Lägenhetshotell

Dorf.Apart

Boendeklass: 3
Familjevänligt boende i Neustift Im Stubaital med barnklubb

Välj datum för att se priser

När du väljer Dorf.Apart kan barnen roa sig på deras gratis barnklubb. Här har du tillgång till en bastu, och i närheten hittar du dessutom vandrings-/cykelleder och mountainbiking. Gäster erbjuds tillgång till en ångbastu och en barnklubb, och i samtliga lägenheter finns kylskåp och mikrovågsugnar.

Recensioner

9,6 av 10,
Enastående

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Tvättmöjligheter
  • Husdjursvänligt
  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis wi-fi
  • Barnvänliga aktiviteter

Främsta bekvämligheter (12)

  • 19 rökfria lägenheter
  • Tillgång till utomhuspool
  • Frukost tillgänglig
  • Gratis barnklubb
  • Bastu
  • Ångbastu
  • Barnklubb
  • Terrass
  • Gemensamt vardagsrum
  • Tvättjänster
  • Reception (öppen begränsade tider)
  • Lekplats

Känn dig som hemma (6)

  • Gratis barnklubb
  • Lekplats på området
  • Kök
  • Privat badrum
  • Terrass
  • Kemtvätt eller tvättjänster
Det nuvarande priset är 1 446 kr
inklusive skatter och avgifter
4 okt. – 5 okt.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 7 av 7 rum

Basic dubbelrum - utsikt mot innergården

  • 25 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Familjelägenhet - balkong - utsikt mot bergen

  • Utsikt mot bergen
  • 30 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 våningssäng (queensize)

Lägenhet Comfort - 2 sovrum - balkong - utsikt mot bergen

  • Utsikt mot bergen
  • 48 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 5 sovplatser
  • 2 queensize-sängar och 1 bäddsoffa (stor enkel)

Familjelägenhet - utsikt mot innergården

  • 20 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 våningssäng (queensize)

Familjelägenhet - balkong - utsikt mot bergen

  • Utsikt mot bergen
  • 30 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 1 våningssäng (enkel)

Lägenhet Classic - utsikt mot innergården

  • 25 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Lägenhet Economy - balkong - utsikt mot bergen

  • Utsikt mot bergen
  • 50 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 1 våningssäng (enkel)

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
Dorf 36, Neustift Im Stubaital, Tirol, 6167

I närheten

  • Freizeitzentrum Neustift - 2 min till fots - 0.2 km
  • St. George Church - 2 min till fots - 0.2 km
  • Elfer linbana - 8 min till fots - 0.7 km
  • Skidlift Neustift - 9 min till fots - 0.8 km
  • Elferbergbahn - 9 min till fots - 0.8 km

Ta sig runt

  • Innsbruck (INN-Kranebitten) - 41 min med bil
  • Matrei am Brenner Station - 23 min med bil
  • Rum station - 26 min med bil
  • Hall in Tirol station - 26 min med bil

Restauranger

  • ‪Zirmachalm - ‬43 min med bil
  • ‪Panorama Restaurant kreuzenjoch - ‬51 min med bil
  • ‪Panorama Restaurant Elfer - ‬28 min med bil
  • ‪Pizzeria Platzl Cafe Anny - ‬2 min till fots
  • ‪Salute - ‬4 min med bil

Om boendet

Dorf.Apart

  • När du väljer Dorf.Apart kan barnen roa sig på deras gratis barnklubb. Här har du tillgång till en bastu, och i närheten hittar du dessutom vandrings-/cykelleder och mountainbiking. Gäster erbjuds tillgång till en ångbastu och en barnklubb, och i samtliga lägenheter finns kylskåp och mikrovågsugnar.

Översikt

Boendets storlek

    • 19 lägenheter

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 18.00.
    • Lägsta ålder för incheckning: 18 år
    • Utcheckningstiden är kl. 10.00

Incheckningsinstruktioner

    • Receptionen är öppen alla dagar 07.00–18.00.
    • Receptionen är bemannad under begränsade tider.
    • Om du planerar att ankomma efter 18.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för incheckning är 18 år

Utcheckningsinstruktioner

    • Värden kräver att du gör följande innan du checkar ut:
    • Fyll och starta diskmaskinen.
    • Samla ihop personliga föremål, släng rester av mat och dryck och ta ut soporna.
    • Släck lamporna, lås dörrarna och lämna tillbaka nycklarna.

