Phromsuk Hotel Ayutthaya
Boendeklass: 2
Hotell nära Ayutthayas historiska park
Välj datum för att se priser
Fotogalleri för Phromsuk Hotel Ayutthaya





Rumsalternativ
Kontrollera tillgängligheten för dessa datum
Tillgängliga filter för rum
Visar 6 av 6 rum
Öppna alla foton för Standard Room

Standard Room
- 2 sovplatser
- 1 kingsize-säng
Deluxe Twin Room
- 2 sovplatser
- 2 enkelsängar
Öppna alla foton för Standard Twin Room

Standard Twin Room
- 2 sovplatser
- 2 enkelsängar
Deluxe Double Room with Balcony
- 2 sovplatser
- 1 kingsize-säng
Triple Room
- 3 sovplatser
- 1 kingsize-säng och 1 enkelsäng ELLER 2 enkelsängar
Family Room
- 4 sovplatser
- 1 dubbelsäng
Liknande boenden

Romyen cafe homestay
Ayutthaya
Romyen cafe homestay
Ayutthaya
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Tvättmöjligheter
9.8 av 10, Enastående, 15 recensioner
9,8
Enastående
15 recensioner
Priset är 326 kr
326 kr
inklusive skatter och avgifter
1 sep. – 2 sep.

Athithara Homestay
Ayutthaya
Athithara Homestay
Ayutthaya
- Gratis frukost
- Flygtransfer
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
8.8 av 10, Fantastiskt, 115 recensioner
8,8
Fantastiskt
115 recensioner

Baan Mee Suk Ayutthaya
Ayutthaya
Baan Mee Suk Ayutthaya
Ayutthaya
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Rökning förbjuden
9.8 av 10, Enastående, 8 recensioner
9,8
Enastående
8 recensioner

Baan Penny
Ayutthaya
Baan Penny
Ayutthaya
- Flygtransfer
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
9.6 av 10, Enastående, 102 recensioner
9,6
Enastående
102 recensioner
Priset är 340 kr
340 kr
inklusive skatter och avgifter
4 sep. – 5 sep.

Jidapa Resort
Ayutthaya
Jidapa Resort
Ayutthaya
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Luftkonditionering
7.0 av 10, Bra, 4 recensioner
7,0
Bra
4 recensioner
Priset är 207 kr
207 kr
inklusive skatter och avgifter
27 sep. – 28 sep.

Tara Lake Hotel
Saphan Sung
Tara Lake Hotel
Saphan Sung
- Spa
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Restaurang
8.0 av 10, Väldigt bra, 13 recensioner
8,0
Väldigt bra
13 recensioner
Priset är 182 kr
182 kr
inklusive skatter och avgifter
31 aug. – 1 sep.

The Florist Ayutthaya
Ayutthaya
The Florist Ayutthaya
Ayutthaya
- Gratis frukost
- Husdjursvänligt
- Parkering tillgänglig
- Gratis wi-fi
5.0 av 10, 2 recensioner
5,0
2 recensioner
Priset är 150 kr
150 kr
inklusive skatter och avgifter
30 aug. – 31 aug.

Vassana Design Hotel
Ayutthaya
Vassana Design Hotel
Ayutthaya
- Bar

The Idle Hotel and Residence
Khlong Luang
The Idle Hotel and Residence
Khlong Luang
- Pool
- Flygtransfer
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
8.2 av 10, Väldigt bra, 116 recensioner
8,2
Väldigt bra
116 recensioner
Priset är 500 kr
500 kr
inklusive skatter och avgifter
8 sep. – 9 sep.

B2 Suan Luang Rama 9 Srinakarin 42 Boutique & Budget Hotel
Prawet
B2 Suan Luang Rama 9 Srinakarin 42 Boutique & Budget Hotel
Prawet
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Reception dygnet runt
8.8 av 10, Fantastiskt, 19 recensioner
8,8
Fantastiskt
19 recensioner
Priset är 216 kr
216 kr
inklusive skatter och avgifter
6 sep. – 7 sep.
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!
Om området

11/44-45 Pridiphanomyong Rd.,, Horrattanathai, Phra Nakhon Si Ayutthaya, Phra Nakhon Si Ayutthaya Province, 13000
I närheten
- Ayutthayas historiska park - 1 min till fots - 0.0 km
- Ayutthaya historiska studiecentrum - 19 min till fots - 1.6 km
- Wat Phra Mahathat - 19 min till fots - 1.6 km
- Chao Sam Phraya-museet - 2 min med bil - 1.9 km
- Wat Ratchaburana - 2 min med bil - 1.9 km
Ta sig runt
- Bangkok (DMK-Don Mueang Intl.) - 60 min med bil
- Suvarnabhumi International Airport (BKK) - 85 min med bil
- Ayutthaya tågstation - 16 minuters promenad
- Ayutthaya Ban Ma station - 18 min med bil
- Bang Pa-In station - 18 min med bil
Restauranger
- สุกี้กรุงเก่า - 8 min till fots
- Glory's Homemade - 6 min till fots
- บ้านเพลินวิว - 8 min till fots
- Coffeenity Specialty Coffee Bar&Roaster - 5 min till fots
- ONE TO TWO (วันทูทู) - 4 min till fots
Om boendet
Phromsuk Hotel Ayutthaya
- Phromsuk Hotel Ayutthaya ståtar med ett utmärkt läge, bara tio minuters promenad från Ayutthayas historiska park och Chao Praya-floden.
Översikt
Hotellets storlek
- 50 rum
Incheckning/utcheckning
- Incheckning börjar kl. 14.00
- Utcheckningstiden är kl. 12.00
Incheckningsinstruktioner
- Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Krävs vid incheckning
- Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
- Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
Parkering
- Gratis parkering erbjuds.
Hotellbekvämligheter
Mat och dryck
- Frukost serveras (tilläggsavgift)
- Kafé
Tjänster
- Flerspråkig personal
Boendet och bekvämligheter
- Trädgård
Avgifter och policyer
Policyer
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Boendet accepterar kreditkort.
Följande kreditkort accepteras: Visa och Mastercard.
Om du avbokar din bokning kommer boendets avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Vanliga frågor och svar
Erbjuder Phromsuk Hotel Ayutthaya parkering?
Ja, det finns gratis parkering.
Vilka tider har Phromsuk Hotel Ayutthaya angett för in- och utcheckning?
Du kan checka in från 14.00. Utcheckning senast 12.00.
Vad finns det att göra på Phromsuk Hotel Ayutthaya och i närheten?
Phromsuk Hotel Ayutthaya har trädgård.
Hur är området vid Phromsuk Hotel Ayutthaya?
Phromsuk Hotel Ayutthaya ligger 1 minuters promenad från Ayutthayas historiska park och 8 minuters promenad från Chao Praya-floden.