Semesterboende
Attractive Apartment With Sauna
Boendeklass: 2
Lägenhet med balkong i Sankt Georgen am Kreischberg
Välj datum för att se priser
Fotogalleri för Attractive Apartment With Sauna





Njut av din vistelse i Sankt Georgen am Kreischberg med denna lägenhet som utgångspunkt.
Hel lägenhet
2 sovrum2 badrumSovplats för 4
Populära bekvämligheter
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
- Rökning förbjuden
Rumsalternativ
Kontrollera tillgängligheten för dessa datum
Liknande boenden

Apartment for up to 5 People
Sankt Georgen am Kreischberg
Apartment for up to 5 People
Sankt Georgen am Kreischberg
- Pool
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
- Rökning förbjuden
10.0 av 10, Enastående, 1 recension
10
Enastående
1 recension
Priset är 2 520 kr
2 520 kr
inklusive skatter och avgifter
12 sep. – 13 sep.

Kreischberg Suites by ALPS RESORTS
Sankt Georgen am Kreischberg
Kreischberg Suites by ALPS RESORTS
Sankt Georgen am Kreischberg
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Rökning förbjuden
- Skidfaciliteter
9.0 av 10, Underbart, 2 recensioner
9,0
Underbart
2 recensioner
Priset är 1 805 kr
1 805 kr
inklusive skatter och avgifter
13 sep. – 14 sep.

Hotel & Asia Spa Leoben
Leoben
Hotel & Asia Spa Leoben
Leoben
- Pool
- Spa
- Flygtransfer
- Husdjursvänligt
8.6 av 10, Fantastiskt, 200 recensioner
8,6
Fantastiskt
200 recensioner
Priset är 2 101 kr
2 101 kr
inklusive skatter och avgifter
1 sep. – 2 sep.

Chalet in St. Georgen ob Murau
Sankt Georgen am Kreischberg
Chalet in St. Georgen ob Murau
Sankt Georgen am Kreischberg
- Kök
- Tvättmöjligheter
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
10.0 av 10, Enastående, 1 recension
10
Enastående
1 recension

Nice Studio With Balcony
Sankt Georgen am Kreischberg
Nice Studio With Balcony
Sankt Georgen am Kreischberg
- Pool
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
- Rökning förbjuden
Priset är 705 kr
705 kr
inklusive skatter och avgifter
26 sep. – 27 sep.

Vitalhof am Kreischberg by ALPS RESORTS
Sankt Georgen am Kreischberg
Vitalhof am Kreischberg by ALPS RESORTS
Sankt Georgen am Kreischberg
- Kök
- Tvättmöjligheter
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
Priset är 2 994 kr
2 994 kr
inklusive skatter och avgifter
22 sep. – 23 sep.

Kreischberg Chalets by ALPS RESORTS
Sankt Georgen am Kreischberg
Kreischberg Chalets by ALPS RESORTS
Sankt Georgen am Kreischberg
- Kök
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
8.8 av 10, Fantastiskt, 3 recensioner
8,8
Fantastiskt
3 recensioner

Spacious Holiday Home in Styria near Kreischberg Ski Area
Sankt Georgen am Kreischberg
Spacious Holiday Home in Styria near Kreischberg Ski Area
Sankt Georgen am Kreischberg
- Tvättmöjligheter
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Rökning förbjuden

Hotel Liebmann
Lassnitzhoehe
Hotel Liebmann
Lassnitzhoehe
- Pool
- Spa
- Husdjursvänligt
- Gratis wi-fi
9.2 av 10, Underbart, 76 recensioner
9,2
Underbart
76 recensioner
Priset är 1 893 kr
1 893 kr
inklusive skatter och avgifter
3 sep. – 4 sep.

Luxurious Apartment in St Georgen am Kreischberg With Sauna
Sankt Georgen am Kreischberg
Luxurious Apartment in St Georgen am Kreischberg With Sauna
Sankt Georgen am Kreischberg
- Avgiftsfri parkering
- Rökning förbjuden
Priset är 1 630 kr
1 630 kr
inklusive skatter och avgifter
13 sep. – 14 sep.
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!
Om området
Sankt Georgen am Kreischberg, Styria
I närheten
- Kreischberg skidort - 1 min till fots - 0.0 km
- Kreischberg-linbanan - 1 min till fots - 0.0 km
- Aineck skidlift - 47 min med bil - 60.8 km
- Bad Kleinkirchheim - St. Oswald skidområde - 54 min med bil - 65.6 km
- Römerbads termalbad - 58 min med bil - 68.0 km
Ta sig runt
- Graz (GRZ) - 104 min med bil
- Salzburg (SZG-W.A. Mozart) - 116 min med bil
- Mariahof- St. Lambrecht station - 32 min med bil
- Unzmarkt station - 41 min med bil
- Neumarkt in Steirmark station - 41 min med bil
Restauranger
- Kreischberg Wirt - 60 min med bil
- Rieglerhütte - 30 min med bil
- Einkehrschwung - 1 min till fots
- Panoramaschirm - 53 min med bil
- Kreischberg Eck - 3 min till fots
Om boendet
Attractive Apartment With Sauna
- Njut av din vistelse i Sankt Georgen am Kreischberg med denna lägenhet som utgångspunkt.
Översikt
Incheckning/utcheckning
- Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 18.00.
- Lägsta ålder för incheckning: 18 år
- Utcheckningstiden är kl. 09.00
Incheckningsinstruktioner
- Detta boende har ingen reception.
- Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner.
- Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Krävs vid incheckning
- Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
- Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
- Lägsta ålder för incheckning är 18 år
Husdjur
- Djur tillåtna
Parkering
- Gratis parkering erbjuds.
Övrig information
- Rökfritt boende
Hotellbekvämligheter
Parkering och transport
- Avgiftsfri parkering på området
Sovrum
- 2 sovrum
- Sängkläder tillhandahålls
Badrum
- 2 badrum
Utomhus
- Balkong
Husdjur
- Husdjur välkomna
Anpassning/tillgänglighet
- Ingen hiss
- Rökning förbjuden
Säkerhetsdetaljer
- Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas. (Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig.)
- Uppgifter om rökdetektor saknas. (Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.)
Avgifter och policyer
Obligatoriska avgifter
Du kommer att ombes att betala följande avgifter till boendet vid incheckning eller utcheckning – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Stadsskatt: 2.50 EUR per person per natt i upp till 14 nätter. Skatten gäller inte barn under 15 år.
Policyer
Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Anläggningen har inga hissar.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Boendet accepterar kreditkort och bankkort. Ingen kontantbetalning.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard och American Express.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Kallas även
Attractive With Sauna
Attractive Apartment With Sauna Apartment
Attractive Apartment With Sauna Sankt Georgen am Kreischberg
Vanliga frågor och svar
Är det tillåtet att ta med sig husdjur till denna lägenhet?
Ja, husdjur är välkomna.
Erbjuder denna lägenhet parkering?
Ja, det finns gratis parkering.
Vilka tider har denna lägenhet angett för in- och utcheckning?
Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 18.00. Utcheckning senast 09.00.
Har Attractive Apartment With Sauna några privata utomhusområden?
Ja, varje lägenhet har balkong.
Hur är området vid Attractive Apartment With Sauna?
Attractive Apartment With Sauna ligger 1 minuters promenad från Kreischberg skidort.