Home2 Suites By Hilton Bozeman Four Corners

Boendeklass: 3
Hotell med inomhuspool nära Gallatin River

Välj datum för att se priser

Home2 Suites By Hilton Bozeman Four Corners ligger mindre än 15 minuters bilfärd från Montana State University-Bozeman och Gallatin River. Gäster som vill träna har tillgång till ett dygnet runt-öppet fitnesscenter och kan ta en simtur i deras inomhuspool. Dessutom ligger både The ELM och Museum of the Rockies en kort biltur härifrån.

Recensioner

9,6 av 10, Gästfavorit
Toppbetyg av resenärer

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Gratis frukost
  • Husdjursvänligt
  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering

Främsta bekvämligheter (12)

  • Städning på begäran
  • Inomhuspool
  • Fitnesscenter öppet dygnet runt
  • Business-service
  • Reception öppen dygnet runt
  • Kaffe i allmänt utrymme
  • Luftkonditionering
  • Värdeförvaringsskåp i receptionen
  • Bankomat/banktjänster
  • Vattenautomat
  • Tvättjänster
  • Tvättmöjligheter

Känn dig som hemma (5)

  • Tvättmöjligheter
  • Hiss
  • Badkar eller dusch
  • Avgiftsfri parkering
  • Inomhuspooler
Det nuvarande priset är 1 372 kr
inklusive skatter och avgifter
27 sep. – 28 sep.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 16 av 16 rum

Studiosvit - 1 kingsize-säng

9,6 av 10
Enastående
(22 recensioner)
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Studiosvit - 1 kingsize-säng (Hearing)

10,0 av 10
Enastående
(4 recensioner)
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Studio - 1 kingsize-säng - utsikt mot bergen

9,6 av 10
Enastående
(5 recensioner)
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Svit - 1 kingsize-säng - badkar

  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Rum - 1 kingsize-säng - utsikt mot bergen

  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Studiosvit - 2 queensize-sängar

10,0 av 10
Enastående
(18 recensioner)
  • 1 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 2 queensize-sängar
  • Gratis wi-fi

Studio - 2 queensize-sängar (Hearing)

9,0 av 10
Underbart
(2 recensioner)
  • 1 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 2 queensize-sängar
  • Gratis wi-fi

Studio - 2 queensize-sängar - utsikt mot bergen

10,0 av 10
Enastående
(8 recensioner)
  • 1 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 2 queensize-sängar
  • Gratis wi-fi

Svit - 1 sovrum

  • 1 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 2 queensize-sängar
  • Gratis wi-fi

Svit - 2 queensize-sängar (Roll-In Shower)

  • 1 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 2 queensize-sängar
  • Gratis wi-fi

Svit - 1 sovrum

  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Studio - 2 queensize-sängar - utsikt mot bergen (Bathtub)

10,0 av 10
Enastående
(1 recension)
  • 1 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 2 queensize-sängar
  • Gratis wi-fi

Standardrum - 1 kingsize-säng - tillgänglighetsanpassat för personer med begränsad rörlighet

  • 4 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Rum

  • 5 sovplatser
  • Gratis wi-fi

Rum

  • 5 sovplatser
  • Gratis wi-fi

2Queen Mobility Accessible Tub Studio

  • 4 sovplatser
  • 2 queensize-sängar
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
110 Homestake Drive, Bozeman, MT, 59718

I närheten

  • Montana Lil's Casino - 5 min till fots - 0.4 km
  • Magic Diamond Casino - 8 min till fots - 0.7 km
  • Jackpot Casino West - 8 min till fots - 0.7 km
  • Gallatin River - 3 min med bil - 0.8 km
  • Montana State University-Bozeman - 13 min med bil - 13.3 km

Ta sig runt

  • Bozeman, Montana (BZN-Bozeman Yellowstone Intl.) - 16 min med bil

Restauranger

  • ‪Hop Lounge - ‬4 min med bil
  • ‪Rise and Shine Café & Bakery - ‬6 min med bil
  • ‪Texas Roadhouse - ‬8 min med bil
  • ‪Sodaworx - ‬9 min med bil
  • ‪Wingstop - ‬9 min med bil

Om boendet

Home2 Suites By Hilton Bozeman Four Corners

  • Home2 Suites By Hilton Bozeman Four Corners ligger mindre än 15 minuters bilfärd från Montana State University-Bozeman och Gallatin River. Gäster som vill träna har tillgång till ett dygnet runt-öppet fitnesscenter och kan ta en simtur i deras inomhuspool. Dessutom ligger både The ELM och Museum of the Rockies en kort biltur härifrån.

