The Sanctuary Boutique Hotel

4.0-stjärnigt boende
Hotell på stranden med restaurang nära Chahue strand

Välj datum för att se priser

The Sanctuary Boutique Hotel ligger mindre än 15 minuters bilfärd från Santa Cruz-bukten och Chahue strand. Här kan gäster unna sig spatjänster, innan de äter något gott på deras kafé. Detta hotell i medelhavsstil erbjuder även gäster tillgång till 2 utomhuspooler, ett gym och ett fitnesscenter.

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Gratis frukost
  • Spa
  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis wi-fi
  • Restaurang

Främsta bekvämligheter (12)

  • Städning varje dag
  • På stranden
  • Restaurang samt 2 barer/lounger
  • 2 utomhuspooler
  • Gym
  • Parasoller
  • Solstolar
  • Kafé
  • Spatjänster
  • Terrass
  • Kaffe i allmänt utrymme
  • Luftkonditionering

Känn dig som hemma (6)

  • Privat badrum
  • Separat badkar och dusch
  • Trädgård
  • Terrass
  • Städning varje dag
  • Kaffe- och tebryggare

Rumsalternativ

Svit (Suite Eris)

  • Utsikt mot stranden
  • 25 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Studiosvit Classic (Suite Mercurio)

  • Utsikt mot stranden
  • 29 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Juniorsvit (Suite Pluton)

  • Utsikt mot stranden
  • 40 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Svit Superior (Suite Venus)

  • Utsikt mot stranden
  • 50 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Svit Elite (Suite Jupiter)

  • Viss havsutsikt
  • 50 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Lyxsvit (Suite Saturno)

  • Utsikt mot stranden
  • 50 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Svit Premier (Suite Marte)

  • Utsikt mot havet
  • 35 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Romantisk svit (Suite Neptuno)

  • Utsikt mot havet
  • 43 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
Calle Sin Numero Mza 4 Lote 2, U12, Santa Maria Huatulco, OAX, 70988

I närheten

  • Playa Arrocito - 7 min till fots - 0.6 km
  • Tangolundabukten - 8 min till fots - 0.7 km
  • Chahue-bukten - 3 min med bil - 1.1 km
  • Playa Tangolunda - 6 min med bil - 2.6 km
  • Playa El Tejón - 7 min med bil - 2.6 km

Ta sig runt

  • Huatulco, Oaxaca (HUX-Bahías de Huatulco Intl.) - 28 min med bil

Restauranger

  • ‪Himitsu - ‬6 min med bil
  • ‪El Mexicano Restaurant - ‬5 min med bil
  • ‪Bella Vista Restaurante - ‬5 min med bil
  • ‪Coco Café - ‬5 min med bil
  • ‪Seaside Grill - ‬5 min med bil

Om boendet

The Sanctuary Boutique Hotel

  • The Sanctuary Boutique Hotel ligger mindre än 15 minuters bilfärd från Santa Cruz-bukten och Chahue strand. Här kan gäster unna sig spatjänster, innan de äter något gott på deras kafé. Detta hotell i medelhavsstil erbjuder även gäster tillgång till 2 utomhuspooler, ett gym och ett fitnesscenter.

Översikt

DONE

Hotellets storlek

    • 8 rum
    • 2 våningar
DONE

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 23.00.
    • Sen incheckning i mån av tillgänglighet
    • Lägsta ålder för incheckning: 18 år
    • Utcheckningstiden är kl. 11.00
DONE

Incheckningsinstruktioner

    • Receptionen är öppen alla dagar 07.00–23.00.
    • Receptionen är bemannad under begränsade tider.
    • Om du planerar att ankomma efter 07.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
DONE

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för incheckning är 18 år
DONE

Barn

    • Barn (18 år eller yngre) ej tillåtna
    • Inga spjälsängar (barnsängar)
DONE

Husdjur

    • Inga djur eller assistanshundar tillåtna
WIFI

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter))
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Gratis parkering erbjuds.
DONE

Övrig information

    • Rökfritt boende

Hotellbekvämligheter

Mat och dryck

  • Gratis kontinental frukost dagligen 08.00–11.00
  • 2 barer/lounger
  • Restaurang
  • Kafé
  • Kaffe/te i allmänt utrymme
  • Vattenautomat

