Coco Canel

Boendeklass: 3
Hotell i Mbour med utomhuspool och restaurang

Välj datum för att se priser

Coco Canel är ett utmärkt val för din vistelse i Mbour. Här har du tillgång till en utomhuspool, där du kan hålla igång innan du stillar hungern på restaurang eller varvar ned med en drink i en bar/lounge.

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Gratis frukost
  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis wi-fi
  • Restaurang
  • Luftkonditionering

Främsta bekvämligheter (6)

  • Städning varje dag
  • Restaurang samt bar
  • Utomhuspool
  • Reception öppen dygnet runt
  • Tvättjänster
  • Tvättmöjligheter

Känn dig som hemma (6)

  • Privat badrum
  • Terrass
  • Städning varje dag
  • Tvättmöjligheter
  • Luftkonditionering på rummet
  • Avgiftsfri parkering

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 6 av 6 rum

Deluxe dubbelrum - utsikt mot poolen

  • 25 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Deluxe dubbelrum - utsikt mot poolen

  • 29 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Deluxe trippelrum - utsikt mot poolen

  • 35 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 kingsize-säng och 1 enkelsäng

Deluxe dubbelrum - utsikt mot poolen

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Deluxe dubbelrum - utsikt mot poolen

  • 25 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Deluxe dubbelrum - utsikt mot poolen

  • 25 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
Saly Niak Niakhal, Mbour, Senegal, 23000

I närheten

  • strand nära Saly Niakhniakhal - 8 min till fots - 0.7 km
  • Khelcom-museet - 20 min till fots - 1.7 km
  • strand nära Forêt de Saly - 2 min med bil - 1.8 km
  • Saly, golfklubb - 4 min med bil - 3.5 km
  • Plage De Warang - 14 min med bil - 11.2 km

Ta sig runt

  • Dakar (DSS-Blaise Diagne Intl.) - 57 min med bil

Restauranger

  • ‪Espace 2000 - ‬12 min till fots
  • ‪Le Petit Zing - ‬3 min med bil
  • ‪La Guinguette - ‬11 min till fots
  • ‪treizeguy - ‬12 min till fots
  • ‪La Boutique des Vins - ‬3 min med bil

Om boendet

Coco Canel

  • Coco Canel är ett utmärkt val för din vistelse i Mbour. Här har du tillgång till en utomhuspool, där du kan hålla igång innan du stillar hungern på restaurang eller varvar ned med en drink i en bar/lounge.

Översikt

Hotellets storlek

    • 6 rum

Incheckning/utcheckning

    • Checka in fram till: när som helst.
    • Lägsta ålder för incheckning: 18 år
    • Utcheckningstiden är kl. 10.30

Incheckningsinstruktioner

    • Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för incheckning är 18 år

Husdjur

    • Djur ej tillåtna

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 250+ Mbps (passar för 3–5 personer eller upp till 10 enheter))

Parkering

    • Gratis parkering erbjuds.
    • Gratis parkering 10 meter bort.
    • Parkering finns på gatan.

Övrig information

    • Rökfritt boende

Hotellbekvämligheter

Mat och dryck

  • Gratis frukostbuffé dagligen 08.00–10.30
  • Middag med värdfolket tillgänglig alla dagar mot en avgift (bokning krävs)
  • Restaurang
  • Bar/lounge

Tjänster

  • Reception (öppen dygnet runt)
  • Kemtvätt/tvättjänster

Boendet och bekvämligheter

  • Utomhuspool

Tillgänglighetsanpassning

  • Ingen hiss (endast en våning)
  • Väl upplyst gång till ingången
  • Gång utan trappsteg till ingången

Bekvämligheter på rummet

Vardagsbekvämligheter

  • Klimatreglerad luftkonditionering

Saker att uppskatta

  • Terrass

Fräscha upp dig

  • Privat badrum
  • Endast dusch
  • Tvål och Schampo
  • Handdukar
  • Toalettpapper

Håll dig uppkopplad

  • Skrivbord
  • Gratis wi-fi (med hastigheten 250+ Mbps (passar för 3–5 personer eller upp till 10 enheter))

Övrigt

  • Dagligen
  • Värdeförvaringsskåp på rummet

Avgifter och policyer

Obligatoriska avgifter

Du kommer att ombes att betala följande avgifter till boendet vid incheckning eller utcheckning – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
  • Stadsskatt: 1.68 EUR per person per natt

Extra tillval

  • Middag med värdfolket kostar EUR 6000.

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extra personer kan tillkomma och varierar beroende på boendets regler.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
Följande kreditkort accepteras: Visa och Mastercard.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Vanliga frågor och svar

Har Coco Canel någon pool?

Ja, det finns utomhuspool.

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Coco Canel?

Husdjur är tyvärr inte tillåtna.

Erbjuder Coco Canel parkering?

Ja, det finns gratis parkering.

Vilka tider har Coco Canel angett för in- och utcheckning?

Checka in fram till: när som helst. Utcheckning senast 10.30.

Vad finns det att göra på Coco Canel och i närheten?

Coco Canel har utomhuspool.

Har Coco Canel restaurang eller finns det någon i närheten?

Ja, det finns en restaurang på boendet.

Har Coco Canel några privata utomhusområden?

Ja, varje rum har terrass.

Hur är området vid Coco Canel?

Coco Canel ligger 20 minuters promenad från Khelcom-museet.