Privat värd

Hotel Punto Sur Avenida

3.0-stjärnigt boende
Hotell med centralt läge i Malargüe

Välj datum för att se priser

Hotel Punto Sur Avenida är ett utmärkt val för din vistelse i Malargüe. Här ingår bland annat wi-fi, parkering och frukost med lokala rätter dagligen mellan 07.00 och 10.30.

Recensioner

8,0 av 10,
Mycket bra

Populära bekvämligheter

  • Gratis frukost
  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis wi-fi
  • Reception dygnet runt

Främsta bekvämligheter (3)

  • Städning varje dag
  • Reception öppen dygnet runt
  • Conciergetjänster

Känn dig som hemma (4)

  • Privat badrum
  • Städning varje dag
  • Avgiftsfri parkering
  • Hårtork
Det nuvarande priset är 523 kr
3 juli – 4 juli

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 3 av 3 rum

Classic dubbelrum eller tvåbäddsrum

  • Utsikt mot staden
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Classic fyrbäddsrum

  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 enkelsängar och 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Classic trippelrum

  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 3 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
410 Av. San Martín, Malargüe, Mendoza, M5613

I närheten

  • Plaza General San Martín - 4 min till fots - 0.4 km
  • Parque del Ayer - 11 min till fots - 1.0 km
  • Museo Regional Malargüe - 13 min till fots - 1.1 km
  • Maqui Malal vattenfall - 13 min till fots - 1.1 km
  • Reserva Provincial Castillos de Pincheira - 60 min med bil - 30.6 km

Restauranger

  • ‪Bonafide - ‬1 min till fots
  • ‪Gran 7 - ‬1 min till fots
  • ‪La Faustina - ‬11 min till fots
  • ‪Cuyan-co Truchas - ‬18 min med bil
  • ‪La martina - ‬12 min till fots

Om boendet

Hotel Punto Sur Avenida

  • Hotel Punto Sur Avenida är ett utmärkt val för din vistelse i Malargüe. Här ingår bland annat wi-fi, parkering och frukost med lokala rätter dagligen mellan 07.00 och 10.30.

Översikt

DONE

Hotellets storlek

    • 25 rum
DONE

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 14.00. Checka in fram till: när som helst.
    • Utcheckningstiden är kl. 10.00
DONE

Incheckningsinstruktioner

    • Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
DONE

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
DONE

Husdjur

    • Djur ej tillåtna
    • Assistanshundar är välkomna
WIFI

Internet

    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 25+ Mbps)
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Gratis parkering erbjuds, med bevakning och under tak.
    • Rullstolsanpassad parkering och parkering för rullstolsanpassad minibuss finns på plats
DONE

Övrig information

    • Särskilda platser för rökning (böter kan ges)

Hotellbekvämligheter

Mat och dryck

  • Gratis frukost med lokala rätter dagligen 07.00–10.30

Tjänster

  • Reception (öppen dygnet runt)
  • Conciergetjänster

Tillgänglighetsanpassning

  • Rullstolsanpassad parkering
  • 3 tillgänglighetsanpassade parkeringsplatser på plats
  • Rullstolsanpassad offentlig toalett
  • Parkering för rullstolsanpassad minibuss
  • Rullstolsanpassad restaurang
  • Tillgång till övre våningsplan endast via trappor
  • Väl upplyst gång till ingången

Bekvämligheter på rummet

Vardagsbekvämligheter

  • Uppvärmning

Fräscha upp dig

  • Privat badrum
  • Endast badkar
  • Tvål och Schampo
  • Hårtork
  • Handdukar
  • Toalettpapper

Håll dig uppkopplad

  • Gratis wi-fi (med hastigheten 25+ Mbps)
  • Eladaptrar/laddare

Övrigt

  • Dagligen
  • Guideböcker/rekommendationer

Avgifter och policyer

Obligatoriska avgifter

Du kommer att ombes att betala följande avgifter till boendet vid incheckning eller utcheckning – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
  • Du kan behöva betala följande kostnader på boendet: argentinsk moms (21 %). Utländska resenärer som visar upp ett giltigt pass eller utländskt ID-kort tillsammans med kvitto på immigrationsinresa utfärdat av Argentinas nationella migrationsdirektorat, och som betalar med ett utländskt kort eller via banköverföring från ett annat land än Argentina, kan slippa betala moms. Detta undantag gäller endast boende, inklusive bokningar där frukost ingår.

Policyer

Detta boende drivs av en privat värd (någon som inte agerar inom sin företagsverksamhet eller sitt yrke). EU:s konsumentlagar, inklusive ångerrätten, gäller inte för din bokning. Din bokning omfattas av den privata värdens avbokningspolicy.
Boendet accepterar kontanter.

Kallas även

Hotel Punto Sur Avenida Hotel
Hotel Punto Sur Avenida Malargüe
Hotel Punto Sur Avenida Hotel Malargüe

Vanliga frågor och svar

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Hotel Punto Sur Avenida?

Husdjur är tyvärr inte tillåtna, men assistanshundar är välkomna.

Erbjuder Hotel Punto Sur Avenida parkering?

Ja, det finns gratis parkering.

Vilka tider har Hotel Punto Sur Avenida angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: när som helst. Utcheckning senast 10.00.

Hur är området vid Hotel Punto Sur Avenida?

Hotel Punto Sur Avenida ligger mitt i Malargüe, 11 minuters promenad från Parque del Ayer och 3 minuters promenad från Plaza General San Martín.

Recensioner

Recensioner för Hotel Punto Sur Avenida

8,0

Väldigt bra

8,0

Renlighet

10

Personal och service

Recensioner

Verifierad recension

8/10 Mycket bra

1 natts resa