Saker att göra

  • På stranden
  • Tillgång till utomhuspool i närheten
  • Ekoturer i närheten
  • Vandrings- och cykelleder i närheten
  • Mountainbiking i närheten

Tjänster

  • Reception (öppen begränsade tider)
  • Conciergetjänster
  • Hjälp med bokning av biljetter och guidade turer
  • Kemtvätt/tvättjänster
  • Bagageförvaring
  • Flerspråkig personal
  • Portier/piccolo
  • Solstolar
  • Parasoller
  • Parasoller
  • Romantiska paket

Boendet och bekvämligheter

  • 1 byggnad
  • Trädgård
  • Terrass
  • Gemensamt vardagsrum
  • Gym
  • 2 utomhuspooler
  • Spatjänster
  • Minst 80 % lokalproducerad mat
  • Veganska måltidsalternativ
  • Lokalt ägda samt organiserade turer och aktiviteter
  • Lokal konstutställning
  • Utomhusmöbler
  • Arkitektur i medelhavsstil

Bekvämligheter på rummet

Underhållning

  • 50-tums platt-tv
  • Satellit-tv

Vardagsbekvämligheter

  • Luftkonditionering
  • Takfläkt
  • Minibar
  • Kaffe- och tebryggare
  • Badrockar
  • Strykjärn/strykbräda
  • Insektsnät för fönster

Sov gott

  • Sängtillbehör av högsta kvalitet

Saker att uppskatta

  • Unika möbler och unik inredning
  • Golvvärme

Fräscha upp dig

  • Privat badrum
  • Separat badkar och dusch
  • Tvål och Schampo
  • Hårtork
  • Handdukar
  • Toalettpapper

Håll dig uppkopplad

  • Gratis wi-fi (med hastigheten 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter))

Mat och dryck

  • Gratis flaskvatten

Övrigt

  • Dagligen
  • Värdeförvaringsskåp på rummet
  • Guideböcker/rekommendationer
  • Kartor över lokalområdet
  • Restaurangguide

Bekvämligheter

Spa

Gäster kan skämma bort sig med en spabehandling på plats.

Avgifter och policyer

Pool, spa och gym (om tillämpligt)

  • Poolen är tillgänglig mellan 08.00 och 20.00.
  • Gäster under 18 år får inte vistas i pool, gym, fitnesscenter eller bubbelpool.
  • Förhandsbokning krävs för spabehandlingar. Bokningar kan göras genom att du kontaktar boendet innan ankomst via kontaktuppgifterna på bokningsbekräftelsen.

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Endast registrerade gäster är tillåtna på rummen.
Anläggningen har inga hissar.
Långtidsuthyrning välkommen.
Boendet välkomnar alla gäster, oavsett sexuell läggning och könsidentitet (HBTQ+-vänligt).
Boendet accepterar kreditkort, bankkort, mobilbetalning och kontanter.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard och American Express.
Boendets registreringsnummer 25080244924
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Vanliga frågor och svar

Har The Sanctuary Boutique Hotel någon pool?

Ja, det finns 2 utomhuspooler. Gäster har tillgång till pool från 08.00 till 20.00.

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till The Sanctuary Boutique Hotel?

Tyvärr är varken husdjur eller assistanshundar tillåtna.

Erbjuder The Sanctuary Boutique Hotel parkering?

Ja, det finns gratis parkering.

Vilka tider har The Sanctuary Boutique Hotel angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 23.00. Utcheckning senast 11.00.

Vad finns det att göra på The Sanctuary Boutique Hotel och i närheten?

Roa dig med aktiviteter i närheten som vandring och mountainbiking. I närheten kan du dessutom prova på ekoturer. Ta en simtur i en av 2 utomhuspooler eller upptäck de andra bekvämligheterna som detta hotell erbjuder, som 2 barer och gym. The Sanctuary Boutique Hotel har även spatjänster och trädgård, såväl som tillgång till utomhuspool i närheten.

Har The Sanctuary Boutique Hotel restaurang eller finns det någon i närheten?

Ja, det finns en restaurang på boendet.

Hur är området vid The Sanctuary Boutique Hotel?

The Sanctuary Boutique Hotel ligger i Arrocito, 4 minuters promenad från Playa Arrocito.