  • Hiss

Avgifter och policyer

Policyer

Avgifter för extra personer kan tillkomma och varierar beroende på boendets regler.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard och Union Pay.
Om du avbokar din bokning kommer boendets avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Boendeklass

Boendets klass, som har angetts av vårt betygsystem, är baserad på boendets typ, bekvämligheter och tjänster.

Kallas även

Magnolia Hotel (Chunqiu Middle Road Qufu scenic area)
Magnotel Hotel (Qufu Sankong Scenic Area Chunqiu West Road) Qufu

Vanliga frågor och svar

Erbjuder Magnotel Hotel (Qufu Sankong Scenic Area Chunqiu West Road) parkering?

Ja, det finns gratis parkering. Laddningsstation för elbil erbjuds.

Vilka tider har Magnotel Hotel (Qufu Sankong Scenic Area Chunqiu West Road) angett för in- och utcheckning?

Du kan checka in från 14.00. Utcheckning senast 12.00.

Vad finns det att göra på Magnotel Hotel (Qufu Sankong Scenic Area Chunqiu West Road) och i närheten?

Magnotel Hotel (Qufu Sankong Scenic Area Chunqiu West Road) har trädgård.