Pousada Pescador
Boendeklass: 3
Pensionat i Ubatuba
Välj datum för att se priser
Fotogalleri för Pousada Pescador





När du planerar en resa till Ubatuba är Pousada Pescador ett utmärkt alternativ. Här får du gratis förmåner som frukost och parkering.
Populära bekvämligheter
- Pool
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Bar
- Reception dygnet runt
Främsta bekvämligheter (4)
Främsta bekvämligheter (4)
- Barnpool
- Rumsservice
- Reception öppen dygnet runt
- Luftkonditionering
Rumsalternativ
Kontrollera tillgängligheten för dessa datum
Liknande boenden

Ubatuba Praia Hotel
Itaguá
Ubatuba Praia Hotel
Itaguá
- Pool
- Gratis frukost
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
9.6 av 10, Enastående, 378 recensioner
9,6
Enastående
378 recensioner
Priset är 460 kr
460 kr
inklusive skatter och avgifter
3 sep. – 4 sep.

Ubatuba Eco Hotel
Toninhas
Ubatuba Eco Hotel
Toninhas
- Pool
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
9.6 av 10, Enastående, 225 recensioner
9,6
Enastående
225 recensioner
Priset är 309 kr
309 kr
inklusive skatter och avgifter
26 aug. – 27 aug.

Hotel Nacional Inn Ubatuba - Praia das Toninhas
Toninhas
Hotel Nacional Inn Ubatuba - Praia das Toninhas
Toninhas
- Pool
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Luftkonditionering
8.6 av 10, Fantastiskt, 176 recensioner
8,6
Fantastiskt
176 recensioner
Priset är 927 kr
927 kr
inklusive skatter och avgifter
26 aug. – 27 aug.

UPG Hotel - Ubatuba Praia Grande Hotel
Praia Grande
UPG Hotel - Ubatuba Praia Grande Hotel
Praia Grande
- Pool
- Gratis frukost
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
9.2 av 10, Underbart, 303 recensioner
9,2
Underbart
303 recensioner
Priset är 435 kr
435 kr
inklusive skatter och avgifter
26 aug. – 27 aug.

Pousada Kaliman Ubatuba
Praia do Sape
Pousada Kaliman Ubatuba
Praia do Sape
- Pool
- Gratis frukost
- Spa
- Avgiftsfri parkering
9.0 av 10, Underbart, 275 recensioner
9,0
Underbart
275 recensioner
Priset är 396 kr
396 kr
inklusive skatter och avgifter
25 aug. – 26 aug.

VELINN Pousada Solar Grego
Praia do Sape
VELINN Pousada Solar Grego
Praia do Sape
- Pool
- Gratis frukost
- Husdjursvänligt
- Gratis wi-fi
8.6 av 10, Fantastiskt, 42 recensioner
8,6
Fantastiskt
42 recensioner
Priset är 351 kr
351 kr
inklusive skatter och avgifter
25 aug. – 26 aug.

VELINN Hotel Porto do Eixo
Praia do Sape
VELINN Hotel Porto do Eixo
Praia do Sape
- Pool
- Gratis frukost
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
8.4 av 10, Väldigt bra, 48 recensioner
8,4
Väldigt bra
48 recensioner
Priset är 538 kr
538 kr
inklusive skatter och avgifter
25 aug. – 26 aug.

VELINN Pousada Ubatuba Tropical
Praia da Enseada
VELINN Pousada Ubatuba Tropical
Praia da Enseada
- Pool
- Gratis frukost
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
7.4 av 10, Bra, 48 recensioner
7,4
Bra
48 recensioner
Priset är 286 kr
286 kr
inklusive skatter och avgifter
25 aug. – 26 aug.

VELINN Pousada Entre Praias
Acaraú
VELINN Pousada Entre Praias
Acaraú
- Gratis frukost
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
8.4 av 10, Väldigt bra, 31 recensioner
8,4
Väldigt bra
31 recensioner
Priset är 280 kr
280 kr
inklusive skatter och avgifter
26 aug. – 27 aug.

Pousada flores do Lázaro
Lazaro
Pousada flores do Lázaro
Lazaro
- Pool
- Gratis frukost
- Parkering tillgänglig
- Gratis wi-fi
9.6 av 10, Enastående, 10 recensioner
9,6
Enastående
10 recensioner
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!
Om området

Rua Cruzeiro 25, Ubatuba, São Paulo State, 11680-000
I närheten
- Agua Branca Vattenfall - 1 min till fots - 0.0 km
- Enseada - 2 min till fots - 0.2 km
- Pereque Mirims strand - 16 min till fots - 1.4 km
- Praia de Santa Rita - 3 min med bil - 1.5 km
- Toninhass strand - 5 min med bil - 2.9 km
Restauranger
- Vô Zé - 8 min med bil
- Raizes Restaurante e Pizzaria - 8 min med bil
- O Rei do Peixe - 11 min med bil
- McDonald's - 10 min med bil
- Quiosque Mirante - 5 min med bil
Om boendet
Pousada Pescador
- När du planerar en resa till Ubatuba är Pousada Pescador ett utmärkt alternativ. Här får du gratis förmåner som frukost och parkering.
Översikt
Hotellets storlek
- 18 rum
Incheckning/utcheckning
- Incheckning börjar kl. 14.00
- Utcheckningstiden är kl. 12.00
Incheckningsinstruktioner
- Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Krävs vid incheckning
- Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
- Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
Barn
- Föräldrar måste uppvisa barns födelseattest och id-kort med foto*
Husdjur
- Djur ej tillåtna
Internet
- Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
Parkering
- Gratis parkering erbjuds.
Hotellbekvämligheter
Mat och dryck
- Gratis frukost
- Rumsservice
Resa med barn
- Barnpool
Tjänster
- Reception (öppen dygnet runt)
Boendet och bekvämligheter
- Pool
Bekvämligheter på rummet
Vardagsbekvämligheter
- Luftkonditionering
Avgifter och policyer
Barn- och extrasängar
- Föräldrar eller vårdnadshavare som reser med barn under 18 år måste uppvisa barnets födelsebevis och fotolegitimation (t.ex. pass) vid incheckning. Om endast en av föräldrarna reser internationellt till Brasilien med barnet, måste denna person dessutom uppvisa attesterad tillåtelse att resa undertecknad av den andra föräldern, i tillägg till barnets födelsebevis och fotolegitimation. Föräldrar eller vårdnadshavare som inte kan eller vill uppvisa en sådan attest måste inneha juridisk attest. Resenärer som planerar att resa till Brasilien med barn bör kontakta ett brasilianskt konsulatkontor innan resan för ytterligare information.
Policyer
Om du avbokar din bokning kommer boendets avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Vanliga frågor och svar
Har Pousada Pescador någon pool?
Ja, det finns barnpool.
Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Pousada Pescador?
Husdjur är tyvärr inte tillåtna.
Erbjuder Pousada Pescador parkering?
Ja, det finns gratis parkering.
Vilka tider har Pousada Pescador angett för in- och utcheckning?
Du kan checka in från 14.00. Utcheckning senast 12.00.
Hur är området vid Pousada Pescador?
Pousada Pescador ligger 5 minuters promenad från Enseada och 19 minuters promenad från Praia de Santa Rita.