Hotelf1 Mulhouse Centre Ouest
Hotell i Mulhouse
Välj datum för att se priser
Fotogalleri för Hotelf1 Mulhouse Centre Ouest





Rumsalternativ
Kontrollera tillgängligheten för dessa datum
Tillgängliga filter för rum
Visar 4 av 4 rum
Break Room For 3 Travelers Maximum-#Ontheroad Basics
- 3 sovplatser
- 3 enkelsängar
Cabrio Room with Private Bathroom-Mobility Access
- 2 sovplatser
- 1 dubbelsäng
Side-Car Room For 2 Travelers Maximum-#Ontheroad Basics
- 2 sovplatser
- 2 enkelsängar
Tandem Room For 2 Travelers
- 2 sovplatser
- 1 dubbelsäng
Liknande boenden

La Maison Hotel Mulhouse
Mulhouse
La Maison Hotel Mulhouse
Mulhouse
- Spa
- Husdjursvänligt
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
8.8 av 10, Fantastiskt, 700 recensioner
8,8
Fantastiskt
700 recensioner
Priset är 741 kr
741 kr
inklusive skatter och avgifter
11 sep. – 12 sep.

Berti Hôtel Mulhouse Centre Gare
Mulhouse
Berti Hôtel Mulhouse Centre Gare
Mulhouse
- Husdjursvänligt
- Parkering tillgänglig
- Gratis wi-fi
- Restaurang
9.4 av 10, Enastående, 272 recensioner
9,4
Enastående
272 recensioner
Priset är 1 052 kr
1 052 kr
inklusive skatter och avgifter
26 sep. – 27 sep.

Hotel de la Bourse, Sure Hotel Collection by Best Western
Mulhouse
Hotel de la Bourse, Sure Hotel Collection by Best Western
Mulhouse
- Gratis wi-fi
- Anslutande rum tillgängliga
- Luftkonditionering
- Bar
8.6 av 10, Fantastiskt, 945 recensioner
8,6
Fantastiskt
945 recensioner
Priset är 809 kr
809 kr
inklusive skatter och avgifter
27 sep. – 28 sep.

ibis budget Mulhouse Centre Gare
Mulhouse
ibis budget Mulhouse Centre Gare
Mulhouse
- Husdjursvänligt
- Parkering tillgänglig
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
8.2 av 10, Väldigt bra, 534 recensioner
8,2
Väldigt bra
534 recensioner
Priset är 732 kr
732 kr
inklusive skatter och avgifter
13 sep. – 14 sep.

Residhotel Mulhouse Centre
Mulhouse
Residhotel Mulhouse Centre
Mulhouse
- Kök
- Tvättmöjligheter
- Parkering tillgänglig
- Gratis wi-fi
8.0 av 10, Väldigt bra, 1 042 recensioner
8,0
Väldigt bra
1 042 recensioner
Priset är 551 kr
551 kr
inklusive skatter och avgifter
30 aug. – 31 aug.

Brit Hotel Confort Mulhouse Centre
Mulhouse
Brit Hotel Confort Mulhouse Centre
Mulhouse
- Husdjursvänligt
- Parkering tillgänglig
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
8.0 av 10, Väldigt bra, 168 recensioner
8,0
Väldigt bra
168 recensioner
Priset är 772 kr
772 kr
inklusive skatter och avgifter
29 aug. – 30 aug.

Hotel du Parc - Centre Ville
Mulhouse
Hotel du Parc - Centre Ville
Mulhouse
- Spa
- Flygtransfer
- Husdjursvänligt
- Parkering tillgänglig
8.4 av 10, Väldigt bra, 400 recensioner
8,4
Väldigt bra
400 recensioner
Priset är 780 kr
780 kr
inklusive skatter och avgifter
30 aug. – 31 aug.

ibis Mulhouse Centre Filature
Mulhouse
ibis Mulhouse Centre Filature
Mulhouse
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
7.4 av 10, Bra, 316 recensioner
7,4
Bra
316 recensioner
Priset är 726 kr
726 kr
inklusive skatter och avgifter
30 aug. – 31 aug.

B&B HOTEL Mulhouse Centre
Mulhouse
B&B HOTEL Mulhouse Centre
Mulhouse
- Husdjursvänligt
- Parkering tillgänglig
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
7.6 av 10, Bra, 655 recensioner
7,6
Bra
655 recensioner
Priset är 633 kr
633 kr
inklusive skatter och avgifter
30 aug. – 31 aug.

Holiday Inn Mulhouse by IHG
Mulhouse
Holiday Inn Mulhouse by IHG
Mulhouse
- Husdjursvänligt
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Anslutande rum tillgängliga
8.4 av 10, Väldigt bra, 456 recensioner
8,4
Väldigt bra
456 recensioner
Priset är 983 kr
983 kr
inklusive skatter och avgifter
3 sep. – 4 sep.
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!
Om området

50 rue du Soleil Cité du Parc Glück, Mulhouse, Grand Est, 68200
I närheten
- Nationella bilmuseet - 13 min till fots - 1.1 km
- Parc Expo de Mulhouse - 3 min med bil - 2.8 km
- Mulhouse Hotel de Ville - 7 min med bil - 4.4 km
- Place de la Reunion - 7 min med bil - 4.4 km
- S:t Etienne-templet - 7 min med bil - 4.4 km
Ta sig runt
- Mulhouse (MLH-EuroAirport) - 27 min med bil
- Basel (BSL-EuroAirport) - 27 min med bil
- Mulhouse Dornach station - 20 minuters promenad
- Zu-Rhein station - 27 minuters promenad
- Musées station - 27 minuters promenad
- Tour Nessel spårvagnshållplats - 23 minuters promenad
- Porte Jeune spårvagnshållplats - 30 minuters promenad
Restauranger
- Le Gatsby Bar Atypique - 16 min till fots
- Allo Tacos - 14 min till fots
- Hunkar Restaurant - 6 min till fots
- Khrua Thaï - 13 min till fots
- Euro Pains - 2 min med bil
Om boendet
Hotelf1 Mulhouse Centre Ouest
- När du planerar en resa till Mulhouse är Hotelf1 Mulhouse Centre Ouest ett utmärkt alternativ.
Översikt
Incheckningsinstruktioner
- Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Krävs vid incheckning
- Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
- Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
Internet
- Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
Parkering
- Gratis parkering erbjuds.
Avgifter och policyer
Policyer
Kontanttransaktioner på boendet får inte överstiga EUR 1000, på grund av statliga föreskrifter. Om du vill ha mer information kan du kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
Om du avbokar din bokning kommer boendets avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Vanliga frågor och svar
Erbjuder Hotelf1 Mulhouse Centre Ouest parkering?
Ja, det finns gratis parkering.
Hur är området vid Hotelf1 Mulhouse Centre Ouest?
Hotelf1 Mulhouse Centre Ouest ligger 13 minuters promenad från Nationella bilmuseet.