SEYA Serviced Apartment - Chengdu Taikoo Li Flagship - Managed by SEYA GROUP

3.0-stjärnigt boende
I art décostil på gångavstånd från Chengdu IFS

Välj datum för att se priser

Du bor med fantastiskt läge på SEYA Serviced Apartment - Chengdu Taikoo Li Flagship - Managed by SEYA GROUP, bara fem minuters promenad från Taikoo Lis shoppingcenter och Chengdu IFS. Här får du gratis förmåner som wi-fi och parkering. Detta hotell i art décostil ligger även bara fem minuters bilfärd från Tianfu-torget och People's Park. Boendet ligger bara en kort promenad från kollektivtrafik. Till Dongmen Bridge station tar det 6 minuter att gå och till Chunxi Road Station är det 8 minuter.

Populära bekvämligheter

  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Tvättmöjligheter
  • Reception dygnet runt
  • Rökning förbjuden

Främsta bekvämligheter (8)

  • Städning på begäran
  • Frukost tillgänglig
  • Transport från tågstation
  • Transport till tågstation
  • Reception öppen dygnet runt
  • Luftkonditionering
  • Tvättjänster
  • Bagageförvaring

För familjer (6)

  • Barn bor gratis
  • Gratis spjälsängar
  • Pentry
  • Separat middagsplats
  • Mörkläggningsgardiner
  • Hiss
Det nuvarande priset är 1 263 kr
inklusive skatter och avgifter
1 juli – 2 juli

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 14 av 14 rum

Svit Basic - utsikt mot staden

  • Utsikt mot staden
  • 77 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Svit Classic - utsikt mot staden

  • Utsikt mot staden
  • 85 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Svit Signature - utsikt mot staden

  • Utsikt mot staden
  • 82 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Svit Classic - pentry - utsikt mot staden

  • Utsikt mot staden
  • 82 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Familjesvit - utsikt mot staden

  • Utsikt mot staden
  • 82 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 bäddsoffa (stor enkel) och 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Juniorsvit - pentry - utsikt mot staden

  • Utsikt mot staden
  • 82 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Svit Signature - utsikt mot staden

  • Utsikt mot staden
  • 82 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 kingsize-säng och 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Familjesvit - flera sängar - utsikt mot staden

  • Utsikt mot staden
  • 82 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 kingsize-säng och 2 stora enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Svit Standard - utsikt mot staden - mezzanine

  • Utsikt mot staden
  • 116 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 1 kingsize-säng och 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Svit Superior - 2 sovrum - utsikt mot staden

  • Utsikt mot staden
  • 116 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 1 kingsize-säng och 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Svit Deluxe - 2 sovrum - utsikt mot staden

  • Utsikt mot staden
  • 116 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 7 sovplatser
  • 1 kingsize-säng, 1 queensize-säng och 1 bäddsoffa (stor enkel)
  • Gratis wi-fi

Lyxsvit - 2 sovrum - utsikt mot staden

  • Utsikt mot staden
  • 116 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 8 sovplatser
  • 1 kingsize-säng och 2 queensize-sängar
  • Gratis wi-fi

Svit Comfort - utsikt mot staden - mezzanine

  • Utsikt mot staden
  • 96 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 1 kingsize-säng och 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Svit Senior - 2 sovrum - utsikt mot staden - mezzanine

  • Utsikt mot staden
  • 116 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 1 kingsize-säng och 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
7th Floor, Yingjia-Yingjia, No. 77 Nanshamao Street, Jinjiang District, Chengdu, Sichuan, 610065

I närheten

  • Taikoo Lis shoppingcenter - 1 min till fots - 0.1 km
  • Chengdu IFS - 3 min till fots - 0.3 km
  • Tianfu-torget - 2 min med bil - 1.8 km
  • Donghuamen arkeologiska plats - 2 min med bil - 2.1 km
  • People's Park - 2 min med bil - 2.1 km

Ta sig runt

  • Chengdu (CTU-Shuangliu Intl.) - 30 min med bil
  • Chengdu tågstation - 6 min med bil
  • Hongpailou järnvägsstation - 8 min med bil
  • Chengdu West Station - 11 min med bil
  • Dongmen Bridge station - 6 minuters promenad
  • Chunxi Road Station - 8 minuters promenad
  • Niuwangmiao Station - 13 minuters promenad
  • Transport till tågstation (tilläggsavgift)
  • Hämtning vid tågstation (tilläggsavgift)

Restauranger

  • ‪吞川汤饭 - ‬1 min till fots
  • ‪蟹叁寶 - ‬1 min till fots
  • ‪马旺子 川小馆 - ‬2 min till fots
  • ‪叶婆婆钵钵鸡 - ‬2 min till fots
  • ‪The Hall @ Louis Vuitton - ‬2 min till fots

Om boendet

SEYA Serviced Apartment - Chengdu Taikoo Li Flagship - Managed by SEYA GROUP

  • Du bor med fantastiskt läge på SEYA Serviced Apartment - Chengdu Taikoo Li Flagship - Managed by SEYA GROUP, bara fem minuters promenad från Taikoo Lis shoppingcenter och Chengdu IFS. Här får du gratis förmåner som wi-fi och parkering. Detta hotell i art décostil ligger även bara fem minuters bilfärd från Tianfu-torget och People's Park. Boendet ligger bara en kort promenad från kollektivtrafik. Till Dongmen Bridge station tar det 6 minuter att gå och till Chunxi Road Station är det 8 minuter.

