Hotel The Lince Braga

Boendeklass: 4
Hotell i Guimarães med spa och inomhuspool

Välj datum för att se priser

Hotel The Lince Braga är ett utmärkt val för din vistelse i Guimarães. Du kan ta ett dopp i deras inomhuspool innan du unnar dig lite lyx med massage eller kroppsbehandlingar på deras spa. Det finns även en bar/lounge, ett fitnesscenter och en trädgård.
VIP Access

Recensioner

9,6 av 10,
Enastående

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Spa
  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Gym

Främsta bekvämligheter (10)

  • Städning varje dag
  • Fullständigt spa
  • Inomhuspool
  • Fitnesscenter
  • Bar
  • Reception öppen dygnet runt
  • Luftkonditionering
  • Trädgård
  • Bagageförvaring
  • Hjälp med bokning av biljetter och guidade turer

Känn dig som hemma (6)

  • Privat badrum
  • Trädgård
  • Städning varje dag
  • Hiss
  • Avgiftsfri parkering
  • Inomhuspooler
Det nuvarande priset är 1 535 kr
inklusive skatter och avgifter
23 okt. – 24 okt.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 6 av 6 rum

Quarto Standard Duplo

9,0 av 10
Underbart
(2 recensioner)
  • 20 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Quarto Standard Twin

10,0 av 10
Enastående
(1 recension)
  • 20 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar

Quarto Premium com varanda - Twin

  • 25 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar

Premium com terraço - Duplo

  • 25 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Juniorsvit

  • 40 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Svit

  • 45 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
Estr. Via Falperra EN 309, Guimarães, Braga, 4715-390

I närheten

  • Sameiro Sanctuary - 6 min med bil - 4.4 km
  • Bom Jesus do Monte - 7 min med bil - 5.5 km
  • Parque da Ponte - 7 min med bil - 4.8 km
  • Minho University - 9 min med bil - 6.2 km
  • Bragas katedral - 11 min med bil - 6.9 km

Ta sig runt

  • Porto (OPO-Dr. Francisco de Sa Carneiro) - 53 min med bil
  • Mazagao station - 10 min med bil
  • Aveleda station - 10 min med bil
  • Ruilhe station - 15 min med bil

Restauranger

  • ‪Os Três Padeirinhos - ‬7 min med bil
  • ‪McDonald's - ‬5 min med bil
  • ‪Rolha - Restaurante & Garrafeira - ‬5 min med bil
  • ‪Sereia do Minho - ‬4 min med bil
  • ‪Mundo do Café Delta - ‬5 min med bil

Om boendet

Hotel The Lince Braga

  • Hotel The Lince Braga är ett utmärkt val för din vistelse i Guimarães. Du kan ta ett dopp i deras inomhuspool innan du unnar dig lite lyx med massage eller kroppsbehandlingar på deras spa. Det finns även en bar/lounge, ett fitnesscenter och en trädgård.

Översikt

Hotellets storlek

    • 77 rum

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 00.00.
    • Sen incheckning i mån av tillgänglighet
    • Lägsta ålder för incheckning: 18 år
    • Utcheckningstiden är kl. 12.00

Incheckningsinstruktioner

    • Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
    • Om du planerar att ankomma efter 00.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för incheckning är 18 år

Husdjur

    • Djur ej tillåtna

Internet

    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter))

Parkering

    • Gratis parkering utan tak erbjuds.

Hotellbekvämligheter

Mat och dryck

  • Bar/lounge

Tjänster

  • Reception (öppen dygnet runt)
  • Hjälp med bokning av biljetter och guidade turer
  • Bagageförvaring

Boendet och bekvämligheter

  • Trädgård
  • Fitnesscenter
  • Inomhuspool
  • Fullständigt spa

Tillgänglighetsanpassning

  • Hiss
  • Bredd på hissdörr (centimeter) 170
  • Rullstolsanpassad tillgång till hiss

Bekvämligheter på rummet

Vardagsbekvämligheter

  • Luftkonditionering

Sov gott

  • Ljudisolerade rum

Fräscha upp dig

  • Privat badrum
  • Endast dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Hårtork
  • Handdukar
  • Toalettpapper

Håll dig uppkopplad

  • Gratis wi-fi (med hastigheten 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter))
  • Telefon

Övrigt

  • Dagligen
  • Värdeförvaringsskåp på rummet

Bekvämligheter

Spa

Detta hotell har ett fullständigt spa där gästerna kan njuta av olika behandlingar. Här erbjuds tjänster som massage och kroppsbehandlingar. Spat är utrustat med en ångbastu. Spat är öppet alla dagar.

Avgifter och policyer

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extra personer kan tillkomma och varierar beroende på boendets regler.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Oljud utanför kan höras in på rummen.
Gästerna kan vara tryggt medvetna om att det finns brandsläckare på boendet.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Följande kreditkort accepteras: Visa och Mastercard.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Vanliga frågor och svar

Har Hotel The Lince Braga någon pool?

Ja, det finns inomhuspool.

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Hotel The Lince Braga?

Husdjur är tyvärr inte tillåtna.

Erbjuder Hotel The Lince Braga parkering?

Ja, det finns gratis parkering.

