GJ Damei Huasu-Yunbanshan Serene View 12-Retreat Manor-Ancient Town Lion Hill

Boendeklass: 4
Familjevänligt hotell i Lijiang med restaurang och konferenscenter

Välj datum för att se priser

GJ Damei Huasu-Yunbanshan Serene View 12-Retreat Manor-Ancient Town Lion Hill är ett utmärkt val för din vistelse i Lijiang. Gäster kan äta gott på deras kafé eller träna på ett fitnesscenter.

Recensioner

10 av 10,
Enastående

Populära bekvämligheter

  • Gratis frukost
  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis wi-fi
  • Restaurang
  • Luftkonditionering
  • Gym

Främsta bekvämligheter (12)

  • Städning varje dag
  • Restaurang
  • Gratis barnaktiviteter under uppsikt
  • Fitnesscenter
  • Kafé
  • Konferenscenter
  • Business-service
  • Mötesrum
  • Reception öppen dygnet runt
  • Luftkonditionering
  • Trädgård
  • Bibliotek

För familjer (6)

  • Gratis barntillsyn/övervakade barnaktiviteter
  • Lekplats på området
  • Privat badrum
  • Separat middagsplats
  • Trädgård
  • Städning varje dag
Det nuvarande priset är 1 436 kr
inklusive skatter och avgifter
26 okt. – 27 okt.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 7 av 7 rum

Romantiskt dubbelrum - utsikt mot trädgården

  • Utsikt mot trädgården
  • 42 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Romantiskt tvåbäddsrum - utsikt mot trädgården

  • Utsikt mot trädgården
  • 42 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 2 stora enkelsängar

Senior dubbelrum - utsikt mot trädgården

  • Utsikt mot trädgården
  • 42 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Lyxigt dubbelrum - utsikt mot trädgården

  • Utsikt mot trädgården
  • 55 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Familjesvit - utsikt mot trädgården

  • Utsikt mot trädgården
  • 75 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 1 futon (dubbel)

Classic dubbelrum - utsikt mot innergården

  • 38 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 1 futon (dubbel)

Classic tvåbäddsrum - utsikt mot innergården

  • 38 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 2 stora enkelsängar och 1 futon (dubbel)

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
Xinhua Street, Dayan Street, No. 84, Huangshan Section, Lijiang, Yunnan, 674100

I närheten

  • Dayan - 1 min till fots - 0.0 km
  • Lijiangmålning - 2 min till fots - 0.2 km
  • Mu Family Mansion - 6 min till fots - 0.6 km
  • Wang Gu Lou - 8 min till fots - 0.7 km
  • Black Dragon Pool - 16 min till fots - 1.4 km

Ta sig runt

  • Lijiang (LJG) - 45 min med bil
  • Lijiang järnvägsstation - 33 min med bil

Restauranger

  • ‪樱花餐厅 sakura restuarant - ‬5 min till fots
  • ‪Boniu Hezong Jielvpai Cafe - ‬4 min till fots
  • ‪勺子米线 - ‬5 min till fots
  • ‪醉好聚 - ‬2 min till fots
  • ‪银翼咖啡 - ‬6 min till fots

Om boendet

GJ Damei Huasu-Yunbanshan Serene View 12-Retreat Manor-Ancient Town Lion Hill

  • GJ Damei Huasu-Yunbanshan Serene View 12-Retreat Manor-Ancient Town Lion Hill är ett utmärkt val för din vistelse i Lijiang. Gäster kan äta gott på deras kafé eller träna på ett fitnesscenter.

Översikt

Hotellets storlek

    • 17 rum

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 14.00. Checka in fram till: när som helst.

Incheckningsinstruktioner

    • Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas

Barn

    • Inga spjälsängar (barnsängar)
    • Kostnadsfri övervakad barnpassning

Husdjur

    • Djur ej tillåtna

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter))

Parkering

    • Gratis parkering erbjuds.
    • Gratis parkeringsservice erbjuds.