Översikt

DONE

Hotellets storlek

    • 100 rum
DONE

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 15.00. Checka in fram till: när som helst.
    • Lägsta ålder för incheckning: 18 år
    • Utcheckningstiden är kl. 11.00
DONE

Incheckningsinstruktioner

    • Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
DONE

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för incheckning är 18 år
DONE

Barn

    • Inga spjälsängar (barnsängar)
DONE

Husdjur

    • Husdjur tillåts*
    • Assistanshundar är välkomna
    • Ett koppelfritt område erbjuds
WIFI

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi på rummen
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Gratis parkering erbjuds.
DONE

Övrig information

    • Särskilda platser för rökning (böter kan ges)

Hotellbekvämligheter

Mat och dryck

  • Gratis frukostbuffé dagligen
  • Kaffe/te i allmänt utrymme
  • Vattenautomat

Arbeta på resan

  • Business-service

Tjänster

  • Reception (öppen dygnet runt)
  • Kemtvätt/tvättjänster
  • Bagageförvaring

Boendet och bekvämligheter

  • Byggdes 2025
  • Bankomat/banktjänster
  • Värdeförvaringsskåp i receptionen
  • Tv i allmänt utrymme
  • Fitnesscenter (öppet dygnet runt)
  • Inomhuspool

Tillgänglighetsanpassning

  • Hiss
  • Bredd på hissdörr (centimeter) 122
  • Rullstolsanpassad tillgång till hiss
  • Tillgänglighetsanpassat badkar

Bekvämligheter på rummet

Vardagsbekvämligheter

  • Luftkonditionering och uppvärmning

Sov gott

  • Sängkläder tillhandahålls

Fräscha upp dig

  • Badkar eller dusch
  • Regndusch
  • Handdukar

Håll dig uppkopplad

  • Gratis wi-fi
  • Telefon

Övrigt

  • På begäran

Avgifter och policyer

Husdjur

  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar.
  • Husdjur är tillåtna mot en avgift på USD 75 per husdjur (kan variera beroende på vistelsens längd).

Pool, spa och gym (om tillämpligt)

  • Poolen är tillgänglig mellan 07.00 och 22.00.

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Boendet accepterar kreditkort och bankkort. Ingen kontantbetalning.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard och Discover.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Kallas även

Home2 Suites By Hilton Bozeman Four Corners Hotel
Home2 Suites By Hilton Bozeman Four Corners Bozeman
Home2 Suites By Hilton Bozeman Four Corners Hotel Bozeman

Vanliga frågor och svar

Kan man avboka gratis på Home2 Suites By Hilton Bozeman Four Corners och få hela beloppet återbetalat?

Ja, Home2 Suites By Hilton Bozeman Four Corners erbjuder återbetalningsbara rumspriser, som kan bokas på våra sidor. Om du har bokat ett fullt återbetalningsbart rumspris kan detta avbokas fram till några dagar före incheckning, beroende på boendets avbokningspolicy. Se till att du läser igenom boendets avbokningspolicy för att ta reda på vilka regler och villkor som gäller.

Har Home2 Suites By Hilton Bozeman Four Corners någon pool?

Ja, det finns inomhuspool. Gäster har tillgång till pool från 07.00 till 22.00.

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Home2 Suites By Hilton Bozeman Four Corners?

Ja, husdjur är välkomna. En avgift tas ut på USD 75 per husdjur per vistelse. Assistanshundar är avgiftsbefriade. Ett koppelfritt område erbjuds.

Erbjuder Home2 Suites By Hilton Bozeman Four Corners parkering?

Ja, det finns gratis parkering.

Vilka tider har Home2 Suites By Hilton Bozeman Four Corners angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: när som helst. Utcheckning senast 11.00.

Finns det kasino i anslutning till Home2 Suites By Hilton Bozeman Four Corners?

Nej, detta hotell har inget kasino, men både Montana Lil's Casino (4 minuter bort till fots) och Magic Diamond Casino (7 minuter bort till fots) ligger i närheten.

Vad finns det att göra på Home2 Suites By Hilton Bozeman Four Corners och i närheten?

Home2 Suites By Hilton Bozeman Four Corners har inomhuspool och fitnesscenter (öppet dygnet runt).

Hur är området vid Home2 Suites By Hilton Bozeman Four Corners?

Home2 Suites By Hilton Bozeman Four Corners ligger 14 minuters promenad från Gallatin River och 4 minuters promenad från Montana Lil's Casino.