Armerun Hotel Rijeka

4.0-stjärnigt boende
Hotell i Rijeka med restaurang och bar

Välj datum för att se priser

Njut av din vistelse i Rijeka med Armerun Hotel Rijeka som utgångspunkt. Hungriga gäster kan ta sig till deras kafé, och det finns dessutom en bar/lounge, som passar utmärkt för en drink efter maten.

Recensioner

10 av 10,
Enastående

Populära bekvämligheter

  • Gratis frukost
  • Husdjursvänligt
  • Parkering tillgänglig
  • Gratis wi-fi
  • Restaurang
  • Luftkonditionering

Främsta bekvämligheter (9)

  • Städning varje dag
  • Nära stranden
  • Restaurang samt bar
  • Parkering (avgift tillkommer)
  • Kafé
  • Kaffe i allmänt utrymme
  • Conciergetjänster
  • Bagageförvaring
  • Reception (öppen begränsade tider)

Känn dig som hemma (6)

  • Privat badrum
  • Separat sittutrymme
  • Städning varje dag
  • Mörkläggningsgardiner
  • Luftkonditionering på rummet
  • Parkering (avgift tillkommer)
Det nuvarande priset är 1 554 kr
inklusive skatter och avgifter
3 juli – 4 juli

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 6 av 6 rum

Standard dubbelrum eller tvåbäddsrum

  • 20 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Superior dubbelrum eller tvåbäddsrum - utsikt mot staden

  • Utsikt mot staden
  • 20 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng ELLER 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Superior dubbelrum eller tvåbäddsrum - balkong - utsikt mot staden

  • Utsikt mot staden
  • 20 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng ELLER 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Superior Promenade Side room

  • 19 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng ELLER 1 kingsize-säng och 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Deluxe dubbelrum eller tvåbäddsrum - balkong - utsikt mot staden

  • Utsikt mot staden
  • 21 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Deluxe Balcony Room with Jacuzzi

  • Utsikt mot staden
  • 28 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng ELLER 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
7 Scarpina ul., Rijeka, Primorsko-goranska županija, 51000

I närheten

  • Kroatiska nationalteaterns Ivan Zajc - 1 min till fots - 0.1 km
  • Korzo - 1 min till fots - 0.1 km
  • Stadstornet - 3 min till fots - 0.3 km
  • Molo Longo-promenaden - 5 min till fots - 0.5 km
  • Kroatiska kustlandets sjöhistoriska museum - 6 min till fots - 0.6 km

Ta sig runt

  • Rijeka (RJK) - 31 min med bil
  • Pula (PUY) - 85 min med bil
  • Zagreb (ZAG) - 115 min med bil
  • Rijeka station - 15 minuters promenad
  • Škrljevo station - 18 min med bil
  • Opatija-Matulji station - 19 min med bil

Restauranger

  • ‪Ristorante Spagho - ‬2 min till fots
  • ‪Club Boa (ex 2 Lava) - ‬1 min till fots
  • ‪Phanas Pub - ‬3 min till fots
  • ‪King's Caffe Food pub - ‬3 min till fots
  • ‪Cafe Bar STOP - ‬3 min till fots

Om boendet

Armerun Hotel Rijeka

  • Njut av din vistelse i Rijeka med Armerun Hotel Rijeka som utgångspunkt. Hungriga gäster kan ta sig till deras kafé, och det finns dessutom en bar/lounge, som passar utmärkt för en drink efter maten.

Översikt

DONE

Hotellets storlek

    • 23 rum
DONE

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 23.00.
    • Sen incheckning i mån av tillgänglighet
    • Lägsta ålder för incheckning: 18 år
    • Utcheckningstiden är kl. 11.00
DONE

Incheckningsinstruktioner

    • Receptionen är öppen alla dagar till klockan 23.00.
    • Receptionen är bemannad under begränsade tider.
    • Om du planerar att ankomma efter 17.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
DONE

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för incheckning är 18 år
DONE

Husdjur

    • Husdjur tillåts (endast katter och hundar)*
    • Assistanshundar är välkomna
WIFI

Internet

    • Gratis wi-fi och fast internetanslutning i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi (hastighet: 500+ Mbps (passar för 6+ personer eller 10+ enheter)) och fast internetanslutning på rummen
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Parkering utan tak erbjuds (EUR 25 per natt).
    • Parkering finns 450 meter bort (EUR 25 per natt).
DONE

