Privat värd
Hirafu Cottage
Boendeklass: 2
Hotell nära Niseko Tokyu Grand HIRAFU
Välj datum för att se priser
Fotogalleri för Hirafu Cottage





Rumsalternativ
Kontrollera tillgängligheten för dessa datum
Öppna alla foton för Rum - flera sängar - icke-rökare - utsikt mot bergen

Rum - flera sängar - icke-rökare - utsikt mot bergen
- Utsikt mot kullarna
- 110 kvadratmeter
- 1 sovrum
- 5 sovplatser
- 5 enkelsängar
- Gratis wi-fi
Liknande boenden

Torifito Hotel And Pod Niseko
Kutchan
Torifito Hotel And Pod Niseko
Kutchan
- Parkering tillgänglig
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Tvättmöjligheter
9.0 av 10, Underbart, 335 recensioner
9,0
Underbart
335 recensioner
Priset är 591 kr
591 kr
5 sep. – 6 sep.

Hilton Niseko Village
Niseko
Hilton Niseko Village
Niseko
- Onsen
- Flygtransfer
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
8.4 av 10, Väldigt bra, 1 000 recensioner
8,4
Väldigt bra
1 000 recensioner
Priset är 837 kr
837 kr
27 sep. – 28 sep.

Niseko Northern Resort An'nupuri
Niseko
Niseko Northern Resort An'nupuri
Niseko
- Onsen
- Spa
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
8.8 av 10, Fantastiskt, 554 recensioner
8,8
Fantastiskt
554 recensioner
Priset är 742 kr
742 kr
7 sep. – 8 sep.

Yumoto Niseko Prince Hotel Hirafutei
Kutchan
Yumoto Niseko Prince Hotel Hirafutei
Kutchan
- Onsen
- Spa
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
8.4 av 10, Väldigt bra, 277 recensioner
8,4
Väldigt bra
277 recensioner
Priset är 1 831 kr
1 831 kr
30 aug. – 31 aug.

One Niseko Resort Towers
Niseko
One Niseko Resort Towers
Niseko
- Onsen
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
8.6 av 10, Fantastiskt, 873 recensioner
8,6
Fantastiskt
873 recensioner
Priset är 762 kr
762 kr
16 sep. – 17 sep.

Mercure Niseko Resort (Formerly known as Midtown Niseko)
Kutchan
Mercure Niseko Resort (Formerly known as Midtown Niseko)
Kutchan
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Gym
9.0 av 10, Underbart, 258 recensioner
9,0
Underbart
258 recensioner

Hotel Kanronomori
Niseko
Hotel Kanronomori
Niseko
- Onsen
- Spa
- Gratis wi-fi
- Restaurang
8.6 av 10, Fantastiskt, 305 recensioner
8,6
Fantastiskt
305 recensioner
Priset är 1 295 kr
1 295 kr
27 sep. – 28 sep.

M Hotel
Kutchan
M Hotel
Kutchan
- Flygtransfer
- Parkering tillgänglig
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
8.6 av 10, Fantastiskt, 57 recensioner
8,6
Fantastiskt
57 recensioner

Niseko Freedom Inn
Kutchan
Niseko Freedom Inn
Kutchan
- Gratis frukost
- Spa
- Flygtransfer
- Avgiftsfri parkering
9.0 av 10, Underbart, 68 recensioner
9,0
Underbart
68 recensioner

Nikko Style Niseko HANAZONO
Kutchan
Nikko Style Niseko HANAZONO
Kutchan
- Onsen
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
9.2 av 10, Underbart, 181 recensioner
9,2
Underbart
181 recensioner
Priset är 1 030 kr
1 030 kr
13 sep. – 14 sep.
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!
Om området

Hirafu, Kutchan, Hokkaido, 044-0077
I närheten
- Hangetsusjöns naturpark - 3 min med bil - 3.3 km
- Shikotsu-Toya nationalpark - 8 min med bil - 5.1 km
- Niseko Takahashi Mejerigård - 8 min med bil - 8.5 km
- Niseko Tokyu Grand HIRAFU - 10 min med bil - 3.8 km
- Kutchancho Asahigaoka skidanläggning - 14 min med bil - 10.6 km
Ta sig runt
- New Chitose Airport (CTS) - 133 min med bil
- Kutchan Station - 18 min med bil
- Niseko station - 18 min med bil
- Kozawa Station - 33 min med bil
Restauranger
- Bar Gyu + (The Fridge Bar) - 6 min med bil
- yamanchu - 6 min med bil
- 手打蕎麦 いちむら - 7 min med bil
- La villa LUPICIA - 4 min med bil
- Tomo - 3 min med bil
Om boendet
Hirafu Cottage
- Hirafu Cottage ligger mindre än 10 minuters bilfärd från Niseko Tokyu Grand HIRAFU. Här ingår bland annat wi-fi och parkering.
Översikt
Incheckning/utcheckning
- Incheckning börjar kl. 15.30
- Lägsta ålder för incheckning: 18 år
- Utcheckningstiden är kl. 11.00
Incheckningsinstruktioner
- Detta boende har ingen reception.
- Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och instruktioner för nyckelupphämtning inom 24 timmar före ankomst – privat ingång.
- Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
- Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
- Innan ankomst måste du registrera dig online via en säker länk
- Efter bokningen kommer du bli ombedd att förse boendet med ditt pass
- Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Krävs vid incheckning
- Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
- Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
- Lägsta ålder för incheckning är 18 år
Husdjur
- Djur ej tillåtna
Internet
- Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 25+ Mbps)
Parkering
- Gratis parkering utan tak erbjuds.
Övrig information
- Rökfritt boende
Bekvämligheter på rummet
Håll dig uppkopplad
- Gratis wi-fi (med hastigheten 25+ Mbps)
Avgifter och policyer
Obligatoriska avgifter
Du kommer att ombes att betala följande avgifter till boendet vid incheckning eller utcheckning – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- En stadsskatt kan debiteras på boendet. Stadsskatten varierar mellan JPY 100 och 10 000 per person, per natt baserat på rumspriset per natt. Observera att ytterligare undantag kan gälla. Om du vill ha mer information kontaktar du boendet med informationen i bokningsbekräftelsen du har fått efter bokning.
- En stats-/lokalskatt på 3.00 procent tas ut
Policyer
Detta boende drivs av en privat värd (någon som inte agerar inom sin företagsverksamhet eller sitt yrke). EU:s konsumentlagar, inklusive ångerrätten, gäller inte för din bokning. Din bokning omfattas av den privata värdens avbokningspolicy.
Japans departement för hälsa, arbetsmarknad och välfärd kräver att alla internationella besökare uppger passnummer och nationalitet när de registrerar sig på ett boende av något slag (värdshus, hotell, motell osv.). Dessutom måste boendets ägare ta fotokopior på passen för samtliga gäster som registrerar sig och arkivera dessa kopior.
Anläggningen har inga hissar.
Boendet accepterar kreditkort och bankkort. Ingen kontantbetalning.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard, American Express, Discover, Diners Club, JCB International, Union Pay och Carte Blanche.
Boendets registreringsnummer M010047494
Kallas även
Hirafu Cottage Hotel
Hirafu Cottage Kutchan
Hirafu Cottage Hotel Kutchan
Vanliga frågor och svar
Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Hirafu Cottage?
Husdjur är tyvärr inte tillåtna.
Erbjuder Hirafu Cottage parkering?
Ja, det finns gratis parkering.
Vilka tider har Hirafu Cottage angett för in- och utcheckning?
Du kan checka in från 15.30. Utcheckning senast 11.00.