Lägenhetshotell·Privat värd

Sanibel Siesta on the Beach

Boendeklass: 2.5
Lägenhetshotell på stranden i Sanibel med utomhuspool

Välj datum för att se priser

Sanibel Siesta on the Beach erbjuder ett fantastiskt läge, nära Sanibel Island Southern Beach. Gäster kan svalka sig i deras utomhuspool, och dessutom ingår bland annat wi-fi och parkering. Samtliga lägenheter erbjuder kök och platt-tv.

Recensioner

9,2 av 10,
Underbart

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Kök
  • Tvättmöjligheter
  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering

Främsta bekvämligheter (10)

  • 62 rökfria lägenheter
  • På stranden
  • Utomhuspool
  • Parasoller
  • Solstolar
  • Trädgård
  • Tvättmöjligheter
  • Picknickområde
  • Gasgrillar
  • Hyrcyklar

Känn dig som hemma (6)

  • Kök
  • Tv med premiumkanaler
  • Trädgård
  • Tvättmöjligheter
  • Kaffe- och tebryggare
  • Badkar eller dusch

Rumsalternativ

Familjelägenhet - 2 sovrum - lanai - utsikt mot trädgården

  • Utsikt mot trädgården
  • 102 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 1 kingsize-säng, 2 enkelsängar och 1 bäddsoffa (queensize)
  • Gratis wi-fi

Familjelägenhet - 2 sovrum - lanai - viss havsutsikt

  • Viss havsutsikt
  • 102 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 1 kingsize-säng, 2 enkelsängar och 1 bäddsoffa (dubbel)
  • Gratis wi-fi

Lägenhet Premium - utsikt mot stranden

  • Utsikt mot stranden
  • 106 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 1 kingsize-säng, 2 enkelsängar och 1 bäddsoffa (queensize)
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
1246 Fulgur Street, Sanibel, FL, 33957

I närheten

  • Sanibel Island Southern Beach - 1 min till fots - 0.1 km
  • Sanibel Island Golf Club - 11 min till fots - 0.9 km
  • Periwinkle Way - 20 min till fots - 1.7 km
  • Sanibel Moorings Botanical Gardens - 2 min med bil - 2.4 km
  • Gulfside City Park - 3 min med bil - 2.8 km

Ta sig runt

  • Fort Myers, FL (RSW-Southwest Florida Intl.) - 54 min med bil

Restauranger

  • ‪Jerry's Foods - ‬4 min med bil
  • ‪Doc Ford’s Rum Bar & Grille - ‬6 min med bil
  • ‪Turtles Tiki Bar - ‬11 min till fots
  • ‪Gramma Dot's - ‬4 min med bil
  • ‪MudBugs Cajun Kitchen - ‬3 min med bil

Om boendet

Sanibel Siesta on the Beach

  • Sanibel Siesta on the Beach erbjuder ett fantastiskt läge, nära Sanibel Island Southern Beach. Gäster kan svalka sig i deras utomhuspool, och dessutom ingår bland annat wi-fi och parkering. Samtliga lägenheter erbjuder kök och platt-tv.

Översikt

DONE

Boendets storlek

    • 62 lägenheter
DONE

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 15.00. Checka in fram till: när som helst.
    • Lägsta ålder för incheckning: 25 år
    • Utcheckningstiden är kl. 10.00
DONE

Incheckningsinstruktioner

    • Receptionen är öppen måndag till lördag (09.00–18.00) och söndag till söndag (09.00–12.00).
    • Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner inom 7 dagar före ankomst. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst till boendet.
    • Gäster kan välja att antingen själva städa boendet före utcheckning, eller betala en extra städavgift på USD 250 vid utcheckning
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
DONE

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för incheckning är 25 år
DONE

Utcheckningsinstruktioner

    • Värden kräver att du gör följande innan du checkar ut:
    • Fyll och starta diskmaskinen.
    • Ta ut soporna.
    • Släck lamporna, lås dörrarna och lämna tillbaka nycklarna.
DONE

