BeppuOnsen Hotel Sansenkaku

Boendeklass: 3
Hotell i Beppu

Välj datum för att se priser

BeppuOnsen Hotel Sansenkaku ligger mindre än 10 minuters bilfärd från Hells of Beppu.

Recensioner

9,6 av 10, Gästfavorit
Toppbetyg av resenärer

Populära bekvämligheter

  • Onsen
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering

Främsta bekvämligheter (6)

  • Städning på begäran
  • Frukost tillgänglig
  • Luftkonditionering
  • Varuautomat
  • Vattenautomat
  • Bagageförvaring

Känn dig som hemma (5)

  • Privat badrum
  • Hiss
  • Platt-tv
  • Minikylskåp
  • Gratis toalettartiklar
Det nuvarande priset är 747 kr
31 aug. – 1 sep.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 12 av 12 rum

Standard tvåbäddsrum - icke-rökare

10,0 av 10
Enastående
(6 recensioner)
  • Utsikt mot staden
  • 38 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 2 stora enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Tvåbäddsrum Deluxe - icke-rökare

  • Utsikt mot staden
  • 46 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 2 stora enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Fyrbäddsrum - icke-rökare (Family)

10,0 av 10
Enastående
(1 recension)
  • Utsikt mot staden
  • 67 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 4 stora enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Standard tvåbäddsrum - icke-rökare (Premium Floor)

10,0 av 10
Enastående
(1 recension)
  • Utsikt mot staden
  • 38 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 2 stora enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Tvåbäddsrum Deluxe - icke-rökare (Premium Floor)

  • Utsikt mot staden
  • 46 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 2 stora enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Executive-rum - icke-rökare (Fourth suite,90sqm)

8,0 av 10
Mycket bra
(1 recension)
  • Utsikt mot staden
  • 90 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 4 stora enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Rum - icke-rökare (Western-Style, w/ Semi-Open-Air Bath)

10,0 av 10
Enastående
(1 recension)
  • Utsikt mot staden
  • 70 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 2 stora enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Rum - icke-rökare (Japanese-Western, Semi-Open-Air Bath)

  • Utsikt mot staden
  • 70 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 2 stora enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Trippelrum - icke-rökare

10,0 av 10
Enastående
(1 recension)
  • Utsikt mot staden
  • 46 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 2 stora enkelsängar och 1 enkelsäng
  • Gratis wi-fi

Standard Twin

  • 2 sovplatser
  • 2 dubbelsängar
  • Gratis wi-fi

Deluxe Twin Room

  • 2 sovplatser
  • 2 dubbelsängar
  • Gratis wi-fi

Family Triple Room

  • 3 sovplatser
  • 3 dubbelsängar
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
3-6-23 Kitahama, Beppu, Oita Prefecture, 874-0920

I närheten

  • Beppu Tower - 1 min till fots - 0.2 km
  • Kaimonji Onsen - 4 min till fots - 0.4 km
  • Takegawara Onsen - 7 min till fots - 0.6 km
  • Beppu Park - 15 min till fots - 1.3 km
  • Jigokumushikobo Kannawa - 5 min med bil - 2.0 km

Ta sig runt

  • Oita (OIT) - 48 min med bil
  • Beppu station - 8 minuters promenad
  • Oita station - 19 min med bil
  • Minami-Yufu station - 41 min med bil

Restauranger

  • ‪Tully's Coffee - ‬8 min till fots
  • ‪Seattle's Best Coffee - ‬9 min till fots
  • ‪別府 炭旬 - ‬9 min till fots
  • ‪大陸ラーメン - ‬4 min till fots
  • ‪La Arada (3 Cedars Coffee) - ‬7 min till fots

Om boendet

BeppuOnsen Hotel Sansenkaku

  • BeppuOnsen Hotel Sansenkaku ligger mindre än 10 minuters bilfärd från Hells of Beppu.

