Semesterboende

BOL APARTMENT 11

Boendeklass: 4
Lägenheter i Abuja med kök och balkonger

Välj datum för att se priser

BOL APARTMENT 11 är ett utmärkt val för din vistelse i Abuja. Bland annat ingår wi-fi, parkeringsservice och parkering. Alla lägenheter har tvättmaskiner/torktumlare, kylskåp och mikrovågsugnar.

Hel lägenhet

2 sovrum1 badrumSovplats för 6

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Tvättmöjligheter
  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Lounge

Främsta bekvämligheter (6)

  • 50 rökfria lägenheter
  • Reception öppen dygnet runt
  • Tvättjänster
  • Tvättmöjligheter
  • Bagageförvaring
  • Tillgång till värdeskåp

Känn dig som hemma (6)

  • 2 sovrum
  • Kök
  • Privat badrum
  • Separat middagsplats
  • Separat sittutrymme
  • Tvättmaskin/torktumlare
Det nuvarande priset är 1 880 kr
inklusive skatter och avgifter
23 sep. – 24 sep.

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
Babagana Kingibe St, Abuja, Federal Capital Territory, 900110

I närheten

  • Abuja International Conference Centre - 8 min med bil - 7.8 km
  • Area 1 Shopping Centre - 8 min med bil - 8.8 km
  • Aso Villa - 9 min med bil - 10.7 km
  • World Bank - 9 min med bil - 10.1 km
  • Central Bank of Nigeria - 9 min med bil - 10.1 km

Ta sig runt

  • Abuja (ABV-Nnamdi Azikiwe Intl.) - 45 min med bil

Restauranger

  • ‪Mai Shayi Coffee Roasters - ‬10 min med bil
  • ‪Mai Shayi Coffee - ‬8 min med bil
  • ‪shagalinku - ‬8 min med bil
  • ‪Firewood Grill Bar - ‬9 min med bil
  • ‪Bolton White hotel - ‬7 min med bil

Om boendet

BOL APARTMENT 11

  • BOL APARTMENT 11 är ett utmärkt val för din vistelse i Abuja. Bland annat ingår wi-fi, parkeringsservice och parkering. Alla lägenheter har tvättmaskiner/torktumlare, kylskåp och mikrovågsugnar.

Översikt

Boendets storlek

    • 50 lägenheter

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 12.00. Checka in fram till: 20.00.
    • Lägsta ålder för incheckning: 15 år

Incheckningsinstruktioner

    • Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner inom 48 timmar före ankomst. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst till boendet.
    • Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
    • Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för incheckning är 15 år

Husdjur

    • Djur ej tillåtna

Internet

    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 500+ Mbps (passar för 6+ personer eller 10+ enheter))

Parkering

    • Gratis parkering erbjuds.
    • Gratis parkeringsservice erbjuds.

Övrig information

    • Rökfritt boende

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Gratis wi-fi, med hastighet 500+ Mbps (passar för 6+ personer eller 10+ enheter)

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Gratis parkeringsservice på området

Kök

  • Kylskåp
  • Spishäll
  • Mikrovågsugn
  • Ugn
  • Diskmaskin
  • Köksutrustning

Badrum

  • Badkar eller dusch
  • Tvål
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålls
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • Hårtork

Utrymmen

  • Matsal
  • Sittutrymme

Utomhus

  • Balkong

Tvätt

  • Tvättmaskin/torktumlare
  • Kemtvätt/tvättjänster
  • Tvättmöjligheter

Arbetsutrymmen

  • Arbetsyta för laptop

Klimatreglering

  • Klimatreglerad luftkonditionering

Husdjur

  • Inga husdjur tillåtna

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Ljudisolering
  • Rökning förbjuden

Tjänster och inrättningar

  • Kartor över lokalområdet
  • Insektsnät för fönster
  • Eladaptrar/laddare
  • Strykjärn/strykbräda
  • Bagageförvaring
  • Mörkläggningsgardiner
  • Gratis dagstidningar
  • Reception öppen dygnet runt
  • Mobilnyckel
  • Uppbäddningsservice

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas. (Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig.)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas. (Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.)

Allmänt

  • 50 rum

Avgifter och policyer

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extra personer kan tillkomma och varierar beroende på boendets regler.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Oljud utanför kan höras in på rummen.
Anläggningen har inga hissar.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Följande kreditkort accepteras: Visa och Mastercard.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Kallas även

BOL APARTMENT 11 Abuja
BOL APARTMENT 11 Apartment
BOL APARTMENT 11 Apartment Abuja

Vanliga frågor och svar

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till BOL APARTMENT 11?

Husdjur är tyvärr inte tillåtna.

Erbjuder BOL APARTMENT 11 parkering?

Ja, det finns gratis parkering och parkeringsservice.

Har BOL APARTMENT 11 kök eller pentry?

Ja, det finns ett pentry med köksutrustning, kylskåp och mikrovågsugn.

Har BOL APARTMENT 11 några privata utomhusområden?

Ja, varje lägenhet har balkong.