Barn

    • Kostnadsfri barnklubb

Husdjur

    • Husdjur bor gratis

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 250+ Mbps (passar för 3–5 personer eller upp till 10 enheter))

Parkering

    • Gratis parkering under tak erbjuds.

Övrig information

    • Rökfritt boende

Hotellbekvämligheter

Skidåkning

  • Nära transport till skidbackar

Pool/spa

  • Tillgång till utomhuspool
  • Bastu
  • Ångbastu

Internet

  • Gratis wi-fi, med hastighet 250+ Mbps (passar för 3–5 personer eller upp till 10 enheter)

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området, under tak
  • Nära transport till skidbackar

Familjevänligt

  • Gratis barnklubb
  • Lekplats
  • Barnstol
  • Spel för barn
  • Leksaker för barn
  • Konstmaterial
  • Barnböcker
  • Barnvagn

Kök

  • Kylskåp
  • Spishäll
  • Mikrovågsugn
  • Ugn
  • Köksutrustning

Middag

  • Frukostbuffé tillgänglig mot en avgift alla dagar 07.00–10.00: EUR 15 för vuxna och EUR 7 för barn

Badrum

  • Endast dusch
  • Toalettpapper
  • Handdukar tillhandahålls
  • Hårtork

Utomhus

  • Balkong
  • Terrass

Tvätt

  • Kemtvätt/tvättjänster

Komfort

  • Uppvärmning

Husdjur

  • Husdjur välkomna
  • Husdjur bor gratis

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Rökning förbjuden

Tjänster och inrättningar

  • Reception (öppen begränsade tider)
  • Gemensamt vardagsrum

Att göra

  • Tillgång till utomhuspool i närheten
  • Cykeluthyrning i närheten
  • Bergsklättring i närheten
  • Bergsklättring i närheten
  • Mountainbiking i närheten
  • Vandrings-/cykelleder i närheten

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas. (Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig.)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas. (Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.)

Allmänt

  • 19 rum

Avgifter och policyer

Obligatoriska avgifter

Du kommer att ombes att betala följande avgifter till boendet vid incheckning eller utcheckning – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
  • Stadsskatt: 4.80 EUR per person per natt. Skatten gäller inte barn under 15 år.

Extra tillval

  • Frukostbuffé erbjuds mot en tilläggsavgift på EUR 15 för vuxna och EUR 7 för barn (ungefärliga priser).

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extra personer kan tillkomma och varierar beroende på boendets regler.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Anläggningen har inga hissar.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
Följande kreditkort accepteras: Visa och Mastercard.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Vanliga frågor och svar

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Dorf.Apart?

Ja, husdjur får följa med utan kostnad.

Erbjuder Dorf.Apart parkering?

Ja, det finns gratis parkering.

Vilka tider har Dorf.Apart angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 18.00. Utcheckning senast 10.00.

Vad finns det att göra på Dorf.Apart och i närheten?

Roa dig med aktiviteter i närheten som cykling, vandring och bergsklättring. Här finns bekvämligheter som bastu, ångbastu och tillgång till utomhuspool i närheten.

Har Dorf.Apart kök eller pentry?

Ja, det finns ett pentry med köksutrustning, kylskåp och mikrovågsugn.

Har Dorf.Apart några privata utomhusområden?

Ja, varje lägenhet har balkong.

Hur är området vid Dorf.Apart?

Dorf.Apart ligger 9 minuters promenad från Elfer linbana och 9 minuters promenad från Skidlift Neustift.

Recensioner

Recensioner för Dorf.Apart

9,6

Enastående

9,4

Renlighet

8,0

Bekvämligheter

8,0

Boendets skick och faciliteter

Recensioner

Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Mycket bra lägeoch pris.
Verifierad recension

10/10 Enastående

Ett riktigt fint, personligt hotell i en fantastisk by. Rekommenderar starkt!
Verifierad recension

10/10 Enastående

Centralt boende i jättemysig ort. Rent och fräscht! Bättre än bilderna visar. Rekommenderas verkligen!
Verifierad recension

