Imperial Golden Triangle Resort, Chiang Rai

Boendeklass: 3
Hotell i Chiang Saen med utomhuspool och restaurang

Välj datum för att se priser

Imperial Golden Triangle Resort, Chiang Rai är ett utmärkt val för din vistelse i Chiang Saen. Här har gäster tillgång till en utomhuspool, och kan dessutom äta gott på deras kafé eller varva ned med en drink i en bar/lounge. Här erbjuds dessutom ett fitnesscenter, en terrass och en trädgård.

Recensioner

8,4 av 10,
Mycket bra

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Flygtransfer
  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis wi-fi
  • Restaurang
  • Luftkonditionering

Främsta bekvämligheter (12)

  • Städning varje dag
  • Restaurang samt bar
  • Utomhuspool
  • Frukost tillgänglig
  • Fitnesscenter
  • Rumsservice
  • Kafé
  • Barnpassning
  • Business-service
  • Transport till/från flygplatsen
  • Lokaltransport
  • Terrass

Känn dig som hemma (6)

  • Barnpassning
  • Kylskåp
  • Privat badrum
  • Tv
  • Trädgård
  • Terrass

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 3 av 3 rum

Deluxe River View

10,0 av 10
Enastående
(1 recension)
  • Utsikt mot floden
  • 36 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 kingsize-säng ELLER 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Superior dubbelrum

9,0 av 10
Underbart
(2 recensioner)
  • Utsikt mot trädgården
  • 36 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 kingsize-säng ELLER 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Deluxe dubbelrum

  • Utsikt mot trädgården
  • 36 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 kingsize-säng ELLER 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
222 Golden Triangle, Chiang Saen, Chiang Saen, Chiang Rai Province, 57150

I närheten

  • Golden Triangle Park - 3 min till fots - 0.3 km
  • Utsiktsplatsen Gyllene Triangeln - 6 min till fots - 0.5 km
  • Hall of Opium - 19 min till fots - 1.6 km
  • Choui Fong Tea Plantation - 54 min med bil - 49.2 km
  • Wat Phra That Doi Tung - 54 min med bil - 53.8 km

Ta sig runt

  • Tachilek (THL) - 48 min med bil
  • Chiang Rai (CEI-Chiang Rai Intl.) - 65 min med bil
  • Houayxay (HOE) - 104 min med bil
  • Bokeo Intl. Airport (BOR) - 124 min med bil
  • Flygtransfer (tilläggsavgift)
  • Transport på området (tilläggsavgift)

Restauranger

  • ‪Riverbreeze Chiangsen - ‬3 min med bil
  • ‪ครัวไทย - ‬6 min med bil
  • ‪Koey Chiangsaen - ‬7 min med bil
  • ‪Sala Mae Nam - ‬3 min med bil
  • ‪Thai Kitchen - ‬6 min med bil

Om boendet

Imperial Golden Triangle Resort, Chiang Rai

  • Imperial Golden Triangle Resort, Chiang Rai är ett utmärkt val för din vistelse i Chiang Saen. Här har gäster tillgång till en utomhuspool, och kan dessutom äta gott på deras kafé eller varva ned med en drink i en bar/lounge. Här erbjuds dessutom ett fitnesscenter, en terrass och en trädgård.

Översikt

DONE

Hotellets storlek

    • 74 rum
DONE

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 14.00. Checka in fram till: när som helst.
    • Utcheckningstiden är kl. 12.00
DONE

Incheckningsinstruktioner

    • Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
DONE

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
DONE

Barn

    • Barnpassning
DONE

Husdjur

    • Inga djur eller assistanshundar tillåtna
WIFI

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi och fast internetanslutning på rummen
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Gratis parkering erbjuds, med bevakning och utan tak.
DONE

Transfers

    • Flygplatstransport (tillgänglig dygnet runt)*
DONE

På annan plats

    • Transport i området*

Hotellbekvämligheter

Mat och dryck

  • Frukostbuffé (tilläggsavgift)
  • Restaurang
  • Bar/lounge
  • Kafé
  • Rumsservice (under begränsade tider)

