Hel lägenhet

Apartment Island Sun Terrace

Boendeklass: 3
Lägenhet med kök i Sibenik

Välj datum för att se priser

Njut av din vistelse i Sibenik med denna lägenhet som utgångspunkt. Här erbjuds en utomhuspool och en säsongsöppen utomhuspool, och på rummen finns även tvättmaskiner och kylskåp.

Recensioner

9,2 av 10,
Underbart

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Kök
  • Tvättmöjligheter
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Rökning förbjuden

Främsta bekvämligheter (7)

  • Nära stranden
  • Utomhuspool
  • En säsongsöppen utomhuspool
  • Terrass
  • Luftkonditionering
  • Trädgård
  • Utomhusgrill

Känn dig som hemma (6)

  • Kök
  • Trädgård
  • Terrass
  • Espressobryggare
  • Kabel-tv
  • Grill(ar)

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 2 av 2 rum

Lägenhet (A2)

  • Utsikt mot stranden
  • 72 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 2 kingsize-sängar och 1 bäddsoffa (dubbel)

Lägenhet (A1)

  • Utsikt mot stranden
  • 72 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 2 kingsize-sängar och 1 bäddsoffa (dubbel)

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
Obala II 19, Sibenik, Sibenik-Knin, 22231

I närheten

  • Krapanjs franciskanska kloster - 8 min till fots - 0.7 km
  • strand nära Luka Krapanj - 11 min till fots - 0.7 km
  • strand nära Brodarica - 19 min till fots - 1.4 km

Ta sig runt

  • Split (SPU) - 54 min med bil
  • Ražine station - 11 min med bil
  • Sibenik station - 14 min med bil
  • Perkovic tågstation - 28 min med bil

Restauranger

  • Trattoria Mediteraneo
  • pomalo
  • Dalmatian Ethno Village
  • Restaurant Bongos
  • Batak Sibenik

Om boendet

Apartment Island Sun Terrace

  • Njut av din vistelse i Sibenik med denna lägenhet som utgångspunkt. Här erbjuds en utomhuspool och en säsongsöppen utomhuspool, och på rummen finns även tvättmaskiner och kylskåp.

Översikt

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 22.00.
    • Utcheckningstiden är kl. 10.00

Incheckningsinstruktioner

    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas

Husdjur

    • Djur ej tillåtna

Internet

    • Gratis wi-fi på rummen

Övrig information

    • Rökfritt boende

Hotellbekvämligheter

Strand

  • Nära stranden

Pool/spa

  • Utomhuspool
  • Uppvärmd pool
  • Solstolar
  • Tillgång till pool dygnet runt

Internet

  • Gratis wi-fi

Kök

  • Kylskåp
  • Spishäll
  • Ugn
  • Espressobryggare
  • Vattenkokare
  • Köksutrustning
  • Frys
  • Brödrost

Badrum

  • Endast badkar
  • Dusch utomhus

Utomhus

  • Terrass
  • Grill
  • Trädgård
  • Öppen spis utomhus

Tvätt

  • Tvättmaskin

Komfort

  • Luftkonditionering

Husdjur

  • Inga husdjur tillåtna

Anpassning/tillgänglighet

  • Rökning förbjuden

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas. (Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig.)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas. (Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.)

Avgifter och policyer

Återbetalningsbara depositioner

  • Kontantdeposition för skador: EUR 100.0 per vistelse

Obligatoriska avgifter

Du kommer att ombes att betala följande avgifter till boendet vid incheckning eller utcheckning – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
  • En skatt tas ut av staden och betalas på boendet. Skatten är säsongsbunden och gäller inte alltid året om. Andra undantag och avdrag kan förekomma. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
  • Stadsskatt: Från 1 oktober till 31 mars, EUR 1.80 per person per natt för vuxna. EUR 0.90 per natt för gäster från 12 till 17 år. Skatten gäller inte barn under 12 år of age.
  • Stadsskatt: Från 1 april till 30 september, EUR 2.50 per person per natt för vuxna. EUR 1.25 per natt för gäster från 12 till 17 år. Skatten gäller inte barn under 12 år.

Pool, spa och gym (om tillämpligt)

  • Poolen är öppen dygnet runt.

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extra personer kan tillkomma och varierar beroende på boendets regler.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Boendets registreringsnummer HR64887759853
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Vanliga frågor och svar

Har denna lägenhet någon pool?

Ja, det finns utomhuspool. Gäster har tillgång till pool dygnet runt.

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till denna lägenhet?

Husdjur är tyvärr inte tillåtna.

Vilka tider har denna lägenhet angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 22.00. Utcheckning senast 10.00.

Vad finns det att göra på Apartment Island Sun Terrace och i närheten?

Apartment Island Sun Terrace har utomhuspool och trädgård.

Har Apartment Island Sun Terrace kök eller pentry?

Ja, det finns ett pentry med espressobryggare, brödrost och köksutrustning.

Hur är området vid Apartment Island Sun Terrace?

Apartment Island Sun Terrace ligger 8 minuters promenad från Krapanjs franciskanska kloster.

Recensioner

9,2

Underbart