Privat värd

North Winds Lodge LLC

Boendeklass: 3
Fritidshus i Bowman

Välj datum för att se priser

North Winds Lodge LLC är ett utmärkt val för din vistelse i Bowman. Gäster kan svalka sig i deras säsongsöppna utomhuspool, och dessutom ingår bland annat wi-fi och parkering.

Recensioner

8,8 av 10,
Utmärkt

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Husdjursvänligt
  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering

Främsta bekvämligheter (4)

  • Städning varje dag
  • En säsongsöppen utomhuspool
  • Luftkonditionering
  • Reception (öppen begränsade tider)

Känn dig som hemma (6)

  • Gratis spjälsängar
  • Städning varje dag
  • Kaffe- och tebryggare
  • Badkar eller dusch
  • Satellit-tv
  • Avgiftsfri parkering
Det nuvarande priset är 700 kr
inklusive skatter och avgifter
23 sep. – 24 sep.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 3 av 3 rum

Basic enkelrum

9,0 av 10
Underbart
(6 recensioner)
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Basic dubbelrum

9,0 av 10
Underbart
(4 recensioner)
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 2 queensize-sängar

Basic Pet Room

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 2 queensize-sängar

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
503 U.S. 85, Bowman, ND, 58623

I närheten

  • Bowman turistbyrå - 6 min till fots - 0.6 km
  • Bowman handelskammare - 19 min till fots - 1.6 km
  • Pioneer Trails Regional Museum - 3 min med bil - 1.7 km

Ta sig runt

  • Dickinson, ND (DIK-Theodore Roosevelt Regional) - 87 min med bil

Restauranger

  • ‪The Biscuit - ‬6 min till fots
  • ‪Bowman Lodge and Convention Center - ‬10 min till fots
  • ‪Windys Bar - ‬17 min till fots
  • ‪Windy's Pizza - ‬17 min till fots
  • ‪El Milargo Cafe - ‬19 min till fots

Om boendet

North Winds Lodge LLC

  • North Winds Lodge LLC är ett utmärkt val för din vistelse i Bowman. Gäster kan svalka sig i deras säsongsöppna utomhuspool, och dessutom ingår bland annat wi-fi och parkering.

Översikt

Hotellets storlek

    • 22 rum

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 22.00.
    • Lägsta ålder för incheckning: 18 år
    • Utcheckningstiden är kl. 11.00

Incheckningsinstruktioner

    • Receptionen är öppen alla dagar 08.00–22.00.
    • Receptionen är bemannad under begränsade tider.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för incheckning är 18 år

Husdjur

    • Husdjur tillåts*
    • Assistanshundar är välkomna

Internet

    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 250+ Mbps (passar för 3–5 personer eller upp till 10 enheter))

Parkering

    • Gratis parkering utan tak erbjuds.
    • Gratis parkering för husbil, buss och lastbil.

Övrig information

    • Särskilda platser för rökning

Hotellbekvämligheter

Tjänster

  • Reception (öppen begränsade tider)

Boendet och bekvämligheter

  • Säsongsöppen utomhuspool

Tillgänglighetsanpassning

  • Ingen hiss (endast en våning)

Bekvämligheter på rummet

Underhållning

  • 32-tums smart-tv
  • Satellit-tv
  • Netflix
  • Streamingtjänster

Vardagsbekvämligheter

  • Luftkonditionering och uppvärmning
  • Kaffe- och tebryggare
  • Strykjärn/strykbräda

Sov gott

  • Gratis spjälsäng
  • Gratis extrasäng
  • Sängkläder tillhandahålls

Fräscha upp dig

  • Badkar eller dusch
  • Tvål och Schampo
  • Hårtork
  • Handdukar
  • Toalettpapper

Håll dig uppkopplad

  • Gratis wi-fi (med hastigheten 250+ Mbps (passar för 3–5 personer eller upp till 10 enheter))

Övrigt

  • Dagligen

Avgifter och policyer

Husdjur

  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar.
  • Husdjur är tillåtna mot en avgift på USD 20 per husdjur, per dag.

Pool, spa och gym (om tillämpligt)

  • Poolen är tillgänglig mellan 08.00 och 22.00.
  • Den säsongsöppna poolen är tillgänglig från 01 juli till 30 september.