10/10 Enastående

Fräsch lägenhet perfekt för en liten familj. Dubbelsäng i våningssängsformat var kul för barnen. Två balkonger där man kunde njuta av härlig utsikt. Parkering ingår och är väldigt nära Pool och bebispool var också en hit!
Verifierad recension

10/10 Enastående

Stor lägenhet för familjen med två balkonger. Parkering precis utanför. Bastu, pool och gum finns.
Verifierad recension

10/10 Enastående

Vi fick väldigt bra service, både vid incheckningen och vid frågor om eventuella andra matbutiker. De gav våra barn mycket uppmärksamhet och bjöd på glass. Vi kommer definitivt tillbaka.
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Väldigt trevlig lägenhet med bra läge i byn. Pool, gym och lätt parkera. Vi är hade kanske önskat mer utrustning i köket för laga mat. Väldigt liten kastrull & stekpanna och ingen fläkt, men annars väldigt nöjda!
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Vi stannade bara en natt, men allt var rent och fräscht. Dottern hade sett fram emot att bada i poolen, men säsongen öppnade inte förrän dagen efter så hon blev lite besviken.
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Familj på 4 (2 vuxna & 2 13-åringar) övernattade en natt i denna magiskt vackra by. Boendet var rent och fint med väl utrustat kök. Rummet hade bra utrymme men våningssängarna var placerade så att det inte gick att öppna fönstret. Om man besöker på vintern är detta givetvis inget problem men på sommaren, när det är över 30° och det varken finns AC eller fläkt på rummet, hade det varit önskvärt att kunna ventilera för att få ner temperaturen i rummet under natten. I övrigt var det ett mycket trevligt hotell med vänlig personal. Vi kan definitivt tänka oss att bo här igen!
Verifierad recension

10/10 Enastående

Sehr schön und familienfreundlich. Pool, Sauna, Gym, gästekarte, alles dabei!
Verifierad recension

10/10 Enastående

All good, we had a pleasant stay.
Verifierad recension

10/10 Enastående

Beautiful place and super friendly people
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Perfekt beliggenhed Nemt at parkere
Verifierad recension

10/10 Enastående

We loved our stay at the Dorf Apartment. It was very convenient to have a little kitchen and it was comfortable. The staff were really friendly and the small pool was a bonus in the hot weather.
Verifierad recension

10/10 Enastående

Es war ein angenehmer u sehr ruhiger Urlaub :) wir kommen gerne wieder . Bäcker nebenan , Café u Speisen unten drunter Supermarkt Flussläufen erreichbar .
Verifierad recension

10/10 Enastående

Søde værter, og fin lejlighed. Gratis liftkort.
Verifierad recension

10/10 Enastående

This place was wonderful and so were the staff! The sauna and pool were a plus. Communication and check in was easy and great. Highly recommend this place.
Verifierad recension

10/10 Enastående

The property was great and the host family was very friendly. Highly recommend the breakfast !!
Verifierad recension

10/10 Enastående

Iso siisti huoneisto, hyvät leikkipaikat lapsille. Monipuolinen aamiainen.
Verifierad recension

10/10 Enastående

Sauberes Apartment, freundliches Personal, unkomplizierter Check-in, kostenlose Parkplätze, gutes Frühstück
Verifierad recension

10/10 Enastående

Check in/out was very simple just via the cafe next door. Apartment was lovely
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

The nicest Owner heling with everything and making sure, the husets are feeling good.
Verifierad recension

10/10 Enastående

Venligt personale, parkering ved siden af hotellet. Værelset var perfekt for to voksne og to børn. Køkkenet havde alt hvad man behøver, badeværelset var småt men godt. Flot udsigt og natur lige ude foran vinduet. Lille sød pool. Rekommendere
Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Super Lage, Skibus 2 Min entfernt, Supermarkt 10min zu Fuß. Frühstück völlig ausreichend (wir brauchen nicht mehr). Super Preis-Leistungsverhältnis Die Matratze war extrem weich (evtl. muss diese mal ausgetauscht werden).
Verifierad recension

10/10 Enastående

Die Parkplätze waren begrenzt aber ausreichend da. Der Pool war leider zu, sodass wir ihn nicht benutzen konnten. Check in gestaltete sich in Ordnung, wir hatten anfänglich den falschen Schlüssel. Uns wurde aber schnell ein Ersatzschlüssel gebracht. Insgesamt ein angenehmes Wochenende mit viel Ruhe.