Prize By Radisson, Gdansk

Boendeklass: 3
Hotell med restaurang nära Gdansk gamla rådhus

Välj datum för att se priser

Prize By Radisson, Gdansk ligger bara 5 minuters bilfärd från Gdansk gamla rådhus. Du kan äta gott på deras kafé eller varva ned efter en lång dag med en drink i en bar/lounge.

Recensioner

9,2 av 10,
Underbart

Populära bekvämligheter

  • Husdjursvänligt
  • Parkering tillgänglig
  • Gratis wi-fi
  • Restaurang
  • Luftkonditionering
  • Bar

Främsta bekvämligheter (11)

  • Städning varje dag
  • Restaurang samt bar
  • Frukost tillgänglig
  • Parkering (avgift tillkommer)
  • Rumsservice
  • Kafé
  • Reception öppen dygnet runt
  • Luftkonditionering
  • Värdeförvaringsskåp i receptionen
  • Tvättjänster
  • Bagageförvaring

Känn dig som hemma (6)

  • Städning varje dag
  • Hiss
  • Kabel-tv
  • Kemtvätt eller tvättjänster
  • Parkering (avgift tillkommer)
  • Hårtork
Det nuvarande priset är 941 kr
inklusive skatter och avgifter
13 sep. – 14 sep.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 1 av 1 rum

Rum (Design)

8,8 av 10
Utmärkt
(21 recensioner)
  • Utsikt mot staden
  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar ELLER 1 kingsize-säng

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
ZABI KRUK 4, Gdansk, Gdansk, 80-822

I närheten

  • Long Market - 6 min till fots - 0.5 km
  • St. Mary's Church - 9 min till fots - 0.8 km
  • Gdańsks stadshus - 9 min till fots - 0.8 km
  • Neptunusfontänen - 9 min till fots - 0.8 km
  • Gdansk gamla rådhus - 14 min till fots - 1.2 km

Ta sig runt

  • Gdańsk Lech Wałęsa Airport (GDN), Gdańsk, Polen - 35 min med bil
  • Gdansk Politechnika Station - 6 min med bil
  • Gdańsk Orunia station - 7 min med bil
  • Gdańsk centralstation - 18 minuters promenad

Restauranger

  • ‪107 - ‬5 min till fots
  • ‪Pankejk - ‬7 min till fots
  • ‪Pijana Wiśnia - ‬8 min till fots
  • ‪Bar Neptun - ‬7 min till fots
  • ‪The legendary Jack's bar - ‬7 min till fots

Om boendet

Prize By Radisson, Gdansk

  • Prize By Radisson, Gdansk ligger bara 5 minuters bilfärd från Gdansk gamla rådhus. Du kan äta gott på deras kafé eller varva ned efter en lång dag med en drink i en bar/lounge.

Översikt

DONE

Hotellets storlek

    • 125 rum
DONE

Incheckning/utcheckning

    • Incheckning börjar kl. 15.00
    • Snabb incheckning tillgänglig
    • Lägsta ålder för incheckning: 18 år
    • Utcheckningstiden är kl. 11.00
DONE

Incheckningsinstruktioner

    • Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
DONE

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för incheckning är 18 år
DONE

Barn

    • Inga spjälsängar (barnsängar)
DONE

Husdjur

    • Husdjur tillåts*
    • Assistanshundar är välkomna
    • Mat- och vattenskålar erbjuds
    • Husdjurspassning erbjuds
WIFI

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Parkering erbjuds (PLN 85 per dag).
DONE

Övrig information

    • Rökfritt boende

Hotellbekvämligheter

Mat och dryck

  • Frukostbuffé (tilläggsavgift) dagligen 06.30–10.30
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Kafé
  • Rumsservice (under begränsade tider)

Tjänster

  • Reception (öppen dygnet runt)
  • Kemtvätt/tvättjänster
  • Bagageförvaring

Boendet och bekvämligheter

  • Värdeförvaringsskåp i receptionen

Tillgänglighetsanpassning

  • Hiss
  • Rullstolsanpassad receptionsdisk

Bekvämligheter på rummet

Underhållning

  • 65-tums platt-tv
  • Kabel-tv

Vardagsbekvämligheter

  • Luftkonditionering och uppvärmning

Sov gott

  • Sängkläder tillhandahålls

Fräscha upp dig

  • Endast dusch
  • Tvål och Schampo
  • Hårtork
  • Handdukar
  • Toalettpapper

Håll dig uppkopplad

  • Telefon

Mat och dryck

  • Matleveranstjänst
  • Gratis flaskvatten

Övrigt

  • Dagligen
  • Värdeförvaringsskåp på rummet

Avgifter och policyer

Obligatoriska avgifter

Du kommer att ombes att betala följande avgifter till boendet vid incheckning eller utcheckning – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
  • Stadsskatt: 3.46 PLN per person per natt

Extra tillval

  • Frukostbuffé erbjuds mot en tilläggsavgift på PLN 75 per person (ungefärligt pris).

Husdjur

  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar.
  • Husdjur är tillåtna mot en avgift på PLN 85 per husdjur, per dag.

Parkering

  • Parkering kostar PLN 85 per dag.

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort, mobilbetalning och kontanter.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard och American Express.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Vanliga frågor och svar

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Prize By Radisson, Gdansk?

Ja, husdjur är välkomna. En avgift tas ut på PLN 85 per husdjur per dag. Assistanshundar är avgiftsbefriade. Husdjurspassning samt mat- och vattenskålar erbjuds.

Erbjuder Prize By Radisson, Gdansk parkering?

Ja. Parkering kostar PLN 85 per dag.

Vilka tider har Prize By Radisson, Gdansk angett för in- och utcheckning?

Du kan checka in från 15.00. Utcheckning senast 11.00. Expressincheckning erbjuds.

Har Prize By Radisson, Gdansk restaurang eller finns det någon i närheten?

Ja, det finns en restaurang på boendet.

Hur är området vid Prize By Radisson, Gdansk?

Prize By Radisson, Gdansk ligger i Gdansk stadscentrum, 15 minuters promenad från Gdansk gamla rådhus och 5 minuters promenad från Long Market.