YOIMACHINOYADO HAGIICHIRIN

Boendeklass: 2.5
Hotell i Hagi med spa

Välj datum för att se priser

När du planerar en resa till Hagi är YOIMACHINOYADO HAGIICHIRIN ett utmärkt alternativ. Gäster kan unna sig massage på deras spa. Dessutom har gäster tillgång till gratis cyklar och en trädgård.

Recensioner

8,4 av 10,
Mycket bra

Populära bekvämligheter

  • Spa
  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Reception dygnet runt
  • Rökning förbjuden

Främsta bekvämligheter (7)

  • Fullständigt spa
  • Gratis cyklar
  • Rumsservice
  • Reception öppen dygnet runt
  • Luftkonditionering
  • Trädgård
  • Bagageförvaring

Känn dig som hemma (5)

  • Separat badkar och dusch
  • Trädgård
  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis toalettartiklar
  • Hårtork
Det nuvarande priset är 3 563 kr
7 okt. – 8 okt.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 15 av 15 rum

Japanese-western room, Ocean view, Non-smoking (New2023.12[Löyly Sauna & Jacuzzi])

  • 6 sovplatser
  • 1 dubbelsäng och 1 futon (dubbel)

Rum

  • 4 sovplatser

Japanese Room 6.5 Tatami Ocean View Open Air Bath

  • 2 sovplatser
  • 2 futoner (dubbla)

Designrum - icke-rökare - havsutsikt

  • Utsikt mot havet
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 2 stora enkelsängar

Standardrum - icke-rökare - havsutsikt

  • Utsikt mot havet
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 2 futoner (enkla)

Design fyrbäddsrum - icke-rökare

  • Utsikt mot havet
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 stora enkelsängar och 2 futoner (enkla)

Rum - icke-rökare - havsutsikt

  • Utsikt mot havet
  • 1 sovrum
  • 5 sovplatser
  • 2 stora enkelsängar och 3 futoner (enkla)

Fyrbäddsrum - icke-rökare - havsutsikt

  • Utsikt mot havet
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 stora enkelsängar och 2 futoner (enkla)

Fyrbäddsrum i japansk stil - icke-rökare - havsutsikt

  • Utsikt mot havet
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 4 futoner (enkla)

Deluxe-rum - icke-rökare - havsutsikt

  • Utsikt mot havet
  • 1 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 2 stora enkelsängar och 4 futoner (enkla)

Fyrbäddsrum i japansk stil - icke-rökare - havsutsikt

  • Utsikt mot havet
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 4 futoner (enkla)

Basic fyrbäddsrum - icke-rökare - havsutsikt

  • Utsikt mot havet
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 stora enkelsängar och 2 futoner (enkla)

Rum i japansk stil - icke-rökare - havsutsikt

10,0 av 10
Enastående
(1 recension)
  • Utsikt mot havet
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 4 futoner (enkla)

Designrum - icke-rökare - viss havsutsikt

  • Viss havsutsikt
  • 1 sovrum
  • 5 sovplatser
  • 2 stora enkelsängar och 3 futoner (enkla)

Designrum - icke-rökare

  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 stora enkelsängar och 2 futoner (enkla)

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
482-2 Horiuchi, Hagi-shi, Hagi, Yamaguchi Prefecture, 758-0057

I närheten

  • Hagi slottsstad - 5 min till fots - 0.5 km
  • Hagi Hakubutsukan - 5 min till fots - 0.5 km
  • Kikuyagatan - 7 min till fots - 0.6 km
  • Kikuya Family Residence - 7 min till fots - 0.6 km
  • Hagi Uragami Museum - 15 min till fots - 1.3 km

Ta sig runt

  • Masuda (IWJ-Iwami) - 74 min med bil
  • Hagi station - 10 min med bil
  • Nagatoyumoto station - 22 min med bil
  • Yudaonsen station - 39 min med bil

Restauranger

  • ‪ながお - ‬9 min till fots
  • ‪Brasserie Lab - ‬15 min till fots
  • ‪割烹千代 - ‬17 min till fots
  • ‪田波 - ‬17 min till fots
  • ‪がんこ庵 - ‬13 min till fots

Om boendet

YOIMACHINOYADO HAGIICHIRIN

  • När du planerar en resa till Hagi är YOIMACHINOYADO HAGIICHIRIN ett utmärkt alternativ. Gäster kan unna sig massage på deras spa. Dessutom har gäster tillgång till gratis cyklar och en trädgård.

