Lägenhetshotell
The Sands Sheringham
Boendeklass: 3.5
Lägenhetshotell i Sheringham med 2 strandbarer
Välj datum för att se priser
Fotogalleri för The Sands Sheringham





När du planerar en resa till Sheringham är The Sands Sheringham ett utmärkt alternativ. Här ingår wi-fi och parkering, och gäster som vill hålla sig aktiva bor nära vandrings-/cykelleder. Samtliga lägenheter erbjuder pentryn och inredda terrasser.
Recensioner
8,68,6 av 10,
Utmärkt
Populära bekvämligheter
- Pentry
- Tvättmöjligheter
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Lounge
Främsta bekvämligheter (5)
Främsta bekvämligheter (5)
- 4 rökfria lägenheter
- Städning på begäran
- Nära stranden
- 2 strandbarer
- Tvättmöjligheter
Känn dig som hemma (6)
Känn dig som hemma (6)
- Pentry
- Separat middagsplats
- Separat sittutrymme
- Tv
- Tvättmöjligheter
- Möblerad terrass
Rumsalternativ
Kontrollera tillgängligheten för dessa datum
Liknande boenden

The Lobster
Sheringham
The Lobster
Sheringham
- Gratis wi-fi
9.6 av 10, Enastående, 28 recensioner
9,6
Enastående
28 recensioner

The Studio
Sheringham
The Studio
Sheringham
- Kök
- Gratis wi-fi
- Lounge
- Rökning förbjuden
Priset är 4 576 kr
4 576 kr
inklusive skatter och avgifter
1 sep. – 2 sep.
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!
Om området

7 Augusta St, Sheringham, England, NR26 8LB
I närheten
- Sheringham Little Theatre - 1 min till fots - 0.2 km
- North Norfolk Railway Sheringham Station - 3 min till fots - 0.3 km
- Sheringham Beach - 3 min till fots - 0.3 km
- The Reef Leisure Centre - 12 min till fots - 1.0 km
- Beeston Hill - 15 min till fots - 1.3 km
Ta sig runt
- Norwich (NWI-Norwich Intl.) - 44 min med bil
- Sheringham Station - 5 minuters promenad
- West Runton Station - 7 min med bil
- Cromer Station - 12 min med bil
Restauranger
- Hatters Tea Shop - 9 min med bil
- McDonald's - 9 min med bil
- The Gangway Sheringham - 4 min till fots
- Chubby Seal - 10 min med bil
- Fig And Olive - 9 min med bil
Om boendet
The Sands Sheringham
- När du planerar en resa till Sheringham är The Sands Sheringham ett utmärkt alternativ. Här ingår wi-fi och parkering, och gäster som vill hålla sig aktiva bor nära vandrings-/cykelleder. Samtliga lägenheter erbjuder pentryn och inredda terrasser.
Översikt
Boendets storlek
- 4 lägenheter
Incheckning/utcheckning
- Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 00.00.
- Lägsta ålder för incheckning: 18 år
- Utcheckningstiden är kl. 10.00
Incheckningsinstruktioner
- Detta boende har ingen reception.
- Gäster som planerar att anlända utanför de normala incheckningstiderna kommer att få ett e-postmeddelande inom 24 timmar före ankomst med incheckningsinstruktioner och portkod – privat ingång.
- Om du planerar att ankomma efter 00.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
- En virtuell reception erbjuder gäster assistans.
- Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Krävs vid incheckning
- Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
- Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
- Lägsta ålder för incheckning är 18 år
Husdjur
- Husdjur tillåts (endast katter och hundar)*
- Assistanshundar är välkomna
- Mat- och vattenskålar erbjuds
Internet
- Gratis wi-fi på rummen
Parkering
- Parkering på plats är endast tillgänglig på begäran.
- Gratis parkering utan tak erbjuds.
Övrig information
- Rökfritt boende
Hotellbekvämligheter
Strand
- Nära stranden
Internet
- Gratis wi-fi
Parkering och transport
- Parkering på området, endast på begäran
- Avgiftsfri parkering på området, utan tak
Familjevänligt
- Barnstol
- Badbalja
- Trappgrind
Kokvrå
- Stort kylskåp
- Spishäll
- Mikrovågsugn
- Ugn
- Köksutrustning
Middag
- 2 strandbarer
Badrum
- Privat badrum utanför rummet
- Badkar/dusch
- Handdukar tillhandahålls
- Tvål
- Hårtork
- Toalettpapper
Utrymmen
- Matsal
- Sittutrymme
Underhållning
- Tv med satellitkanaler
Utomhus
- Möblerad terrass
Tvätt
- Tvättmöjligheter
Arbetsutrymmen
- Arbetsyta för laptop
Komfort
- Uppvärmning
Husdjur
- Assistanshundar är avgiftsbefriade
- Husdjur välkomna
- GBP 20 per husdjur per natt (max. GBP 60 per vistelse)
- Endast katter och hundar är välkomna
- Mat- och vattenskålar erbjuds
Anpassning/tillgänglighet
- Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
- Ingen hiss
- Ljudisolering
- Gång utan trappsteg till ingången
- Väl upplyst gång till ingången
- Rullstolsanpassat (begränsat)
- Rullstolsanpassad lounge
- Rökning förbjuden
Tjänster och inrättningar
- Städning på begäran
- Strykjärn/strykbräda
- Virtuell reception
- Byte av handdukar (på begäran)
- Byte av lakan (på begäran)
Att göra
- Vandrings-/cykelleder i närheten
Säkerhetsdetaljer
- Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas. (Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig.)
- Uppgifter om rökdetektor saknas. (Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.)
Allmänt
- 4 rum
Avgifter och policyer
Obligatoriska avgifter
Du kommer att ombes att betala följande avgifter till boendet vid incheckning eller utcheckning – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Avgift för städning: 50 GBP per boende, per vistelse
Extra tillval
- Städning erbjuds mot en avgift på GBP 20, kan variera beroende på vistelselängd
Husdjur
- Inga avgifter tas ut för assistanshundar.
- Husdjur är tillåtna mot en avgift på GBP 20 per husdjur, per natt (max GBP 60 per vistelse).
Parkering
- Gäster måste kontakta boendet i förväg för att boka parkering.
Policyer
Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Anläggningen har inga hissar.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Följande kreditkort accepteras: Visa.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Kallas även
The Sands Sheringham Aparthotel
The Sands Sheringham Sheringham
The Sands Sheringham Aparthotel Sheringham
Vanliga frågor och svar
Är det tillåtet att ta med sig husdjur till The Sands Sheringham?
Ja, katter och hundar är välkomna. En avgift tas ut på GBP 20 per husdjur per natt. Assistanshundar är avgiftsbefriade. Mat- och vattenskålar erbjuds.
Erbjuder The Sands Sheringham parkering?
Ja, det finns gratis parkering.
Vilka tider har The Sands Sheringham angett för in- och utcheckning?
Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 00.00. Utcheckning senast 10.00.
Vad finns det att göra på The Sands Sheringham och i närheten?
Under årets varmare månader kan du roa dig med aktiviteter i närheten osm vandring. The Sands Sheringham har även 2 strandbarer.
Har The Sands Sheringham kök eller pentry?
Ja, det finns ett pentry med spishäll, ugn och kylskåp.
Har The Sands Sheringham några privata utomhusområden?
Ja, varje lägenhet har möblerad terrass.
Hur är området vid The Sands Sheringham?
The Sands Sheringham ligger nära Sheringham Beach, 5 minuters promenad från Sheringham Station och 4 minuters promenad från North Norfolk Railway Sheringham Station.