Alkyon Hotel
Boendeklass: 2
Hotell med bar nära Alexandroupoli hamn
Välj datum för att se priser
Fotogalleri för Alkyon Hotel





Alkyon Hotel erbjuder ett fantastiskt läge, mindre än en kvarts promenad från Alexandroupoli hamn. Det finns även en bar/lounge och en trädgård.
Recensioner
7,27,2 av 10,
Bra
Populära bekvämligheter
- Luftkonditionering
- Bar
- Reception dygnet runt
Främsta bekvämligheter (7)
Främsta bekvämligheter (7)
- Bar
- Rumsservice dygnet runt
- Reception öppen dygnet runt
- Luftkonditionering
- Trädgård
- Värdeförvaringsskåp i receptionen
- Hjälp med bokning av biljetter och guidade turer
Känn dig som hemma (4)
Känn dig som hemma (4)
- Kylskåp
- Kabel-/satellit-tv
- Trädgård
- Minibar
Rumsalternativ
Kontrollera tillgängligheten för dessa datum
Liknande boenden

Thalassa Apart Hotel
Alexandroupoli
Thalassa Apart Hotel
Alexandroupoli
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Bar
8.2 av 10, Väldigt bra, 158 recensioner
8,2
Väldigt bra
158 recensioner
Priset är 1 347 kr
1 347 kr
inklusive skatter och avgifter
17 sep. – 18 sep.

Oktolia Suites
Alexandroupoli
Oktolia Suites
Alexandroupoli
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
- Tvättmöjligheter
- Rökning förbjuden
9.8 av 10, Enastående, 106 recensioner
9,8
Enastående
106 recensioner
Priset är 1 104 kr
1 104 kr
inklusive skatter och avgifter
25 sep. – 26 sep.

Lighthouse Hotel
Alexandroupoli
Lighthouse Hotel
Alexandroupoli
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Bar
- Reception dygnet runt
8.6 av 10, Fantastiskt, 112 recensioner
8,6
Fantastiskt
112 recensioner
Priset är 1 406 kr
1 406 kr
inklusive skatter och avgifter
3 sep. – 4 sep.

31 Doors Hotel
Alexandroupoli
31 Doors Hotel
Alexandroupoli
- Gratis frukost
- Flygtransfer
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
9.2 av 10, Underbart, 307 recensioner
9,2
Underbart
307 recensioner
Priset är 871 kr
871 kr
inklusive skatter och avgifter
20 sep. – 21 sep.

Grecotel Egnatia
Alexandroupoli
Grecotel Egnatia
Alexandroupoli
- Pool
- Spa
- Avgiftsfri parkering
- Gratis wi-fi
8.6 av 10, Fantastiskt, 725 recensioner
8,6
Fantastiskt
725 recensioner
Priset är 1 697 kr
1 697 kr
inklusive skatter och avgifter
17 sep. – 18 sep.

Ramada Plaza by Wyndham Thraki
Alexandroupoli
Ramada Plaza by Wyndham Thraki
Alexandroupoli
- Pool
- Gratis frukost
- Spa
- Avgiftsfri parkering
8.6 av 10, Fantastiskt, 484 recensioner
8,6
Fantastiskt
484 recensioner
Priset är 1 437 kr
1 437 kr
inklusive skatter och avgifter
23 sep. – 24 sep.

Alexander Beach hotel & Spa
Alexandroupoli
Alexander Beach hotel & Spa
Alexandroupoli
- Pool
- Gratis frukost
- Spa
- Avgiftsfri parkering
8.8 av 10, Fantastiskt, 361 recensioner
8,8
Fantastiskt
361 recensioner
Priset är 1 821 kr
1 821 kr
inklusive skatter och avgifter
22 sep. – 23 sep.

Dias Hotel
Alexandroupoli
Dias Hotel
Alexandroupoli
- Parkering tillgänglig
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Bar
9.4 av 10, Enastående, 107 recensioner
9,4
Enastående
107 recensioner
Priset är 1 214 kr
1 214 kr
inklusive skatter och avgifter
2 sep. – 3 sep.