Resa med barn

  • Barnpassning

Arbeta på resan

  • Business-service
  • Mötesrum

Tjänster

  • Reception (öppen dygnet runt)
  • Conciergetjänster
  • Tvättmöjligheter
  • Gratis dagstidningar i lobbyn
  • Bagageförvaring
  • Solstolar

Boendet och bekvämligheter

  • Värdeförvaringsskåp i receptionen
  • Trädgård
  • Picknickområde
  • Terrass
  • Fitnesscenter
  • Utomhuspool

Tillgänglighetsanpassning

  • Hiss

Bekvämligheter på rummet

Underhållning

  • Tv
  • Satellit-tv

Vardagsbekvämligheter

  • Luftkonditionering
  • Minibar
  • Badrockar och tofflor

Sov gott

  • Mörkläggningsgardiner
  • Sängkläder tillhandahålls

Saker att uppskatta

  • Massage på rummet
  • Balkong

Fräscha upp dig

  • Privat badrum
  • Kombinerad dusch/badkar
  • Gratis toalettartiklar
  • Hårtork
  • Handdukar
  • Toalettpapper

Håll dig uppkopplad

  • Skrivbord
  • Gratis dagstidningar
  • Gratis wi-fi och fast internet
  • Telefon

Mat och dryck

  • Kylskåp
  • Gratis flaskvatten

Övrigt

  • Dagligen

Avgifter och policyer

Extra tillval

  • Frukostbuffé erbjuds mot en tilläggsavgift på THB 250 för vuxna och THB 125 för barn (ungefärliga priser).
  • Flygtransfer erbjuds mot en tilläggsavgift på THB 1800 per fordon (enkel resa. Max antal passagerare 6).
  • Lokaltransport erbjuds mot en tilläggsavgift.

Barn- och extrasängar

  • Tillgång till extrasängar erbjuds mot en avgift på THB 800.0 per natt.

Pool, spa och gym (om tillämpligt)

  • Poolen är tillgänglig mellan 08.00 och 20.00.

Policyer

Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Gästerna kan vara tryggt medvetna om att det finns brandsläckare och säkerhetssystem på boendet.
Boendet accepterar kreditkort. Ingen kontantbetalning.
Följande kreditkort accepteras: Visa och Mastercard.
Om du avbokar din bokning kommer boendets avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Kallas även

Golden Triangle Resort
Imperial Golden Triangle
Imperial Golden Triangle Resort
Resort Golden Triangle
Imperial Golden Triangle Hotel
The Imperial Golden Triangle Hotel Chiang Saen
Imperial Golden Triangle Resort Chiang Saen
Imperial Golden Triangle Chiang Saen

Vanliga frågor och svar

Har Imperial Golden Triangle Resort, Chiang Rai någon pool?

Ja, det finns utomhuspool. Gäster har tillgång till pool från 08.00 till 20.00.

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Imperial Golden Triangle Resort, Chiang Rai?

Tyvärr är varken husdjur eller assistanshundar tillåtna.

Erbjuder Imperial Golden Triangle Resort, Chiang Rai parkering?

Ja, det finns gratis parkering.

Erbjuder Imperial Golden Triangle Resort, Chiang Rai flygtransfer?

Ja, transport till/från flygplatsen finns tillgänglig. Avgiften är THB 1800 per fordon enkel resa.

Vilka tider har Imperial Golden Triangle Resort, Chiang Rai angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: när som helst. Utcheckning senast 12.00.

Vad finns det att göra på Imperial Golden Triangle Resort, Chiang Rai och i närheten?

Imperial Golden Triangle Resort, Chiang Rai har utomhuspool och fitnesscenter, samt picknickområde och trädgård.

Har Imperial Golden Triangle Resort, Chiang Rai restaurang eller finns det någon i närheten?

Ja, det finns en restaurang på boendet.

Har Imperial Golden Triangle Resort, Chiang Rai några privata utomhusområden?

Ja, varje rum har balkong.

Hur är området vid Imperial Golden Triangle Resort, Chiang Rai?

Imperial Golden Triangle Resort, Chiang Rai ligger 4 minuters promenad från Golden Triangle Park och 11 minuters promenad från Utsiktsplatsen Gyllene Triangeln.