Policyer

Detta boende drivs av en privat värd (någon som inte agerar inom sin företagsverksamhet eller sitt yrke). EU:s konsumentlagar, inklusive ångerrätten, gäller inte för din bokning. Din bokning omfattas av den privata värdens avbokningspolicy.

Avgifter för extra personer kan tillkomma och varierar beroende på boendets regler.

Anläggningen har inga hissar.

Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.

Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard, American Express och Discover.

Boendets registreringsnummer 14870

Vanliga frågor och svar

Har North Winds Lodge LLC någon pool?

Ja, det finns en säsongsöppen utomhuspool. Gäster har tillgång till pool från 08.00 till 22.00.

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till North Winds Lodge LLC?

Ja, husdjur är välkomna. En avgift tas ut på USD 20 per husdjur per dag. Assistanshundar är avgiftsbefriade.

Erbjuder North Winds Lodge LLC parkering?

Ja, det finns gratis parkering. Avgiftsfri parkering för husbil, buss och lastbil erbjuds.

Vilka tider har North Winds Lodge LLC angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 22.00. Utcheckning senast 11.00.

Vad finns det att göra på North Winds Lodge LLC och i närheten?

North Winds Lodge LLC har utomhuspool.

Recensioner

Recensioner för North Winds Lodge LLC

8,8

Fantastiskt

9,2

Renlighet

8,6

Bekvämligheter

9,4

Personal och service

8,8

Boendets skick och faciliteter

Recensioner

Verifierad recension

10/10 Enastående

Great spot to stay for the night. A slightly bigger fridge with a freezer compartment would have been fantastic, we were traveling trying to keep food cold and frozen. Only suggestion I would make, everything was great and would stay here again when passing through. Friendly staff!
Verifierad recension

10/10 Enastående

I can’t say enough about this place. Owners were pleasant, property was very clean and linens crisp and white. The shower was impeccable and I swear they even had soft water!
Verifierad recension

10/10 Enastående

Josh was very helpful, gave recommendations for evening meal as well as a breakfast option at the Biscuit. Room was clean, comfortable, and very quiet. We slept well here. We would stay at this place again!!
Verifierad recension

6/10 Bra

A good nights sleep. Good shower. But that’s about all I can say. Kind of a creepy place with a run down exterior, despite the rooms being clean.
Verifierad recension

10/10 Enastående

The convenience of being able to park your car in front of your hotel door made unpacking and packing the vehicle easy. I also like the vehicle being parked right out the door of the room.
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

,
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Nice small motel. It is definitely clean and safe. However, they are severely understaffed and the ability to contact them is horrible. We used to stay there multiple times a week due to our business travel schedule. We stopped after calls went unanswered while we were sitting outside waiting to be able to check in.
Verifierad recension

6/10 Bra

Clean but old. No sure about the water quality, so we skipped bathing.
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Quiet, comfortable and clean!
Verifierad recension

10/10 Enastående

The room is clean and well maintained inside, as is the pool, and the exterior. The staff have attention to detail and are very accommodating. The management is attentive, helpful, and kind.
Verifierad recension

10/10 Enastående

The room was clean and comfortable, and pet friendly.
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Decent room. Good value. Recommended
Verifierad recension

10/10 Enastående

Clean and comfortable. Updated rooms. Good price for a basic room
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Affordable and clean. Works for me
Verifierad recension

10/10 Enastående

Great place to stay when visiting Theodore Roosevelt NP - helpful staff, clean room, comfortable bed.
Verifierad recension

10/10 Enastående

Such a clean motel. Great value for the money!!
Verifierad recension

10/10 Enastående

Despite the front desk not being covered, I had my room inside 5 minutes by calling the supplied phone number.
Verifierad recension

10/10 Enastående

Josh was great, we appreciated being able to stay with our pets, and we are happy with our experience.
Verifierad recension

10/10 Enastående

Verifierad recension

10/10 Enastående

Verifierad recension

10/10 Enastående

Verifierad recension

10/10 Enastående

Verifierad recension

10/10 Enastående

Verifierad recension

2/10 Dåligt

Verifierad recension

8/10 Mycket bra