The Avid Hotel Voi

Boendeklass: 3
Hotell i Voi med utomhuspool och restaurang

Välj datum för att se priser

Njut av din vistelse i Voi med The Avid Hotel Voi som utgångspunkt. Här har gäster tillgång till en utomhuspool, och kan dessutom äta gott på deras restaurang eller varva ned med en drink i en bar/lounge.

Recensioner

8,0 av 10,
Mycket bra

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Gratis frukost
  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis wi-fi
  • Restaurang
  • Bar

Främsta bekvämligheter (5)

  • Städning varje dag
  • Restaurang samt bar
  • Utomhuspool
  • Reception öppen dygnet runt
  • Trädgård

Känn dig som hemma (6)

  • Privat badrum
  • Trädgård
  • Städning varje dag
  • Digital-tv
  • Avgiftsfri parkering
  • Utomhuspooler
Det nuvarande priset är 763 kr
inklusive skatter och avgifter
29 sep. – 30 sep.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 5 av 5 rum

Standard dubbelrum - utsikt mot staden

  • Utsikt mot staden
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Standard enkelrum

  • Utsikt mot staden
  • 1 sovrum
  • 1 sovplats
  • 1 enkelsäng

Deluxe dubbelrum - utsikt mot staden

  • Utsikt mot staden
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Deluxe enkelrum - utsikt mot staden

  • Utsikt mot staden
  • 1 sovrum
  • 1 sovplats
  • 1 enkelsäng

Tvåbäddsrum Deluxe - utsikt mot staden

  • Utsikt mot staden
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
Mombasa Road, Voi, Taita-Taveta County, 80304

I närheten

  • Taita Taveta University - 11 min med bil - 9.6 km
  • Tsavo East National Park Entrance - 16 min med bil - 8.8 km
  • Ngutuni Wildlife Conservancy - 19 min med bil - 14.8 km
  • Tsavo East - 31 min med bil - 16.2 km
  • Bron över Tsavofloden - 59 min med bil - 65.9 km

Ta sig runt

  • Voi SGR Station - 10 min med bil

Restauranger

  • ‪Manyatta Restaurant - ‬13 min med bil
  • ‪Daru-Salaam Hotel - ‬5 min med bil
  • ‪Petsavo Gardens - ‬4 min med bil
  • ‪Rhino bistro Voi - ‬6 min med bil
  • ‪MAGHONYI Restaurant - ‬5 min med bil

Om boendet

The Avid Hotel Voi

  • Njut av din vistelse i Voi med The Avid Hotel Voi som utgångspunkt. Här har gäster tillgång till en utomhuspool, och kan dessutom äta gott på deras restaurang eller varva ned med en drink i en bar/lounge.

Översikt

Hotellets storlek

    • 40 rum

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 13.30. Checka in fram till: när som helst.
    • Utcheckningstiden är kl. 10.30

Incheckningsinstruktioner

    • Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas

Barn

    • Inga spjälsängar (barnsängar)

Husdjur

    • Djur ej tillåtna

Internet

    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 25+ Mbps)

Parkering

    • Gratis parkering erbjuds.

Övrig information

    • Rökfritt boende

Hotellbekvämligheter

Mat och dryck

  • Gratis kontinental frukost dagligen 07.30–09.30
  • Restaurang
  • Bar/lounge

Tjänster

  • Reception (öppen dygnet runt)

Boendet och bekvämligheter

  • Trädgård
  • Myggnät
  • Utomhuspool

Tillgänglighetsanpassning

  • Tillgång till övre våningsplan endast via trappor

Bekvämligheter på rummet

Underhållning

  • 32-tums smart-tv
  • Digital-tv

Vardagsbekvämligheter

  • Tofflor

Sov gott

  • Sängkläder tillhandahålls

Fräscha upp dig

  • Privat badrum
  • Endast dusch
  • Tvål
  • Handdukar
  • Toalettpapper

Håll dig uppkopplad

  • Gratis wi-fi (med hastigheten 25+ Mbps)

Mat och dryck

  • Gratis flaskvatten

Övrigt

  • Dagligen

Avgifter och policyer

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extra personer kan tillkomma och varierar beroende på boendets regler.
Anläggningen har inga hissar.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard och American Express.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Vanliga frågor och svar

Har The Avid Hotel Voi någon pool?

Ja, det finns utomhuspool.

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till The Avid Hotel Voi?

Husdjur är tyvärr inte tillåtna.

Erbjuder The Avid Hotel Voi parkering?

Ja, det finns gratis parkering.

Vilka tider har The Avid Hotel Voi angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 13.30. Checka in fram till: när som helst. Utcheckning senast 10.30.

Vad finns det att göra på The Avid Hotel Voi och i närheten?

The Avid Hotel Voi har utomhuspool och trädgård.

Har The Avid Hotel Voi restaurang eller finns det någon i närheten?

Ja, det finns en restaurang på boendet.

Recensioner

Recensioner för The Avid Hotel Voi

8,0

Väldigt bra

10

Renlighet

10

Bekvämligheter

10

Personal och service

8,0

Boendets skick och faciliteter

Recensioner

Verifierad recension

8/10 Mycket bra

Good hotel, secure & easy to find and get into, being very well signposted from the nearby road and security were on the ball opening the main gate exactly as we rolled up and directing us to the secure parking. Check in staff were very professional in helping us with a mistake from our booking agent and the porter was excellent & welcoming. The room was clean and well maintained with new TV and fridge. The food was of a great standard. There is some small room for improvement as service was slow, although quick after chasing, so I think there was a problem in putting our meal order in in the first place. Shower temperature was tepid and wifi intermittent in one of the 2 rooms we booked. Excellent breakfast and check out despite being very early in the morning and again very professional check out and staff, who asked for feedback of our stay and (thankfully) the waiting staff even ran after me with my take out coffee I had forgotten. I would choose to stay here again, without a doubt.