Lumiere Family Village Long Khánh

Boendeklass: 2
Hotell i Hang Gon

Välj datum för att se priser

Lumiere Family Village Long Khánh är ett utmärkt val för din vistelse i Hang Gon. Dessutom har gäster tillgång till en terrass och en trädgård.

Recensioner

7,0 av 10,
Bra

Populära bekvämligheter

  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Tvättmöjligheter
  • Rökning förbjuden
  • Barnvänliga aktiviteter

Främsta bekvämligheter (12)

  • Städning på begäran
  • Terrass
  • Luftkonditionering
  • Trädgård
  • Gemensamt vardagsrum
  • Kyl i allmänt utrymme
  • Vattenautomat
  • Tvättjänster
  • Tvättmöjligheter
  • Flerspråkig personal
  • Tv i allmänt utrymme
  • Tillgång till värdeskåp

Känn dig som hemma (6)

  • Köksutrustning
  • Privat badrum
  • Tv med premiumkanaler
  • Trädgård
  • Terrass
  • Tvättmöjligheter
Det nuvarande priset är 318 kr
inklusive skatter och avgifter
25 okt. – 26 okt.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 4 av 4 rum

Villa - utsikt mot trädgården

  • Utsikt mot trädgården
  • 500 kvadratmeter
  • 5 sovrum
  • 18 sovplatser
  • 3 queensize-sängar och 8 våningssängar (dubbla)

Rum

  • 18 sovplatser
  • 4 våningssängar (dubbla)

Deluxe dubbelrum - utsikt mot trädgården

  • Utsikt mot trädgården
  • 20 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Rum - flera sängar

  • Utsikt mot trädgården
  • 30 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 8 sovplatser
  • 4 våningssängar (dubbla)

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
Long Khanh Farm Hang Gon, Hang Gon, Dong Nai, 810000

I närheten

  • Áo Dàis museum - 56 min med bil - 60.4 km
  • Long Thanh Golfklubb - 57 min med bil - 60.9 km
  • Buu Long pagod - 59 min med bil - 66.7 km

Restauranger

  • ‪Nhà Hàng 123 Dzo - ‬20 min med bil
  • ‪Hu Tieu Nam Vang Gia Han - ‬9 min med bil
  • ‪Nhà Hàng Tiệc Cưới Ngoài Trời Thanh Niên - ‬5 min med bil
  • ‪Cà Phê - Trà Sữa - Mì Cay Dâu Tây - ‬14 min med bil
  • ‪Cafe Du Am - ‬6 min med bil

Om boendet

Lumiere Family Village Long Khánh

  • Lumiere Family Village Long Khánh är ett utmärkt val för din vistelse i Hang Gon. Dessutom har gäster tillgång till en terrass och en trädgård.

Översikt

Hotellets storlek

    • 7 rum

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 23.30.
    • Utcheckningstiden är kl. 12.00

Incheckningsinstruktioner

    • Detta boende har ingen reception.
    • Gäster som planerar att anlända utanför de normala incheckningstiderna kommer att få ett e-postmeddelande inom 5 dagar före ankomst med incheckningsinstruktioner och portkod – privat ingång.
    • Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
    • En virtuell reception erbjuder gäster assistans.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas

Barn

    • Inga spjälsängar (barnsängar)

Husdjur

    • Inga djur eller assistanshundar tillåtna

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 500+ Mbps (passar för 6+ personer eller 10+ enheter))

Parkering

    • Carport finns på plats.

Övrig information

    • Rökfritt boende

Hotellbekvämligheter

Mat och dryck

  • Gemensam kyl
  • Vattenautomat

Resa med barn

  • Skåplås

Tjänster

  • Kemtvätt/tvättjänster
  • Flerspråkig personal
  • Virtuell reception

Boendet och bekvämligheter

  • Trädgård
  • Terrass
  • Tv i allmänt utrymme
  • Gemensamt vardagsrum
  • Pickleballbana utomhus
  • Tillgång till förvaringsskåp
  • Fritidsområde utomhus
  • Utomhusmöbler

Tillgänglighetsanpassning

  • Rullstolsanpassning
  • Ledstänger i korridorerna
  • Ledstänger i trapporna
  • Tv med undertexter
  • Visuellt brandlarm
  • Anpassade dörrhandtag
  • Tillgång till övre våningsplan endast via trappor
  • Väl upplyst gång till ingången

Bekvämligheter på rummet

Underhållning

  • 30-tums platt-tv
  • Premium-kabelkanaler
  • Betalfilmer

Vardagsbekvämligheter

  • Luftkonditionering
  • Fläkt
  • Tofflor
  • Strykjärn/strykbräda
  • Tvättmedel

Sov gott

  • Mörkläggningsgardiner
  • Ljudisolerade rum
  • Memory foam-madrass
  • Sängkläder tillhandahålls

Saker att uppskatta

  • Balkong eller terrass

Fräscha upp dig

  • 5 badrum
  • Tvål och Schampo
  • Hårtork
  • Handdukar
  • Toalettpapper

Håll dig uppkopplad

  • Skrivbord
  • Gratis wi-fi (med hastigheten 500+ Mbps (passar för 6+ personer eller 10+ enheter))

Mat och dryck

  • Kylskåp
  • Tillgång till delat kök
  • Spishäll
  • Gratis flaskvatten
  • Köksutrustning
  • Barnservis

Övrigt

  • På begäran

Avgifter och policyer

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extra personer kan tillkomma och varierar beroende på boendets regler.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Anläggningen har inga hissar.
Gästerna kan vara tryggt medvetna om att det finns brandsläckare och fönstergaller på boendet.
Boendet accepterar kontanter.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Vanliga frågor och svar

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Lumiere Family Village Long Khánh ?

Tyvärr är varken husdjur eller assistanshundar tillåtna.

Vilka tider har Lumiere Family Village Long Khánh angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 23.30. Utcheckning senast 12.00.

Vad finns det att göra på Lumiere Family Village Long Khánh och i närheten?

Lumiere Family Village Long Khánh har trädgård.

Har Lumiere Family Village Long Khánh några privata utomhusområden?

Ja, varje rum har balkong eller terrass.

Recensioner

7,0

Bra