Nefeli Hotel
Alexandroupoli
Nefeli Hotel
Alexandroupoli
- Pool
- Gratis frukost
- Husdjursvänligt
- Avgiftsfri parkering
8.4 av 10, Väldigt bra, 148 recensioner
8,4
Väldigt bra
148 recensioner
Priset är 1 224 kr
1 224 kr
inklusive skatter och avgifter
21 sep. – 22 sep.

Grecotel Astir Palace
Alexandroupoli
Grecotel Astir Palace
Alexandroupoli
- Pool
- Gratis frukost
- Spa
- Avgiftsfri parkering
8.6 av 10, Fantastiskt, 227 recensioner
8,6
Fantastiskt
227 recensioner
Priset är 2 081 kr
2 081 kr
inklusive skatter och avgifter
30 aug. – 31 aug.
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!
Om området

Moudanion 1, Alexandroupoli, Thrace, 681 00
I närheten
- Alexandroupoli stadshus - 3 min till fots - 0.3 km
- Alexandroupoli fyr - 3 min till fots - 0.3 km
- Kyrkliga konstmuseet i Alexandroupoli - 8 min till fots - 0.7 km
- Egnatia-parken - 10 min till fots - 0.9 km
- Alexandroupoli hamn - 13 min till fots - 1.2 km
Ta sig runt
- Alexandroupolis (AXD-Demokritos Intl.) - 14 min med bil
- Alexandroupolis tågstation - 9 minuters promenad
Restauranger
- Νησιώτικο - 2 min till fots
- Μελι Γαλα - 6 min till fots
- Fleur de Lis - 7 min till fots
- Mikel Coffee Company - 5 min till fots
- Thema Coffees and Drinks - 5 min till fots
Om boendet
Alkyon Hotel
- Alkyon Hotel erbjuder ett fantastiskt läge, mindre än en kvarts promenad från Alexandroupoli hamn. Det finns även en bar/lounge och en trädgård.
Översikt
Hotellets storlek
- 32 rum
- 4 våningar
Incheckning/utcheckning
- Incheckning börjar kl. 14.00
- Utcheckningstiden är kl. 12.00
Incheckningsinstruktioner
- Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
- Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Krävs vid incheckning
- Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
- Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
Hotellbekvämligheter
Mat och dryck
- Bar/lounge
- Rumsservice dygnet runt
Saker att göra
- Shopping
Tjänster
- Reception (öppen dygnet runt)
- Hjälp med bokning av biljetter och guidade turer
Boendet och bekvämligheter
- Värdeförvaringsskåp i receptionen
- Trädgård
Bekvämligheter på rummet
Underhållning
- Tv
- Satellit-tv
Vardagsbekvämligheter
- Luftkonditionering
- Minibar
Håll dig uppkopplad
- Telefon
Mat och dryck
- Kylskåp
Avgifter och policyer
Policyer
Boendet accepterar kreditkort.
Följande kreditkort accepteras: Visa, American Express och Diners Club.
Kontanttransaktioner på boendet får inte överstiga EUR 500, på grund av statliga föreskrifter. Om du vill ha mer information kan du kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen.
Om du avbokar din bokning kommer boendets avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Kallas även
Alkyon Alexandroupoli
Alkyon Hotel Alexandroupoli
Alkyon Hotel Hotel
Alkyon Hotel Alexandroupoli
Alkyon Hotel Hotel Alexandroupoli
Vanliga frågor och svar
Vilka tider har Alkyon Hotel angett för in- och utcheckning?
Du kan checka in från 14.00. Utcheckning senast 12.00.
Finns det kasino i anslutning till Alkyon Hotel?
Nej, detta hotell har inget kasino, men Casino Thraki (5 min. bort med bil) ligger i närheten.
Vad finns det att göra på Alkyon Hotel och i närheten?
Alkyon Hotel har trädgård.
Hur är området vid Alkyon Hotel?
Alkyon Hotel ligger mitt i Alexandroupoli, 9 minuters promenad från Alexandroupolis tågstation och 14 minuters promenad från Alexandroupoli hamn.