Latroupe Hotel Jardin Secret

Hotell med utomhuspool nära La Grand Place

Välj datum för att se priser

Latroupe Hotel Jardin Secret ligger mindre än 10 minuters bilfärd från La Grand Place och Avenue Louise. Gäster har tillgång till en utomhuspool och dessutom serveras frukostbuffé dagligen. Dessutom ligger både Manneken Pis och Tour & Taxis en kort biltur härifrån. Kollektivtrafik finns i närheten. Till Porte de Namur-Naamsepoort station tar det 5 minuter att gå och till Stéphanie spårvagnshållplats är det 7 minuter.

Recensioner

9,0 av 10,
Underbart

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Gratis wi-fi
  • Reception dygnet runt

Främsta bekvämligheter (5)

  • Städning varje dag
  • Utomhuspool
  • Frukost tillgänglig
  • Reception öppen dygnet runt
  • Trädgård

Känn dig som hemma (6)

  • Privat badrum
  • Tv
  • Trädgård
  • Städning varje dag
  • Espressobryggare
  • Hiss
Det nuvarande priset är 1 189 kr
inklusive skatter och avgifter
31 aug. – 1 sep.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 6 av 6 rum

Double Room

9,4 av 10
Enastående
(3 recensioner)
  • Utsikt mot trädgården
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Twin Room

  • Utsikt mot trädgården
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Family Room for 3 Double with Garden Views

8,8 av 10
Utmärkt
(6 recensioner)
  • Utsikt mot trädgården
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 1 enkelsäng
  • Gratis wi-fi

Family Room for 4 with Garden Views

8,4 av 10
Mycket bra
(12 recensioner)
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Family Room for 5 with Garden Views

8,8 av 10
Utmärkt
(3 recensioner)
  • Utsikt mot trädgården
  • 1 sovrum
  • 5 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 3 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Family Room for 3 Twin with Garden Views

8,0 av 10
Mycket bra
(1 recension)
  • Utsikt mot trädgården
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 3 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
22 Rue du Berger, Brussels, Bruxelles, 1050

I närheten

  • Avenue Louise - 4 min till fots - 0.4 km
  • Brussel-parken - 10 min till fots - 0.9 km
  • Place du Grand Sablon - 12 min till fots - 1.0 km
  • Kungliga slottet - 12 min till fots - 1.0 km
  • EU-parlamentet - 15 min till fots - 1.3 km

Ta sig runt

  • Bryssels flygplats (BRU) - 33 min med bil
  • Antwerpen (ANR-Antwerp Intl.) - 62 min med bil
  • Charleroi (CRL-Brussels South Charleroi) - 64 min med bil
  • Bryssel Luxemburg station - 13 minuters promenad
  • Bryssel Centralstation - 16 minuters promenad
  • Bryssel-Chapelle station - 17 minuters promenad
  • Porte de Namur-Naamsepoort station - 5 minuters promenad
  • Stéphanie spårvagnshållplats - 7 minuters promenad
  • Louise-Louiza station - 7 minuters promenad

Restauranger

  • ‪McDonald's - ‬3 min till fots
  • ‪L'Ultime Atome - ‬3 min till fots
  • ‪Burger King - ‬1 min till fots
  • ‪Knees To Chin - ‬2 min till fots
  • ‪Buddy Buddy - ‬5 min till fots

Om boendet

Latroupe Hotel Jardin Secret

  • Latroupe Hotel Jardin Secret ligger mindre än 10 minuters bilfärd från La Grand Place och Avenue Louise. Gäster har tillgång till en utomhuspool och dessutom serveras frukostbuffé dagligen. Dessutom ligger både Manneken Pis och Tour & Taxis en kort biltur härifrån. Kollektivtrafik finns i närheten. Till Porte de Namur-Naamsepoort station tar det 5 minuter att gå och till Stéphanie spårvagnshållplats är det 7 minuter.

Översikt

DONE

Hotellets storlek

    • 35 rum
DONE

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 15.00. Checka in fram till: när som helst.
    • Utcheckningstiden är kl. 11.00
    • Sen utcheckning i mån av tillgänglighet
DONE

Incheckningsinstruktioner

    • Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
DONE

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
DONE

Husdjur

    • Djur ej tillåtna
WIFI

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter))
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Ingen parkering på plats.

Hotellbekvämligheter

Mat och dryck

  • Frukostbuffé (tilläggsavgift) 07.00–10.00 under veckodagar och 07.00–11.00 på helger

Tjänster

  • Reception (öppen dygnet runt)

Boendet och bekvämligheter

  • Trädgård
  • Utomhuspool

Tillgänglighetsanpassning

  • Hiss
  • Bredd på hissdörr (centimeter) 90

Bekvämligheter på rummet

Underhållning

  • Tv
  • Kabel-tv

Vardagsbekvämligheter

  • Espressobryggare

Fräscha upp dig

  • Privat badrum
  • Badkar eller dusch
  • Tvål och Schampo
  • Hårtork
  • Handdukar
  • Toalettpapper

Håll dig uppkopplad

  • Skrivbord
  • Gratis wi-fi (med hastigheten 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter))

Övrigt

  • Dagligen

Avgifter och policyer

Återbetalningsbara depositioner

  • En skadedeposition på EUR 150 debiteras innan incheckning.
  • Boendets skadedeposition ska betalas via en säker länk inom 24 timmar efter bokning. Betalning i förväg av skadedepositionen krävs för att checka in.

Obligatoriska avgifter

Du kommer att ombes att betala följande avgifter till boendet vid incheckning eller utcheckning – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
  • Stadsskatt: 5.60 EUR per rum per natt

Extra tillval

  • Frukostbuffé erbjuds mot en tilläggsavgift på EUR 16 per person (ungefärligt pris).
  • Sen utcheckning kan arrangeras mot en avgift på EUR 25 (endast i mån av tillgång).

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Boendet accepterar kreditkort och bankkort. Ingen kontantbetalning.
Följande kreditkort accepteras: Visa och Mastercard.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Kallas även

Latroupe Jardin Secret Hotel
Latroupe Jardin Secret Brussels
Latroupe Jardin Secret Hotel Brussels

Vanliga frågor och svar

Har Latroupe Hotel Jardin Secret någon pool?

Ja, det finns utomhuspool.

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Latroupe Hotel Jardin Secret?

Husdjur är tyvärr inte tillåtna.

Erbjuder Latroupe Hotel Jardin Secret parkering?

Det finns tyvärr ingen parkering för Latroupe Hotel Jardin Secret.

Vilka tider har Latroupe Hotel Jardin Secret angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: när som helst. Utcheckning senast 11.00. Sen utcheckning är möjlig mot en avgift på EUR 25 (i mån av tillgång).

Finns det kasino i anslutning till Latroupe Hotel Jardin Secret?

Nej, detta hotell har inget kasino, men Grand Casino Bryssel (7 min. bort med bil) ligger i närheten.

Vad finns det att göra på Latroupe Hotel Jardin Secret och i närheten?

Latroupe Hotel Jardin Secret har utomhuspool och trädgård.

Hur är området vid Latroupe Hotel Jardin Secret?

Latroupe Hotel Jardin Secret iligger 5 minuters promenad från Porte de Namur-Naamsepoort station och 19 minuters promenad från La Grand Place.