Översikt

DONE

Hotellets storlek

    • 43 rum
DONE

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 18.00.
    • Snabb incheckning tillgänglig
    • Utcheckningstiden är kl. 10.00
DONE

Incheckningsinstruktioner

    • Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
    • Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
    • Gäster som bokar halvpension måste checka in före 19.00 för att kunna äta middag på boendet.
DONE

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
DONE

Barn

    • Ingen avgift tas ut för barn (upp till 2 år) som bor i samma rum som sina föräldrar eller vårdnadshavare om ingen extra sängutrustning krävs.
DONE

Husdjur

    • Djur ej tillåtna
WIFI

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter))
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Parkering dygnet runt finns 80 meter bort (JPY 500 per natt).
DONE

Övrig information

    • Särskilda platser för rökning (böter kan ges)

Hotellbekvämligheter

Mat och dryck

  • Japansk frukost (tilläggsavgift) dagligen 07.00–09.30
  • Kaiseki-måltid
  • Vattenautomat

Resa med barn

  • Barn bor gratis

Tjänster

  • Bagageförvaring

Tillgänglighetsanpassning

  • Hiss
  • Bredd på hissdörr (centimeter) 79

Bekvämligheter på rummet

Underhållning

  • Platt-tv

Vardagsbekvämligheter

  • Luftkonditionering och uppvärmning
  • Tofflor
  • Tofflor för barn
  • Strykjärn/strykbräda (på begäran)

Saker att uppskatta

  • Massage på rummet

Fräscha upp dig

  • Privat badrum
  • Kombinerad dusch/badkar
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar
  • Toalettpapper

Håll dig uppkopplad

  • Gratis wi-fi (med hastigheten 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter))

Mat och dryck

  • Minikylskåp

Övrigt

  • På begäran
  • Värdeförvaringsskåp på rummet

Bekvämligheter

Spa

Badhuset/onsen har en het mineralvattenkälla inomhus och japanska badrockar (yukata). Det finns även separata områden för män och kvinnor. Ryokan-badavdelningen är öppen mellan 15.00 och 00.00.

Avgifter och policyer

Obligatoriska avgifter

Du kommer att ombes att betala följande avgifter till boendet vid incheckning eller utcheckning – avgifterna kan inkludera tillämpliga skatter:
  • Det är möjligt att boendet debiterar en badskatt. Badskatten gäller för boenden med varma källor och är mellan 150-500 JPY per person och per natt, baserat på lokala bestämmelser. Observera att ytterligare undantag kan förekomma.

Extra tillval

  • Japansk frukost erbjuds mot en tilläggsavgift på JPY 2200 för vuxna och JPY 2200 för barn (ungefärliga priser).

Parkering

  • Parkering finns tillgänglig i närheten och kostar JPY 500 per per natt (80 meter bort, öppen dygnet runt).

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Japans departement för hälsa, arbetsmarknad och välfärd kräver att alla internationella besökare uppger passnummer och nationalitet när de registrerar sig på ett boende av något slag (värdshus, hotell, motell osv.). Dessutom måste boendets ägare ta fotokopior på passen för samtliga gäster som registrerar sig och arkivera dessa kopior.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard, American Express, Diners Club och JCB International.
Observera att vissa boenden inte tillåter gäster med tatueringar att använda boendets allmänna bad.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Kallas även

Hotel Sansenkaku
Beppuonsen Sansenkaku Beppu
BeppuOnsen Hotel Sansenkaku Hotel
BeppuOnsen Hotel Sansenkaku Beppu
BeppuOnsen Hotel Sansenkaku Hotel Beppu

Vanliga frågor och svar

Kan man avboka gratis på BeppuOnsen Hotel Sansenkaku och få hela beloppet återbetalat?

Ja, BeppuOnsen Hotel Sansenkaku erbjuder återbetalningsbara rumspriser, som kan bokas på våra sidor. Om du har bokat ett fullt återbetalningsbart rumspris kan detta avbokas fram till några dagar före incheckning, beroende på boendets avbokningspolicy. Se till att du läser igenom boendets avbokningspolicy för att ta reda på vilka regler och villkor som gäller.

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till BeppuOnsen Hotel Sansenkaku?

Husdjur är tyvärr inte tillåtna.

Vilka tider har BeppuOnsen Hotel Sansenkaku angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 18.00. Utcheckning senast 10.00. Expressincheckning erbjuds.

Hur är området vid BeppuOnsen Hotel Sansenkaku?

BeppuOnsen Hotel Sansenkaku iligger 8 minuters promenad från Beppu station och 6 minuters promenad från Takegawara Onsen.