Nova Grande'

Boendeklass: 2
Hotell i Hosur

Välj datum för att se priser

När du planerar en resa till Hosur är Nova Grande' ett utmärkt alternativ. Här ingår bland annat wi-fi och parkering.

Recensioner

7,6 av 10,
Bra

Populära bekvämligheter

  • Husdjursvänligt
  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis wi-fi
  • Reception dygnet runt

Främsta bekvämligheter (2)

  • Städning varje dag
  • Reception öppen dygnet runt
Det nuvarande priset är 323 kr
inklusive skatter och avgifter
28 sep. – 29 sep.

Rumsalternativ

Deluxe dubbelrum - utsikt mot staden

  • Utsikt mot staden
  • 10 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Deluxe enkelrum - utsikt mot staden

  • Utsikt mot staden
  • 8 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 1 sovplats
  • 1 enkelsäng

Deluxe enkelrum

  • 8 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 1 sovplats
  • 1 enkelsäng

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
59, Maruthi Nagar, Hosur, Tamil Nadu, 636109

I närheten

  • Murugan Temple - 16 min till fots - 1.4 km
  • Bannerghatta Road - 42 min med bil - 38.9 km
  • Ecospace Business Park - 49 min med bil - 35.1 km
  • Embassy Tech Village - 51 min med bil - 37.3 km
  • Old Airport Road - 53 min med bil - 39.1 km

Ta sig runt

  • Bengaluru (BLR-Kempegowda Intl.) - 128 min med bil
  • Periyanaga Thunai station - 26 min med bil
  • Bengaluru Karmelaram station - 30 min med bil
  • Belandur Road Station - 32 min med bil

Restauranger

  • ‪Beijing Bites - ‬4 min med bil
  • ‪Srinidhi Vaibhavi Veg Restaurant - ‬6 min med bil
  • ‪Ananth Bhavan - ‬2 min med bil
  • ‪Junior Kuppanna - ‬5 min till fots
  • ‪Adyar Ananda Bhavan - ‬12 min med bil

Om boendet

Nova Grande'

  • När du planerar en resa till Hosur är Nova Grande' ett utmärkt alternativ. Här ingår bland annat wi-fi och parkering.

Översikt

Hotellets storlek

    • 23 rum

Incheckning/utcheckning

    • Incheckning börjar kl. 07.00
    • Sen incheckning i mån av tillgänglighet
    • Lägsta ålder för incheckning: 18 år
    • Utcheckningstiden är kl. 14.00

Incheckningsinstruktioner

    • Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för incheckning är 18 år

Husdjur

    • Husdjur bor gratis (endast katter och hundar)
    • Kattlådor erbjuds

Internet

    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter))

Parkering

    • Gratis parkering erbjuds.

Övrig information

    • Särskilda platser för rökning

Hotellbekvämligheter

Tjänster

  • Reception (öppen dygnet runt)

Bekvämligheter på rummet

Fräscha upp dig

  • Privat badrum
  • Endast dusch
  • Tvål och Schampo
  • Handdukar

Håll dig uppkopplad

  • Skrivbord
  • Gratis wi-fi (med hastigheten 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter))

Övrigt

  • Dagligen

Avgifter och policyer

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extra personer kan tillkomma och varierar beroende på boendets regler.
Anläggningen har inga hissar.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard, American Express, Discover, Diners Club, JCB International och Union Pay.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Vanliga frågor och svar

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Nova Grande'?

Ja, katter och hundar får följa med utan kostnad. Kattlådor erbjuds.

Erbjuder Nova Grande' parkering?

Ja, det finns gratis parkering.

Vilka tider har Nova Grande' angett för in- och utcheckning?

Du kan checka in från 07.00. Utcheckning senast 14.00.

Hur är området vid Nova Grande'?

Nova Grande' ligger 18 minuters promenad från Murugan Temple.

Recensioner

7,6

Bra