Vilka tider har Hotel The Lince Braga angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 00.00. Utcheckning senast 12.00.

Vad finns det att göra på Hotel The Lince Braga och i närheten?

Hotel The Lince Braga har fullständigt spa och inomhuspool, samt fitnesscenter och trädgård.

Recensioner

Recensioner för Hotel The Lince Braga

9,6

Enastående

9,8

Renlighet

9,6

Bekvämligheter

9,6

Personal och service

9,8

Boendets skick och faciliteter

Recensioner

Verifierad recension

10/10 Enastående

Such an amazing hotel! We will be back!
Verifierad recension

10/10 Enastående

Spectacular views, incredible pool and food. Great location and service is irreplaceable
Verifierad recension

10/10 Enastående

la piscina espectacular y muy bien diseñada
Verifierad recension

10/10 Enastående

Amazing and helpful staff, Diego was excellent. Clean rooms, pool all cleaned. Well maintained hotels.
Verifierad recension

10/10 Enastående

Tudo ok
Verifierad recension

10/10 Enastående

We had such a lovely time at The Lince Braga. It’s clean, comfortable and the staff are all amazing, and their professionalism shows. We hardly ever return to any hotel and we travel a lot, but we will return to this beautiful hotel very soon.
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Un buen Hotel para descansar y descubrir el Norte de Portugal . Apartado de la ciudad en un sitio ideal . Está reformado recientemente . El único problema es que tienen pocas opciones de comidas y cenas ya que siempre es la misma carta, bastante limitada. El desayuno está correcto, sin más, los productos que ofrecen son de bastante baja calidad, no corresponden a la categoría del Hotel .....
Verifierad recension

10/10 Enastående

Rooms were neat and modern, staff were attentive and kind, breakfast was in abundance lots of choices in sweet and savory. Pool area is huge and the sauna was a plus for me after completing the Camino De Santiago.
Verifierad recension

10/10 Enastående

I travel a lot to the area around Guimaraes, but I found this new hotel nestled up in the hills and it is super. I'd certainly recommend. I've stayed twice and the indoor pool (and sauna/ steam room) are excellent, and the outdoor pool and view of the mountains in the distance is idyllic. Good food menu and room service (same menu, not a smaller one like in many hotels). Will certainly stay again.
Verifierad recension

10/10 Enastående

L'hôtel est juste un peu éloigné de Guimaraes alors que nous le pensions plus proche...il mérite sa note... nous n'avons pas eu le temps de profiter de la piscine, assez belle. Personnel bienn
Verifierad recension

10/10 Enastående

Bem
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Quartos limpos roupa de cama boa , mas o chuveiro é bem fraco sai pouca água. Funcionário da recepção ok , café da manhã normal .
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

La limpieza , decoración de hotel y habitaciones , está bastante bien . Lo que menos me ha gustado es la comunicación antes de llegar al hotel , escribir email que nunca me contestaron con consultas
Verifierad recension

10/10 Enastående

Excelente. Funcionários excepcionais. Com.especial apreço pelo Diogo Até breve
Verifierad recension

10/10 Enastående

This hotel is really really special. We loved everything about our stay. Very comfortable, lovely facilities- Pool is beautiful, but cold. Breakfast is ample and of a good quality. We ate at the wine bar both evenings. All of the staff there are friendly and very professional. I stay in many 5 star hotels that are not up to the standards offered here. I can see this hotel becoming very very popular. Thanks to everyone at The Lince Braga.
Verifierad recension

10/10 Enastående

L’hôtel est situé à quelques km de Braga (5min) en voiture, en pleine nature. Le cadre est très beau et paisible. L’hôtel a gardé le charme historique de la bâtisse et allié une décoration contemporaine. Très beau cadre ! Les chambres sont spacieuses, très propres. Nous avons passé un excellent séjour, avec un service chaleureux et professionnel de la part du staff. Un grand merci à l’accueil de Diogo à notre arrivée, à Magderida au restaurant, très serviable, professionnelle et sympa 😊 Merci au directeur Avelino ! Une adresse que l’on retient ☀️
Verifierad recension

10/10 Enastående

Hotel é incrível! Equipe super atenciosa.
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Hotel novo (1 ano), quarto não muito grande, mas muito cómodo e limpo. Piscina exterior grande e com muitas espreguiçadeiras. Spa interior muito bom (apenas o turco não estava a funcionar a 100%). Pequeno almoço excelente. Nota máxima para o rececionista Tomé, super simpático e prestável. Ginásio - deixo aqui a minha única nota negativa: - faltam toalhas pequenas de apoio aos treinos - falta spray desinfetante e papel, para limpar equipamentos após uso - água disponível também era bem-vinda.
Verifierad recension

10/10 Enastående

Excelente recuperação e envolvente. O serviço ainda pode melhorar. Limpeza dos espaços interiores impecável, no entanto, a piscina exterior suja.
Sala de leitura
Sala de estar
Piscina interior
Piscina interior
Verifierad recension

10/10 Enastående

Verifierad recension

10/10 Enastående

Verifierad recension

6/10 Bra

Verifierad recension

10/10 Enastående

Verifierad recension

10/10 Enastående

Verifierad recension

8/10 Mycket bra