Översikt

DONE

Hotellets storlek

    • 113 rum
DONE

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 08.00.
    • Lägsta ålder för incheckning: 18 år
    • Utcheckningstiden är kl. 12.00
DONE

Incheckningsinstruktioner

    • Boendet erbjuder transfer från tågstation (avgifter kan tillkomma). Gäster måste kontakta boendet 24 timmar innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera hämtning.
    • Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
    • Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
    • Gäster som kör till boendet ska kontakta boendet i förväg (för att t.ex. få vägbeskrivning).
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
DONE

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för incheckning är 18 år
DONE

Barn

    • Upp till 2 barn (upp till 10 år) bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.
DONE

Husdjur

    • Djur ej tillåtna
    • Assistanshundar är välkomna
WIFI

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 25+ Mbps)
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Gratis parkering med bevakning erbjuds.
DONE

Transfers

    • Transport till och från tågstationen på begäran (tillgängligt dygnet runt)*
DONE

Övrig information

    • Rökfritt boende

Hotellbekvämligheter

Mat och dryck

  • Engelsk frukost (tilläggsavgift) dagligen 09.00–12.00

Resa med barn

  • Barn bor gratis
  • Sängskydd

Tjänster

  • Reception (öppen dygnet runt)
  • Kemtvätt/tvättjänster
  • Bagageförvaring

Boendet och bekvämligheter

  • Byggdes 2021
  • Arkitektur i art décostil

Tillgänglighetsanpassning

  • Hiss
  • Bredd på hissdörr (centimeter) 100
  • Gång utan trappsteg till ingången
  • Kakelgolv i allmänna utrymmen

Bekvämligheter på rummet

Vardagsbekvämligheter

  • Luftkonditionering
  • Vattenkokare
  • Badrockar och tofflor
  • Badrockar för barn och Tofflor för barn
  • Strykjärn/strykbräda (på begäran)
  • Kombinerad tvättmaskin/torktumlare

Sov gott

  • Duntäcke
  • Mörkläggningsgardiner
  • Ljudisolerade rum
  • Uppbäddningsservice
  • Gratis spjälsäng
  • Sängkläder tillhandahålls

Saker att uppskatta

  • Separat middagsplats

Fräscha upp dig

  • Gratis toalettartiklar
  • Hårtork
  • Handdukar
  • Tandborstar och tandkräm
  • Toalettpapper

Håll dig uppkopplad

  • Gratis wi-fi (med hastigheten 25+ Mbps)

Mat och dryck

  • Kylskåp
  • Pentry
  • Ugn
  • Gratis flaskvatten
  • Köksutrustning
  • Matbord
  • Gratis tepåsar/snabbkaffe

Övrigt

  • På begäran
  • Värdeförvaringsskåp på rummet
  • Guideböcker/rekommendationer
  • Restaurangguide

Avgifter och policyer

Återbetalningsbara depositioner

  • Deposition: CNY 1000 per boende, per vistelse

Extra tillval

  • Engelsk frukost erbjuds mot en tilläggsavgift på CNY 88 för vuxna och CNY 88 för barn (ungefärliga priser).

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Endast registrerade gäster är tillåtna på rummen.
Fester och gruppevenemang är strängt förbjudna på boendet.
Gästerna kan vara tryggt medvetna om att det finns rökdetektor, säkerhetssystem och utomhusbelysning på boendet.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort, mobilbetalning och kontanter.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard, American Express, Discover, Diners Club, JCB International, Union Pay och Carte Blanche.
Kontantfria transaktioner erbjuds.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Nationell betygssättning

Boendets klass, som har angetts av vårt betygsystem, är baserad på boendets typ, bekvämligheter och tjänster.

Vanliga frågor och svar

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till SEYA Serviced Apartment - Chengdu Taikoo Li Flagship - Managed by SEYA GROUP?

Husdjur är tyvärr inte tillåtna, men assistanshundar är välkomna.

Erbjuder SEYA Serviced Apartment - Chengdu Taikoo Li Flagship - Managed by SEYA GROUP parkering?

Ja, det finns gratis parkering.

Vilka tider har SEYA Serviced Apartment - Chengdu Taikoo Li Flagship - Managed by SEYA GROUP angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 08.00. Utcheckning senast 12.00.

Vad finns det att göra på SEYA Serviced Apartment - Chengdu Taikoo Li Flagship - Managed by SEYA GROUP och i närheten?

Bland de rekommenderade sevärdheterna hittar du Taikoo Lis shoppingcenter (1 minuters promenad) och Chengdu IFS (3 minuters promenad), samt Tianfu-torget (1,9 km) och People's Park (2,7 km).

Har SEYA Serviced Apartment - Chengdu Taikoo Li Flagship - Managed by SEYA GROUP rum med kök eller pentry för självhushåll?

Ja, varje rum har ett pentry med ugn, kylskåp och grytor/köksredskap.

Hur är området vid SEYA Serviced Apartment - Chengdu Taikoo Li Flagship - Managed by SEYA GROUP?

SEYA Serviced Apartment - Chengdu Taikoo Li Flagship - Managed by SEYA GROUP iligger 6 minuters promenad från Dongmen Bridge station och 3 minuters promenad från Chengdu IFS.