Semesterboende
Amazing Desert Views! Tucson Casita on Golf Course
Boendeklass: 3.5
Lägenhet i Tucson med kök och terrass
Välj datum för att se priser
Fotogalleri för Amazing Desert Views! Tucson Casita on Golf Course





Denna lägenhet ligger mindre än 15 minuters bilfärd från University of Arizona och Tucson Convention Center. Gäster som vill träna har tillgång till ett fitnesscenter och kan ta en simtur i deras utomhuspool. Boendet erbjuder kök, terrass och mikrovågsugn.
Hel lägenhet
1 sovrum1 badrumSovplats för 4
Populära bekvämligheter
- Pool
- Kök
- Tvättmöjligheter
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
Främsta bekvämligheter (4)
Främsta bekvämligheter (4)
- Utomhuspool
- Fitnesscenter
- Luftkonditionering
- Utomhusgrill
Känn dig som hemma (6)
Känn dig som hemma (6)
- Kök
- Privat badrum
- Vardagsrum
- Tv
- Terrass
- Grill(ar)
Rumsalternativ
Kontrollera tillgängligheten för dessa datum
Liknande boenden

Scenic Tucson Vacation Rental w/ Patio & Grill!
Starr Pass
Scenic Tucson Vacation Rental w/ Patio & Grill!
Starr Pass
- Kök
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
10.0 av 10, Enastående, 1 recension
10
Enastående
1 recension

Tucson Home w/ BBQ & Patio, 5 Mi to A Mountain!
Starr Pass
Tucson Home w/ BBQ & Patio, 5 Mi to A Mountain!
Starr Pass
- Kök
- Tvättmöjligheter
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
10.0 av 10, Enastående, 1 recension
10
Enastående
1 recension

Sunny Tucson Home w/ Patios on 5 Acres!
Tucson Estates
Sunny Tucson Home w/ Patios on 5 Acres!
Tucson Estates
- Kök
- Tvättmöjligheter
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
10.0 av 10, Enastående, 1 recension
10
Enastående
1 recension

Pet-friendly Tucson Home w/ Patio & Mountain Views
Tucson Estates
Pet-friendly Tucson Home w/ Patio & Mountain Views
Tucson Estates
- Kök
- Tvättmöjligheter
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering

Tucson Vacation Rental w/ Community Pool!
Tucson Estates
Tucson Vacation Rental w/ Community Pool!
Tucson Estates
- Pool
- Kök
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!
Om området
Tucson, AZ
I närheten
- Starr Pass Golf Club - 5 min till fots - 0.5 km
- Tucson Convention Center - 11 min med bil - 9.1 km
- University of Arizona - 15 min med bil - 11.4 km
- Tucson Mall - 22 min med bil - 18.9 km
- Casino del Sol - 25 min med bil - 20.4 km
Ta sig runt
- Tucson International Airport (TUS) - 23 min med bil
- Tucson, AZ (AVW-Marana Regional) - 33 min med bil
- Tucson Station - 16 min med bil
Restauranger
- Teresa's Mosaic Cafe - 9 min med bil
- Circle K - 8 min med bil
- McDonald's - 12 min med bil
- 7-Eleven - 7 min med bil
- Starbucks - 12 min med bil
Om boendet
Amazing Desert Views! Tucson Casita on Golf Course
- Denna lägenhet ligger mindre än 15 minuters bilfärd från University of Arizona och Tucson Convention Center. Gäster som vill träna har tillgång till ett fitnesscenter och kan ta en simtur i deras utomhuspool. Boendet erbjuder kök, terrass och mikrovågsugn.
Översikt
Boendets storlek
- 1 lägenhet
Incheckning/utcheckning
- Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 00.00.
- Kontaktfri incheckning erbjuds
- Utcheckningstiden är kl. 10.00
- Kontaktfri utcheckning erbjuds
Incheckningsinstruktioner
- Incheckning sker på annan plats än boendet. För att checka in, ta dig till [apartment].
- Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
- Kontakta boendet minst 48 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
- Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Krävs vid incheckning
- Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
- Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
Husdjur
- Djur ej tillåtna
Internet
- Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
Parkering
- Gratis parkering erbjuds.
- Gratis parkering i närheten.
Övrig information
- Rökfritt boende
Hotellbekvämligheter
Pool/spa
- Utomhuspool
Internet
- Gratis wi-fi
Parkering och transport
- Avgiftsfri parkering på området
- Gratis parkering i närheten
Kök
- Spishäll
- Mikrovågsugn
- Ugn
- Diskmaskin
- Kryddor
- Köksutrustning
- Pappersservetter
- Mixer
Sovrum
- 1 sovrum
- Sängkläder tillhandahålls
Badrum
- 1 badrum
- Endast dusch
- Handdukar tillhandahålls
Utrymmen
- Vardagsrum
Underhållning
- Tv
Utomhus
- Terrass
- Grill
Tvätt
- Tvättmaskin
Arbetsutrymmen
- Arbetsyta för laptop
Komfort
- Luftkonditionering
- Takfläkt
- Uppvärmning
Husdjur
- Inga husdjur tillåtna
Anpassning/tillgänglighet
- Rökning förbjuden
Tjänster och inrättningar
- Strykjärn/strykbräda
Att göra
- Fitnesscenter
Säkerhetsdetaljer
- Kolmonoxidvarnare har installerats. (Värden har angett att det finns en kolmonoxidvarnare på boendet.)
- Rökdetektor har installerats. (Värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet.)
Avgifter och policyer
Policyer
Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Värden har angett att det finns en kolmonoxidvarnare på boendet.
Värden har angett att det finns en rökdetektor på boendet.
Boendet accepterar kreditkort. Ingen kontantbetalning.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard och American Express.
Boendets registreringsnummer TPT-21466673
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Vanliga frågor och svar
Har denna lägenhet någon pool?
Ja, det finns utomhuspool.
Är det tillåtet att ta med sig husdjur till denna lägenhet?
Husdjur är tyvärr inte tillåtna.
Erbjuder denna lägenhet parkering?
Ja, det finns gratis parkering.
Vilka tider har denna lägenhet angett för in- och utcheckning?
Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 00.00. Utcheckning senast 10.00. Kontaktfri incheckning och utcheckning erbjuds.
Vad finns det att göra på Amazing Desert Views! Tucson Casita on Golf Course och i närheten?
Amazing Desert Views! Tucson Casita on Golf Course har utomhuspool och fitnesscenter.
Har Amazing Desert Views! Tucson Casita on Golf Course kök eller pentry?
Ja, det finns ett pentry med mixer, köksutrustning och mikrovågsugn.
Har Amazing Desert Views! Tucson Casita on Golf Course några privata utomhusområden?
Ja, varje lägenhet har terrass.
Hur är området vid Amazing Desert Views! Tucson Casita on Golf Course?
Amazing Desert Views! Tucson Casita on Golf Course ligger i Starr Pass, 5 minuters promenad från Starr Pass Golf Club.