Pondok Family
Boendeklass: 2.5
Hotell i Pangandaran
Välj datum för att se priser
Fotogalleri för Pondok Family





Rumsalternativ
Kontrollera tillgängligheten för dessa datum
Öppna alla foton för Standard dubbelrum

Standard dubbelrum
- 10 kvadratmeter
- 1 sovrum
- 2 sovplatser
- 1 queensize-säng
- Gratis wi-fi
Öppna alla foton för Standard Double Room

Standard Double Room
- 10 kvadratmeter
- 3 sovplatser
- 1 queensize-säng
- Gratis wi-fi
Liknande boenden

Casabadia Villas Pangandaran by Horison
Pangandaran
Casabadia Villas Pangandaran by Horison
Pangandaran
- Pool
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
Priset är 1 321 kr
1 321 kr
inklusive skatter och avgifter
31 aug. – 1 sep.

Hotel Badeto Pangandaran
Pangandaran
Hotel Badeto Pangandaran
Pangandaran
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Reception dygnet runt

VK Pods Pangandaran
Pangandaran
VK Pods Pangandaran
Pangandaran
- Pool
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
Priset är 85 kr
85 kr
inklusive skatter och avgifter
6 sep. – 7 sep.

Hotel Malinda Pangandaran
Pangandaran
Hotel Malinda Pangandaran
Pangandaran
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Reception dygnet runt
Priset är 107 kr
107 kr
inklusive skatter och avgifter
25 aug. – 26 aug.

OYO 1145 Rita Guesthouse
Pangandaran
OYO 1145 Rita Guesthouse
Pangandaran
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Reception dygnet runt
2.0 av 10, 1 recension
2,0
1 recension

RedDoorz near Goa Panggung
Pangandaran
RedDoorz near Goa Panggung
Pangandaran
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Reception dygnet runt

Grand Cahaya Hotel Pangandaran
Pangandaran
Grand Cahaya Hotel Pangandaran
Pangandaran
- Pool
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
7.6 av 10, Bra, 5 recensioner
7,6
Bra
5 recensioner
Priset är 358 kr
358 kr
inklusive skatter och avgifter
13 sep. – 14 sep.

OYO 91877 Mushroom Pondok Ator Syariah Hotel
Pangandaran
OYO 91877 Mushroom Pondok Ator Syariah Hotel
Pangandaran
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Reception dygnet runt

Benson Hotel
Pangandaran
Benson Hotel
Pangandaran
- Pool
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
3.0 av 10, 2 recensioner
3,0
2 recensioner

Blue Orchid Hotel Pangandaran
Pangandaran
Blue Orchid Hotel Pangandaran
Pangandaran
- Avgiftsfri parkering
- Restaurang
- Gym
- Tvättmöjligheter
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!
Om området

Jl. Kidang Pananjung, Pangandaran, West Java, 46396
I närheten
- Pangandaran naturreservat - 15 min till fots - 1.3 km
- Pangandaran Public Beach - 4 min med bil - 2.4 km
- Citumangfloden - 10 min med bil - 10.3 km
- Karang Nini-stranden - 25 min med bil - 15.1 km
- Karapyak-stranden - 46 min med bil - 26.1 km
Ta sig runt
- Bandung (BDO-Husein Sastranegara Intl.) - 147,6 km
- Sidareja station - 38 min med bil
Restauranger
- Hello Beach By Asep 13 - 6 min med bil
- RM Kalasan Jaya - 19 min till fots
- Brillo Pizza Pangandaran - 8 min med bil
- Ola Coconut Ice Cream - 4 min till fots
- Mega Laut Resto - 9 min till fots
Om boendet
Pondok Family
- När du planerar en resa till Pangandaran är Pondok Family ett utmärkt alternativ.
Översikt
Hotellets storlek
- 20 rum
Incheckning/utcheckning
- Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 23.00.
- Lägsta ålder för incheckning: 17 år
- Utcheckningstiden är kl. 12.00
Incheckningsinstruktioner
- Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
- Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
- Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Krävs vid incheckning
- Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
- Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
- Lägsta ålder för incheckning är 17 år
Husdjur
- Inga djur eller assistanshundar tillåtna
Internet
- Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
- Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 25+ Mbps)
Parkering
- Ingen parkering på plats.
Övrig information
- Rökfritt boende
Hotellbekvämligheter
Tjänster
- Reception (öppen dygnet runt)
Bekvämligheter på rummet
Underhållning
- 32-tums LCD-tv
- Kabel-tv
Vardagsbekvämligheter
- Luftkonditionering
Sov gott
- Sängkläder tillhandahålls
Fräscha upp dig
- Privat badrum
- Regndusch
- Endast dusch
- Handdukar
Håll dig uppkopplad
- Skrivbord
- Gratis wi-fi (med hastigheten 25+ Mbps)
Övrigt
- Dagligen
Avgifter och policyer
Policyer
Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Anläggningen har inga hissar.
Boendet accepterar kontanter.
Boendets registreringsnummer 55199, 0711220035424
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Kallas även
Pondok Family Hotel
Pondok Family Pangandaran
Pondok Family Hotel Pangandaran
Vanliga frågor och svar
Kan man avboka gratis på Pondok Family och få hela beloppet återbetalat?
Ja, Pondok Family erbjuder återbetalningsbara rumspriser, som kan bokas på våra sidor. Om du har bokat ett fullt återbetalningsbart rumspris kan detta avbokas fram till några dagar före incheckning, beroende på boendets avbokningspolicy. Se till att du läser igenom boendets avbokningspolicy för att ta reda på vilka regler och villkor som gäller.
Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Pondok Family?
Tyvärr är varken husdjur eller assistanshundar tillåtna.
Erbjuder Pondok Family parkering?
Det finns tyvärr ingen parkering för Pondok Family.
Vilka tider har Pondok Family angett för in- och utcheckning?
Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 23.00. Utcheckning senast 12.00.
Hur är området vid Pondok Family?
Pondok Family ligger 14 minuters promenad från Pangandaran naturreservat.