Hometown INN

Boendeklass: 2
Motell i Berea

Välj datum för att se priser

När du planerar en resa till Berea är Hometown INN ett utmärkt alternativ. Här ingår bland annat wi-fi och parkering.

Recensioner

9,4 av 10,
Enastående

Populära bekvämligheter

  • Husdjursvänligt
  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Reception dygnet runt

Främsta bekvämligheter (2)

  • Städning varje dag
  • Reception öppen dygnet runt

Känn dig som hemma (6)

  • Mikrovågsugn
  • Privat badrum
  • Tv med premiumkanaler
  • Städning varje dag
  • Kaffe- och tebryggare
  • Badkar eller dusch
Det nuvarande priset är 629 kr
inklusive skatter och avgifter
31 aug. – 1 sep.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 3 av 3 rum

Standardrum - 2 queensize-sängar - icke-rökare

9,6 av 10
Enastående
(15 recensioner)
  • Utsikt mot kullarna
  • 26 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 queensize-sängar
  • Gratis wi-fi

Standardrum - 1 kingsize-säng - icke-rökare

9,4 av 10
Enastående
(15 recensioner)
  • Utsikt mot kullarna
  • 26 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Superior-rum - 1 kingsize-säng - icke-rökare

10,0 av 10
Enastående
(1 recension)
  • Utsikt mot kullarna
  • 39 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
715 Chestnut St, Berea, KY, 40403

I närheten

  • Old Town Fudge Factory - 14 min till fots - 1.2 km
  • Berea Welcome Center - 16 min till fots - 1.3 km
  • Berea College - 1 min med bil - 2.1 km
  • Berea Arts Council - 1 min med bil - 2.1 km
  • Log House Craft Gallery - 1 min med bil - 2.1 km

Ta sig runt

  • Lexington, KY (LEX-Blue Grass) - 52 min med bil

Restauranger

  • ‪McDonald's - ‬4 min med bil
  • ‪Circle K - ‬2 min till fots
  • ‪McDonald's - ‬6 min till fots
  • ‪Dairy Queen - ‬4 min med bil
  • ‪Little Caesars Pizza - ‬4 min med bil

Om boendet

Hometown INN

  • När du planerar en resa till Berea är Hometown INN ett utmärkt alternativ. Här ingår bland annat wi-fi och parkering.

Översikt

DONE

Hotellets storlek

    • 58 rum
DONE

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 15.00. Checka in fram till: när som helst.
    • Lägsta ålder för incheckning: 18 år
    • Utcheckningstiden är kl. 11.00
DONE

Incheckningsinstruktioner

    • Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
    • Kreditkortet som användes för bokningen måste uppvisas av kortinnehavaren vid incheckning tillsammans med motsvarande fotolegitimation, och andra arrangemang måste samordnas med boendet före ankomst.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
DONE

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för incheckning är 18 år
DONE

Barn

    • Inga spjälsängar (barnsängar)
DONE

Husdjur

    • Husdjur tillåts*
    • Assistanshundar är välkomna
WIFI

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi på rummen
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Gratis parkering med bevakning erbjuds.
DONE

Övrig information

    • Särskilda platser för rökning

Hotellbekvämligheter

Tjänster

  • Reception (öppen dygnet runt)

Tillgänglighetsanpassning

  • Visuellt brandlarm
  • Gång utan trappsteg till ingången
  • Trägolv i rum

Bekvämligheter på rummet

Underhållning

  • 42-tums LED-tv
  • Premium-kabelkanaler

Vardagsbekvämligheter

  • Klimatreglerad luftkonditionering och uppvärmning
  • Kaffe- och tebryggare

Sov gott

  • Sängkläder tillhandahålls

Fräscha upp dig

  • Privat badrum
  • Badkar eller dusch
  • Tvål och Schampo
  • Hårtork
  • Handdukar
  • Toalettpapper

Håll dig uppkopplad

  • Skrivbord
  • Gratis wi-fi
  • Telefon
  • Skrivbordsstol

Mat och dryck

  • Minikylskåp
  • Mikrovågsugn

Övrigt

  • Dagligen

Avgifter och policyer

Återbetalningsbara depositioner

  • Deposition: USD 50 per boende, per vistelse

Husdjur

  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar.
  • Deposition för husdjur: USD 50 per vistelse
  • Husdjur är tillåtna mot en avgift på USD 15 per husdjur, per dag.

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Anläggningen har inga hissar.
Gästerna kan vara tryggt medvetna om att det finns brandsläckare på boendet.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard, American Express och Discover.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Kallas även

Hometown INN Motel
Hometown INN Berea
Hometown INN Motel Berea

Vanliga frågor och svar

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Hometown INN?

Ja, husdjur är välkomna. En avgift tas ut på USD 15 per husdjur per dag, och en deposition på USD 50 per vistelse måste också lämnas. Assistanshundar är avgiftsbefriade.

Erbjuder Hometown INN parkering?

Ja, det finns gratis parkering.

Vilka tider har Hometown INN angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: när som helst. Utcheckning senast 11.00.

Hur är området vid Hometown INN?

Hometown INN ligger 5 minuters promenad från St. Clare Catholic Church och 13 minuters promenad från Old Town Fudge Factory.