Room-6- Twin Room With City View
Boendeklass: 2
Pensionat på promenadavstånd från Skanderbeg-torget
Välj datum för att se priser
Fotogalleri för Room-6- Twin Room With City View





Room-6- Twin Room With City View ligger mindre än 10 minuters bilfärd från Skanderbeg-torget.
Populära bekvämligheter
- Gratis wi-fi
Rumsalternativ
Kontrollera tillgängligheten för dessa datum
Liknande boenden

Grand House
Tirana
Grand House
Tirana
- Flygtransfer
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Tvättmöjligheter
7.8 av 10, Bra, 7 recensioner
7,8
Bra
7 recensioner
Priset är 400 kr
400 kr
inklusive skatter och avgifter
30 aug. – 31 aug.

Hilton Garden Inn Tirana
Tirana
Hilton Garden Inn Tirana
Tirana
- Flygtransfer
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
9.4 av 10, Enastående, 352 recensioner
9,4
Enastående
352 recensioner
Priset är 1 129 kr
1 129 kr
inklusive skatter och avgifter
31 aug. – 1 sep.

Holiday Hotel
Nikël
Holiday Hotel
Nikël
- Gratis frukost
- Flygtransfer
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
9.2 av 10, Underbart, 282 recensioner
9,2
Underbart
282 recensioner
Priset är 1 254 kr
1 254 kr
inklusive skatter och avgifter
21 sep. – 22 sep.

Vila Arial
Vlorë
Vila Arial
Vlorë
- Flygtransfer
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
8.6 av 10, Fantastiskt, 86 recensioner
8,6
Fantastiskt
86 recensioner
Priset är 463 kr
463 kr
inklusive skatter och avgifter
24 sep. – 25 sep.

Mercure Tirana
Tirana
Mercure Tirana
Tirana
- Pool
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
9.2 av 10, Underbart, 275 recensioner
9,2
Underbart
275 recensioner
Priset är 960 kr
960 kr
inklusive skatter och avgifter
22 sep. – 23 sep.

Rogner Hotel Tirana
Tirana
Rogner Hotel Tirana
Tirana
- Pool
- Gratis frukost
- Spa
- Flygtransfer
9.4 av 10, Enastående, 595 recensioner
9,4
Enastående
595 recensioner
Priset är 1 836 kr
1 836 kr
inklusive skatter och avgifter
31 aug. – 1 sep.

Tirana Days
Tirana
Tirana Days
Tirana
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Tvättmöjligheter
9.2 av 10, Underbart, 21 recensioner
9,2
Underbart
21 recensioner
Priset är 593 kr
593 kr
inklusive skatter och avgifter
16 sep. – 17 sep.

Adria Palace Hotel
Rrashbull
Adria Palace Hotel
Rrashbull
- Pool
- Gratis frukost
- Spa
- Avgiftsfri parkering
7.4 av 10, Bra, 27 recensioner
7,4
Bra
27 recensioner
Priset är 1 153 kr
1 153 kr
inklusive skatter och avgifter
5 sep. – 6 sep.

Lej & Laj Residence
Sukth
Lej & Laj Residence
Sukth
- Pool
- Kök
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
9.8 av 10, Enastående, 13 recensioner
9,8
Enastående
13 recensioner
Priset är 1 093 kr
1 093 kr
inklusive skatter och avgifter
16 sep. – 17 sep.

Hotel Bella Vista
Rrashbull
Hotel Bella Vista
Rrashbull
- Gratis frukost
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
8.8 av 10, Fantastiskt, 116 recensioner
8,8
Fantastiskt
116 recensioner
Priset är 853 kr
853 kr
inklusive skatter och avgifter
20 sep. – 21 sep.
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!
Om området

Tirana, Tirana County
I närheten
- Kaplan Pashas grav - 15 min till fots - 1.3 km
- Kompleksi Delijorgji - 3 min med bil - 3.0 km
- Försvarsdepartementet - 5 min med bil - 3.4 km
- Skanderbeg-torget - 6 min med bil - 3.7 km
- Air Albania Stadium - 7 min med bil - 4.1 km
Ta sig runt
- Tirana (TIA-Nene Tereza Intl.) - 26 min med bil
Restauranger
- Wake Up - 5 min med bil
- Bati Restaurant 3 - 16 min till fots
- Peja - 20 min till fots
- Tacos Bros - 5 min med bil
- Mulliri i Vjeter - 5 min med bil
Om boendet
Room-6- Twin Room With City View
- Room-6- Twin Room With City View ligger mindre än 10 minuters bilfärd från Skanderbeg-torget.
Översikt
Incheckning/utcheckning
- Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 18.00.
- Kontaktfri incheckning erbjuds
- Lägsta ålder för incheckning: 18 år
- Utcheckningstiden är kl. 10.00
- Kontaktfri utcheckning erbjuds
Incheckningsinstruktioner
- Detta boende har ingen reception.
- Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och instruktioner för nyckelupphämtning före ankomst – privat ingång.
- Kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
- Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Krävs vid incheckning
- Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
- Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
- Lägsta ålder för incheckning är 18 år
Husdjur
- Djur ej tillåtna
Internet
- Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
Parkering
- Ingen parkering på plats.
Övrig information
- Särskilda platser för rökning
Avgifter och policyer
Obligatoriska avgifter
Du kommer att ombes att betala följande avgifter till boendet vid incheckning eller utcheckning – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
- Stadsskatt: 1.46 EUR per person per natt
Policyer
Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Anläggningen har inga hissar.
Gästerna kan vara tryggt medvetna om att det finns brandsläckare på boendet.
Boendet accepterar bank- eller kreditkort. Ingen kontantbetalning.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard, American Express, Discover, Diners Club och JCB International.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Vanliga frågor och svar
Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Room-6- Twin Room With City View?
Husdjur är tyvärr inte tillåtna.
Erbjuder Room-6- Twin Room With City View parkering?
Det finns tyvärr ingen parkering för Room-6- Twin Room With City View.
Vilka tider har Room-6- Twin Room With City View angett för in- och utcheckning?
Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 18.00. Utcheckning senast 10.00. Kontaktfri incheckning och utcheckning erbjuds.
Finns det kasino i anslutning till Room-6- Twin Room With City View?
Nej, detta pensionat har inget kasino, men både Regency Casino (5 min. bort med bil) och Grand Casino Tirana (6 min. bort med bil) ligger i närheten.
Hur är området vid Room-6- Twin Room With City View?
Room-6- Twin Room With City View ligger 15 minuters promenad från Kaplan Pashas grav.