Övrig information

    • Rökfritt boende

Hotellbekvämligheter

Mat och dryck

  • Gratis frukost enligt egen beställning dagligen 08.30–10.30
  • Restaurang
  • Kafé

Resa med barn

  • Lekplats
  • Gratis barnaktiviteter under uppsikt
  • Spel för barn
  • Leksaker
  • Barnböcker

Saker att göra

  • Ekoturer i närheten
  • Vandrings- och cykelleder i närheten

Arbeta på resan

  • Business-service
  • Mötesrum
  • Kontorsplatser
  • Konferenscenter

Tjänster

  • Reception (öppen dygnet runt)
  • Conciergetjänster
  • Hjälp med bokning av biljetter och guidade turer
  • Kemtvätt/tvättjänster
  • Bagageförvaring
  • Portier/piccolo

Boendet och bekvämligheter

  • Värdeförvaringsskåp i receptionen
  • Trädgård
  • Bibliotek
  • Fitnesscenter

Tillgänglighetsanpassning

  • Visuella larm i korridorerna
  • Ledstänger i korridorerna
  • Höjd på ledstänger i korridorer (centimeter) 80
  • Ledstänger i trapporna
  • Höjd på ledstänger i trappor (centimeter) 80
  • Väl upplyst gång till ingången
  • Mattor på rum

Bekvämligheter på rummet

Underhållning

  • 55-tums LCD-tv
  • Kabel-tv

Vardagsbekvämligheter

  • Luftkonditionering och uppvärmning
  • Gratis produkter i minibar
  • Kaffe- och tebryggare
  • Vattenkokare
  • Badrockar och tofflor
  • Tofflor för barn
  • Strykjärn/strykbräda (på begäran)

Sov gott

  • Mörkläggningsgardiner
  • Uppbäddningsservice
  • Sängkläder tillhandahålls

Saker att uppskatta

  • Separat middagsplats

Fräscha upp dig

  • Privat badrum
  • Gratis toalettartiklar
  • Hårtork
  • Handdukar
  • Tandborstar och tandkräm
  • Toalettpapper

Håll dig uppkopplad

  • Skrivbord
  • Gratis wi-fi (med hastigheten 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter))

Mat och dryck

  • Matleveranstjänst
  • Minikylskåp
  • Gratis flaskvatten
  • Barnservis
  • Pappersservetter

Övrigt

  • Dagligen
  • Värdeförvaringsskåp på rummet

Avgifter och policyer

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extra personer kan tillkomma och varierar beroende på boendets regler.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Gästerna kan vara tryggt medvetna om att det finns brandsläckare på boendet.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort, mobilbetalning och kontanter.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard, American Express, Discover, JCB International, Union Pay och Carte Blanche.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Boendeklass

Boendets klass, som har angetts av vårt betygsystem, är baserad på boendets typ, bekvämligheter och tjänster.

Vanliga frågor och svar

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till GJ Damei Huasu-Yunbanshan Serene View 12-Retreat Manor-Ancient Town Lion Hill ?

Husdjur är tyvärr inte tillåtna.

Erbjuder GJ Damei Huasu-Yunbanshan Serene View 12-Retreat Manor-Ancient Town Lion Hill parkering?

Ja, det finns gratis parkering och parkeringsservice.

Vad finns det att göra på GJ Damei Huasu-Yunbanshan Serene View 12-Retreat Manor-Ancient Town Lion Hill och i närheten?

Under årets varmare månader kan du roa dig med aktiviteter i närheten osm vandring. I närheten kan du dessutom prova på ekoturer. Här finns bekvämligheter som fitnesscenter och trädgård.

Har GJ Damei Huasu-Yunbanshan Serene View 12-Retreat Manor-Ancient Town Lion Hill restaurang eller finns det någon i närheten?

Ja, det finns en restaurang på boendet.

Hur är området vid GJ Damei Huasu-Yunbanshan Serene View 12-Retreat Manor-Ancient Town Lion Hill ?

GJ Damei Huasu-Yunbanshan Serene View 12-Retreat Manor-Ancient Town Lion Hill ligger 1 minuters promenad från Dayan och 12 minuters promenad från Mu Family Mansion.

Recensioner

Recensioner för GJ Damei Huasu-Yunbanshan Serene View 12-Retreat Manor-Ancient Town Lion Hill

10

Enastående

10

Renlighet

10

Bekvämligheter

10

Personal och service

10

Boendets skick och faciliteter

Recensioner

Verifierad recension

10/10 Enastående

Very impressive. The hotel is located at the top of the Old town which gives a spectacular view of the mountains. The room is comfortable and the free minibar is also a plus. The staff were willing to help but couldn't communicate in English which is fine because WeChat can translate everything. The breakfast menu offers a variety of choices but the portions are quite small so we had to order many times and the wait was a bit long. Highly recommended.