Övrig information

    • Rökfritt boende

Hotellbekvämligheter

Mat och dryck

  • Gratis komplett frukost dagligen 07.00–12.00
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Kafé
  • Kaffe/te i allmänt utrymme
  • Eftermiddagste

Saker att göra

  • Strand i närheten
  • Cykeluthyrning i närheten
  • Vandrings- och cykelleder i närheten

Tjänster

  • Reception (öppen begränsade tider)
  • Conciergetjänster
  • Bagageförvaring

Bekvämligheter på rummet

Vardagsbekvämligheter

  • Klimatreglerad luftkonditionering och uppvärmning
  • Tofflor
  • Strykjärn/strykbräda (på begäran)

Sov gott

  • Mörkläggningsgardiner
  • Ljudisolerade rum

Saker att uppskatta

  • Separat sittutrymme

Fräscha upp dig

  • Privat badrum
  • Endast dusch
  • Tvål och Schampo
  • Hårtork
  • Handdukar
  • Toalettpapper

Håll dig uppkopplad

  • Skrivbord
  • Gratis wi-fi (med hastigheten 500+ Mbps (passar för 6+ personer eller 10+ enheter)) och gratis fast internet

Mat och dryck

  • Barnstol

Övrigt

  • Dagligen
  • Värdeförvaringsskåp på rummet
  • Guideböcker/rekommendationer
  • Kartor över lokalområdet
  • Restaurangguide

Bekvämligheter

Restauranger

Restaurant A - cocktailbar på platsen.

Avgifter och policyer

Obligatoriska avgifter

Du kommer att ombes att betala följande avgifter till boendet vid incheckning eller utcheckning – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
  • En skatt tas ut av staden och betalas på boendet. Skatten är säsongsbunden och gäller inte alltid året om. Andra undantag och avdrag kan förekomma. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
  • Stadsskatt: Från 1 oktober till 31 mars, EUR 1.50 per person per natt för vuxna. EUR 0.75 per natt för gäster från 12 till 17 år. Skatten gäller inte barn under 12 år of age.
  • Stadsskatt: Från 1 april till 30 september, EUR 2.00 per person per natt för vuxna. EUR 1.00 per natt för gäster från 12 till 17 år. Skatten gäller inte barn under 12 år.
  • Destinationsavgift: 2.50 EUR per person, per natt. Avgiften gäller inte barn under 11 år.

Husdjur

  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar.
  • Husdjur är tillåtna mot en avgift på EUR 25 per husdjur, per natt.

Parkering

  • Parkering utan tak kostar EUR 25 per natt.
  • Parkering finns tillgänglig i närheten och kostar EUR 25 per per natt (450 meter bort).

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Anläggningen har inga hissar.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard, American Express, Discover, Diners Club och JCB International.
Boendets registreringsnummer HR88680117715
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Vanliga frågor och svar

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Armerun Hotel Rijeka?

Ja, katter och hundar är välkomna. En avgift tas ut på EUR 25 per husdjur per natt. Assistanshundar är avgiftsbefriade.

Erbjuder Armerun Hotel Rijeka parkering?

Ja. Parkering kostar EUR 25 per natt.

Vilka tider har Armerun Hotel Rijeka angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 23.00. Utcheckning senast 11.00.

Finns det kasino i anslutning till Armerun Hotel Rijeka?

Nej, detta hotell har inget kasino, men Casino Rosalia (17 min. bort med bil) ligger i närheten.

Vad finns det att göra på Armerun Hotel Rijeka och i närheten?

Roa dig med aktiviteter i närheten som cykling och vandring.

Har Armerun Hotel Rijeka restaurang eller finns det någon i närheten?

Ja, på boendet finns restaurangen Restaurant A.

Hur är området vid Armerun Hotel Rijeka?

Armerun Hotel Rijeka ligger mitt i Rijeka, 1 minuters promenad från Korzo och 2 minuters promenad från Stadstornet.

Recensioner

Recensioner för Armerun Hotel Rijeka

10

Enastående

10

Renlighet

10

Bekvämligheter

10

Personal och service

10

Boendets skick och faciliteter

Recensioner

Verifierad recension

10/10 Enastående

Amazing experience: rooms are brand-new, stylish, functional; personnel is super helpful, friendly; breakfast a very tasty and diverse and the location is very central
Anastasiia, 1 natts resa