SED DE VALLE-VALLE DE GUADALUPE

2.5-stjärnigt boende
Hotell i bergen i Valle de Guadalupe med spa

Välj datum för att se priser

När du planerar en resa till Valle de Guadalupe är SED DE VALLE-VALLE DE GUADALUPE ett utmärkt alternativ. Gäster kan unna sig spatjänster på deras spa.

Populära bekvämligheter

  • Spa
  • Husdjursvänligt
  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Reception dygnet runt

Främsta bekvämligheter (5)

  • Städning varje dag
  • Fullständigt spa
  • Reception öppen dygnet runt
  • Luftkonditionering
  • Conciergetjänster

Känn dig som hemma (5)

  • Privat badrum
  • Privat bubbelpool
  • Städning varje dag
  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis toalettartiklar
Det nuvarande priset är 4 846 kr
inklusive skatter och avgifter
24 juli – 25 juli

Rumsalternativ

Deluxe-rum - utsikt mot dalen

  • Utsikt mot dalen
  • 5 kvadratmeter
  • 3 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
Pitones, Valle de Guadalupe, BC, 22762

Ta sig runt

  • Tijuana, Baja California Norte (TIJ-General Abelardo L. Rodriguez Intl.) - 85 min med bil

Restauranger

  • ‪King And Queen Cantina - ‬12 min med bil
  • ‪La Cocina de Doña Esthela - ‬14 min med bil
  • ‪Bloodlust Winebar - ‬13 min med bil
  • ‪La Estancia - ‬14 min med bil
  • ‪Bura - ‬11 min med bil

Om boendet

SED DE VALLE-VALLE DE GUADALUPE

  • När du planerar en resa till Valle de Guadalupe är SED DE VALLE-VALLE DE GUADALUPE ett utmärkt alternativ. Gäster kan unna sig spatjänster på deras spa.

Översikt

DONE

Hotellets storlek

    • 5 rum
DONE

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 15.00. Checka in fram till: när som helst.
    • Lägsta ålder för incheckning: 18 år
    • Utcheckningstiden är kl. 12.00
DONE

Incheckningsinstruktioner

    • Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
DONE

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för incheckning är 18 år
DONE

Husdjur

    • Husdjur tillåts (endast katter och hundar)*
    • Assistanshundar är välkomna
    • Mat- och vattenskålar erbjuds
WIFI

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 250+ Mbps (passar för 3–5 personer eller upp till 10 enheter))
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Gratis parkering utan tak erbjuds.
    • Begränsad parkering på plats.
    • Carport finns på plats.
DONE

Övrig information

    • Rökfritt boende

Hotellbekvämligheter

Mat och dryck

  • Privata picknickar

Saker att göra

  • Vingårdsevenemang

Tjänster

  • Reception (öppen dygnet runt)
  • Conciergetjänster
  • Romantiska paket

Boendet och bekvämligheter

  • Fullständigt spa

Tillgänglighetsanpassning

  • Ramp till huvudentrén
  • Ingen hiss (endast en våning)
  • Väl upplyst gång till ingången
  • Gång utan trappsteg till ingången

Bekvämligheter på rummet

Vardagsbekvämligheter

  • Luftkonditionering och uppvärmning

Saker att uppskatta

  • Privat bubbelpool
  • Massage på rummet

Fräscha upp dig

  • Privat badrum
  • Endast dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Toalettpapper

Håll dig uppkopplad

  • Arbetsyta för laptop
  • Gratis wi-fi (med hastigheten 250+ Mbps (passar för 3–5 personer eller upp till 10 enheter))
  • Eladaptrar/laddare

Mat och dryck

  • Champagneservice

Övrigt

  • Dagligen
  • Värdeförvaringsskåp på rummet
  • Guideböcker/rekommendationer
  • Kartor över lokalområdet
  • Restaurangguide

Bekvämligheter

Spa

Detta hotell har ett fullständigt spa, LUXURY GOLD DIAMONT, där gästerna kan njuta av olika behandlingar. Spat är öppet alla dagar.

Avgifter och policyer

Husdjur

  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar.
  • Husdjur är tillåtna mot en avgift på MXN 500 per husdjur, per dag, plus en engångsavgift för städning på MXN 500.

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Gästerna kan vara tryggt medvetna om att det finns brandsläckare på boendet.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Följande kreditkort accepteras: Visa och Mastercard.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Vanliga frågor och svar

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till SED DE VALLE-VALLE DE GUADALUPE ?

Ja, katter och hundar är välkomna. En avgift tas ut på MXN 500 per husdjur per dag. Assistanshundar är avgiftsbefriade. Mat- och vattenskålar erbjuds.

Erbjuder SED DE VALLE-VALLE DE GUADALUPE parkering?

Ja, det finns gratis parkering. Antalet parkeringsplatser kan vara begränsat.

Vilka tider har SED DE VALLE-VALLE DE GUADALUPE angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: när som helst. Utcheckning senast 12.00.

Vad finns det att göra på SED DE VALLE-VALLE DE GUADALUPE och i närheten?

SED DE VALLE-VALLE DE GUADALUPE har fullständigt spa.

Har SED DE VALLE-VALLE DE GUADALUPE rum med privata bubbelpooler?

Ja, varje rum har privat bubbelpool.

Hur är området vid SED DE VALLE-VALLE DE GUADALUPE ?

SED DE VALLE-VALLE DE GUADALUPE ligger 16 minuters promenad från Arena Valle de Guadalupe.