Barn

    • Inga spjälsängar (barnsängar)
PETS

Husdjur

    • Djur ej tillåtna
WIFI

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter))
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Gratis parkering under tak erbjuds.
    • Begränsad parkering på plats (max 1 plats per enhet).
    • Höjdbegränsningar finns för parkering på plats.
VPN_KEY

Övrig information

    • Rökfritt boende

Hotellbekvämligheter

Strand

  • På stranden
  • Strandparasoller
  • Solstolar

Pool/spa

  • Utomhuspool
  • Stängsel runt poolen
  • Parasoller
  • Solstolar

Internet

  • Gratis wi-fi, med hastighet 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter)

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området, under tak
  • Begränsad parkering på området (max 1 plats per enhet)
  • Parkering på området med begränsad höjd

Familjevänligt

  • Poolstaket

Kök

  • Stort kylskåp
  • Spishäll
  • Mikrovågsugn
  • Ugn
  • Diskmaskin
  • Kaffe- och tebryggare
  • Köksutrustning
  • Pappersservetter
  • Brödrost

Sovrum

  • Sängkläder tillhandahålls

Badrum

  • Badkar eller dusch
  • Schampo
  • Tvål
  • Hårtork
  • Toalettpapper
  • Handdukar tillhandahålls

Underhållning

  • 40-tums platt-tv med satellitkanaler

Utomhus

  • Gasgrillar
  • Trädgård
  • Picknickområde
  • Utomhusmöbler
  • Gångbana till vattnet

Tvätt

  • Tvättmöjligheter

Klimatreglering

  • Klimatreglerad luftkonditionering
  • Klimatreglerad uppvärmning

Husdjur

  • Inga husdjur tillåtna

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Rökning förbjuden

Att göra

  • Naturreservat
  • Hyrcyklar på området
  • Bad i närheten

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas. (Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig.)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas. (Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.)
  • Brandsläckare

Allmänt

  • 62 rum
  • Unik inredning
  • Unika möbler

Avgifter och policyer

Återbetalningsbara depositioner

  • Deposition: USD 500.00 per boende, per vistelse

Renoveringar och stängningar

Detta boende kommer att renoveras mellan 17 augusti 2026 och 12 oktober 2026 (slutdatum kan komma att ändras). Följande områden påverkas:
  • Exteriör
Renoveringsarbete kommer endast att utföras under kontorstider på vardagar. Oljud och störningar kommer att hållas till ett minimum.

Parkering

  • Höjdbegränsning gäller för parkering.

Policyer

Detta boende drivs av en privat värd (någon som inte agerar inom sin företagsverksamhet eller sitt yrke). EU:s konsumentlagar, inklusive ångerrätten, gäller inte för din bokning. Din bokning omfattas av den privata värdens avbokningspolicy.
Anläggningen har inga hissar.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Gästerna kan vara tryggt medvetna om att det finns brandsläckare på boendet.
Boendet accepterar kreditkort. Ingen kontantbetalning.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard, American Express och Discover.

Vanliga frågor och svar

Har Sanibel Siesta on the Beach någon pool?

Ja, det finns utomhuspool.

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Sanibel Siesta on the Beach?

Husdjur är tyvärr inte tillåtna.

Erbjuder Sanibel Siesta on the Beach parkering?

Ja, det finns gratis parkering. Parkeringen är begränsad (max. 1 plats per enhet).

Vilka tider har Sanibel Siesta on the Beach angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: när som helst. Utcheckning senast 10.00.

Vad finns det att göra på Sanibel Siesta on the Beach och i närheten?

Under årets varmare månader kan du roa dig med aktiviteter i närheten osm simning. Ta en simtur i utomhuspoolen eller upptäck de andra bekvämligheterna som detta lägenhetshotell erbjuder, som picknickområde och trädgård.

Har Sanibel Siesta on the Beach kök eller pentry?

Ja, det finns ett pentry med kaffebryggare, brödrost och köksutrustning.

Hur är området vid Sanibel Siesta on the Beach?

Sanibel Siesta on the Beach ligger 1 minuters promenad från Sanibel Island Southern Beach och 18 minuters promenad från Periwinkle Way.