Översikt

Hotellets storlek

    • 30 rum

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 22.00.
    • Lägsta ålder för incheckning: 18 år
    • Utcheckningstiden är kl. 10.00

Incheckningsinstruktioner

    • Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
    • Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
    • Lägsta ålder för incheckning är 18 år

Barn

    • Barn (12 år eller yngre) ej tillåtna

Husdjur

    • Djur ej tillåtna

Internet

    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter))

Parkering

    • Gratis parkering erbjuds.

Övrig information

    • Rökfritt boende

Hotellbekvämligheter

Mat och dryck

  • Rumsservice

Tjänster

  • Reception (öppen dygnet runt)
  • Bagageförvaring
  • Gratis hyrcyklar

Boendet och bekvämligheter

  • Trädgård
  • Fullständigt spa

Bekvämligheter på rummet

Vardagsbekvämligheter

  • Luftkonditionering och uppvärmning
  • Tofflor

Sov gott

  • Sängkläder tillhandahålls

Saker att uppskatta

  • Unika möbler och unik inredning

Fräscha upp dig

  • Källvattenbad
  • Separat badkar och dusch
  • Bidé
  • Gratis toalettartiklar
  • Hårtork
  • Handdukar
  • Tandborstar och tandkräm
  • Toalettpapper

Håll dig uppkopplad

  • Skrivbord
  • Gratis wi-fi (med hastigheten 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter))
  • Telefon

Bekvämligheter

Spa

Detta hotell har ett fullständigt spa där gästerna kan njuta av olika behandlingar. Här erbjuds tjänster som massage. Spat är utrustat med en bastu, bubbelpool och en ångbastu. Spat är öppet alla dagar. Det finns varma källor/mineralkällor på plats.

Avgifter och policyer

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Avgifter för extra personer kan tillkomma och varierar beroende på boendets regler.
Japans departement för hälsa, arbetsmarknad och välfärd kräver att alla internationella besökare uppger passnummer och nationalitet när de registrerar sig på ett boende av något slag (värdshus, hotell, motell osv.). Dessutom måste boendets ägare ta fotokopior på passen för samtliga gäster som registrerar sig och arkivera dessa kopior.
Anläggningen har inga hissar.
Boendet accepterar kontanter.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Kallas även

Hagi Ichirin
YOIMACHINOYADO HAGIICHIRIN Hagi
YOIMACHINOYADO HAGIICHIRIN Hotel
YOIMACHINOYADO HAGIICHIRIN Hotel Hagi

Vanliga frågor och svar

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till YOIMACHINOYADO HAGIICHIRIN?

Husdjur är tyvärr inte tillåtna.

Erbjuder YOIMACHINOYADO HAGIICHIRIN parkering?

Ja, det finns gratis parkering.

Vilka tider har YOIMACHINOYADO HAGIICHIRIN angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 22.00. Utcheckning senast 10.00.

Vad finns det att göra på YOIMACHINOYADO HAGIICHIRIN och i närheten?

Under de varmare månaderna kan du roa dig med aktiviteter som cykling. Skäm bort dig själv med en spabehandling och upptäck vilka andra bekvämligheter du har tillgång till här, som till exempel spatjänster och trädgård.

Har YOIMACHINOYADO HAGIICHIRIN rum med privata bubbelpooler?

Ja, varje rum har källvattenbad.

Hur är området vid YOIMACHINOYADO HAGIICHIRIN?

YOIMACHINOYADO HAGIICHIRIN ligger 6 minuters promenad från Hagi slottsstad och 15 minuters promenad från Hagi Uragami Museum.

Recensioner

Recensioner för YOIMACHINOYADO HAGIICHIRIN

8,4

Väldigt bra

8,4

Renlighet

8,0

Bekvämligheter

9,6

Personal och service

7,8

Boendets skick och faciliteter

Recensioner

Verifierad recension

10/10 Enastående

Very friendly staff and lovely room with great sea view. Beds were very comfortable and breakfast was excellent.
Verifierad recension

10/10 Enastående

全てが最高でした
Verifierad recension

10/10 Enastående

ラウンジのフリードリンク飲みながら足湯に浸かり浜辺の景色を眺める贅沢な時間を過ごせました。 じ街も含めて時間がゆっくり流れている感あり、大変くつろげました。
Verifierad recension

4/10 Hyfsat

かなり古い建物をリニューアルしていたので、写真とのギャップがありました。 料理はお造りや活き鮑、見蘭肉のしゃぶしゃぶ鍋は美味しく頂きましたが、焼き魚、甘鯛の味噌汁に至ってはなくてもよかったかと思います。 後付けの半露天風呂が私のイメージと違いました。 半個室の食事会場も広間を建具で仕切っていて私のイメージとは違いました。
Verifierad recension

10/10 Enastående