HomeStay Inn & Suites

Boendeklass: 2
Hotell i Russellville

Välj datum för att se priser

Njut av din vistelse i Russellville med HomeStay Inn & Suites som utgångspunkt. Här ingår bland annat wi-fi och parkering.

Recensioner

7,8 av 10,
Bra

Populära bekvämligheter

  • Husdjursvänligt
  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Reception dygnet runt

Främsta bekvämligheter (3)

  • Städning varje dag
  • Business-service
  • Reception öppen dygnet runt

Känn dig som hemma (6)

  • Mikrovågsugn
  • Privat badrum
  • Tv
  • Städning varje dag
  • Mörkläggningsgardiner
  • Luftkonditionering på rummet
Det nuvarande priset är 666 kr
inklusive skatter och avgifter
23 sep. – 24 sep.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 5 av 5 rum

Enkelrum - 1 kingsize-säng - icke-rökare

8,2 av 10
Mycket bra
(23 recensioner)
  • 28 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Dubbelrum - 2 queensize-sängar - icke-rökare

  • 28 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 queensize-sängar

Superior-rum - 1 kingsize-säng

  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Enkelrum - 1 kingsize-säng - rökare

7,0 av 10
Bra
(4 recensioner)
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Dubbelrum - 2 queensize-sängar - rökare

10,0 av 10
Enastående
(3 recensioner)
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 queensize-sängar

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
2200 N Arkansas Ave, Russellville, AR, 72802

I närheten

  • University Park - 3 min till fots - 0.3 km
  • Arkansas Tech University - 11 min till fots - 1.0 km
  • Bona Dea Trails and Sanctuary - 13 min till fots - 1.1 km
  • Thone Stadium at Burkle Field - 20 min till fots - 1.7 km
  • Lake Dardanelle - 2 min med bil - 3.6 km

Ta sig runt

  • Little Rock, Arkansas (LIT-Clinton National Airport) - 76 min med bil

Restauranger

  • ‪McDonald's - ‬2 min med bil
  • ‪CJ's Butcher Boy Burgers - ‬9 min till fots
  • ‪Taco Bell - ‬18 min till fots
  • ‪La Huerta - ‬2 min till fots
  • ‪Wendy's - ‬3 min med bil

Om boendet

HomeStay Inn & Suites

  • Njut av din vistelse i Russellville med HomeStay Inn & Suites som utgångspunkt. Här ingår bland annat wi-fi och parkering.

Översikt

Hotellets storlek

    • 60 rum

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 05.00.
    • Sen incheckning i mån av tillgänglighet
    • Lägsta ålder för incheckning: 18 år
    • Utcheckningstiden är kl. 11.00

Incheckningsinstruktioner

    • Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för incheckning är 18 år

Barn

    • Inga spjälsängar (barnsängar)

Husdjur

    • Husdjur tillåts (endast hundar)*
    • Assistanshundar är välkomna

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter))

Parkering

    • Gratis parkering utan tak erbjuds.

Hotellbekvämligheter

Arbeta på resan

  • Business-service

Tjänster

  • Reception (öppen dygnet runt)

Bekvämligheter på rummet

Underhållning

  • Tv

Vardagsbekvämligheter

  • Klimatreglerad luftkonditionering och uppvärmning
  • Strykjärn/strykbräda

Sov gott

  • Mörkläggningsgardiner
  • Ljudisolerade rum
  • Sängkläder tillhandahålls

Fräscha upp dig

  • Privat badrum
  • Endast badkar
  • Tvål och Schampo
  • Hårtork
  • Handdukar
  • Toalettpapper

Håll dig uppkopplad

  • Gratis wi-fi (med hastigheten 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter))
  • Gratis rikssamtal och lokalsamtal

Mat och dryck

  • Minikylskåp
  • Mikrovågsugn

Övrigt

  • Dagligen

Avgifter och policyer

Husdjur

  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar.
  • Husdjur är tillåtna mot en avgift på USD 15 per husdjur (kan variera beroende på vistelsens längd).

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extra personer kan tillkomma och varierar beroende på boendets regler.
Anläggningen har inga hissar.
Gästerna kan vara tryggt medvetna om att det finns brandsläckare på boendet.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard, American Express och Discover.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Kallas även

HomeStay Inn & Suites Hotel
HomeStay Inn & Suites Russellville
HomeStay Inn & Suites Hotel Russellville

Vanliga frågor och svar

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till HomeStay Inn & Suites?

Ja, hundar är välkomna. En avgift tas ut på USD 15 per husdjur per natt. Assistanshundar är avgiftsbefriade.

Erbjuder HomeStay Inn & Suites parkering?

Ja, det finns gratis parkering.

Vilka tider har HomeStay Inn & Suites angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 05.00. Utcheckning senast 11.00.

Hur är området vid HomeStay Inn & Suites?

HomeStay Inn & Suites ligger 15 minuters promenad från Arkansas Tech University och 9 minuters promenad från Bona Dea Trails and Sanctuary.

Recensioner

Recensioner för HomeStay Inn & Suites

7,8

Bra

7,8

Renlighet

7,2

Bekvämligheter

8,6

Personal och service

7,6

Boendets skick och faciliteter

Recensioner

Verifierad recension

8/10 Mycket bra

AC was great and bed was comfy and comfortable nights rest
Verifierad recension

10/10 Enastående

Nice place to stay!
Verifierad recension

10/10 Enastående

Love staying here
Verifierad recension

10/10 Enastående

Really nice hotel, been staying here for a month now. The staff are wonderful.
Verifierad recension

10/10 Enastående

The room was clean and comfortable.
Verifierad recension

10/10 Enastående

I have been staying here a while now it's a great place to stay away from home. The staff makes sure you are comfortable.
Verifierad recension

10/10 Enastående

Love the service and good people,
Verifierad recension

10/10 Enastående

Nice
Verifierad recension

10/10 Enastående

Home away from home. Been staying here over a month . Staff is awesome. Nice clean rooms. Friendly people .
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

in town for sports event. just needed a place to sleep and shower, HomeStyle Inn more than sufficed.
Verifierad recension

10/10 Enastående

Staff was great and the room was clean. Thanks 5 stars
Verifierad recension

10/10 Enastående

Everything was great 👍
Verifierad recension

10/10 Enastående

Air worked, ot was hot that day but by bed time it had cooled down in the room. Once it got cool we had no issues with the AC
Verifierad recension

10/10 Enastående

This is a great place to stay. The staff are very nice. The bed is comfy. I recommend 👌.
Verifierad recension

10/10 Enastående

Everything is good
Verifierad recension

10/10 Enastående

Very clean. Comfortable bed. Updated bathroom. Very friendly and helpful front desk man.
Verifierad recension

10/10 Enastående

Nice staff
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

overnight trip, just needed place to sleep. clean room, everything good.
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Quiet
Verifierad recension

10/10 Enastående

Clean room
Verifierad recension

6/10 Bra

Not the best but nice staff and ok if you need a place to crash.
Verifierad recension

10/10 Enastående

Clean room
Verifierad recension

10/10 Enastående

Clean room
Verifierad recension

2/10 Dåligt

Not good the last day there. My door was left open and my stuff was moved around. Never staying there again.
Verifierad recension

4/10 Hyfsat

The room smelled. Toilet did not work properly. Bathtub did not drain well. Will not stay there again.