Hotel Casa Ki'iil San Juan La Laguna

Boendeklass: 2
Hotell med privat strand nära Atitlánsjön

Välj datum för att se priser

Hotel Casa Ki'iil San Juan La Laguna erbjuder ett fantastiskt läge, nära Atitlánsjön. Här ingår bland annat wi-fi, parkering och komplett frukost dagligen mellan 08.00 och 09.00.
VIP Access

Recensioner

9,0 av 10,
Underbart

Populära bekvämligheter

  • Gratis frukost
  • Avgiftsfri parkering
  • Gratis wi-fi

Främsta bekvämligheter (3)

  • Städning varje dag
  • På en privat strand
  • Reception (öppen begränsade tider)
Det nuvarande priset är 1 119 kr
inklusive skatter och avgifter
3 sep. – 4 sep.

Rumsalternativ

Tillgängliga filter för rum
Visar 8 av 8 rum

Basic trippelrum

  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 enkelsäng och 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Delad sovsal för familj - utsikt mot stranden

  • Utsikt mot stranden
  • 1 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 4 enkelsängar och 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Basic dubbelrum eller tvåbäddsrum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Familjerum

  • 1 sovrum
  • 5 sovplatser
  • 3 enkelsängar och 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Basic fyrbäddsrum

  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 enkelsängar och 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Basic dubbelrum

  • Utsikt mot sjön
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Familjerum

  • 1 sovrum
  • 5 sovplatser
  • 3 enkelsängar och 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Basic dubbelrum - 1 queensize-säng - utsikt mot stranden

10,0 av 10
Enastående
(1 recension)
  • Utsikt mot stranden
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Mod logo
Logga in för att se aktuella rabatter och förmåner. Fler förmåner för fler äventyr!

Om området

Karta
Canto Xaak'al, San Juan La Laguna, Sololá

I närheten

  • Atitlánsjön - 1 min till fots - 0.1 km
  • Galeria de Arte CHIYA - 6 min till fots - 0.6 km
  • Calle de las Artes - 6 min till fots - 0.6 km
  • Calle del Café - 6 min till fots - 0.6 km
  • La Calle de los Sombreros - 8 min till fots - 0.7 km

Ta sig runt

  • Quetzaltenango (AAZ-Los Altos) - 119 min med bil
  • Retalhuleu (RER) - 48,3 km
  • Guatemala City (GUA-La Aurora Intl.) - 81,6 km

Restauranger

  • ‪Chicken Bus - ‬4 min med bil
  • ‪The Alegre Pub - ‬4 min med bil
  • ‪Sublime - ‬4 min med bil
  • ‪Coffee San Juan - ‬10 min till fots
  • ‪Sababa - ‬4 min med bil

Om boendet

Hotel Casa Ki'iil San Juan La Laguna

  • Hotel Casa Ki'iil San Juan La Laguna erbjuder ett fantastiskt läge, nära Atitlánsjön. Här ingår bland annat wi-fi, parkering och komplett frukost dagligen mellan 08.00 och 09.00.

Översikt

DONE

Hotellets storlek

    • 8 rum
DONE

Incheckning/utcheckning

    • Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 11.00.
    • Utcheckningstiden är kl. 11.00
DONE

Incheckningsinstruktioner

    • Receptionen är öppen alla dagar 08.00–20.00.
    • Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Receptionen är bemannad under begränsade tider.
    • Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
    • Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
    • Innan ankomst måste du registrera dig online via en säker länk
    • Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
DONE

Krävs vid incheckning

    • Kreditkort, bankkort eller kontant deposition krävs för oförutsedda kostnader.
    • Statligt utfärdad fotolegitimation kan krävas
DONE

Husdjur

    • Djur ej tillåtna
WIFI

Internet

    • Gratis wi-fi i allmänna utrymmen
    • Gratis wi-fi på rummen (hastighet: 250+ Mbps (passar för 3–5 personer eller upp till 10 enheter))
LOCAL_PARKING

Parkering

    • Gratis parkering utan tak erbjuds.

Hotellbekvämligheter

Mat och dryck

  • Gratis komplett frukost dagligen 08.00–09.00

Saker att göra

  • På en privat strand

Tjänster

  • Reception (öppen begränsade tider)

Bekvämligheter på rummet

Fräscha upp dig

  • Endast dusch
  • Tvål och Schampo
  • Handdukar
  • Toalettpapper

Håll dig uppkopplad

  • Gratis wi-fi (med hastigheten 250+ Mbps (passar för 3–5 personer eller upp till 10 enheter))

Övrigt

  • Dagligen

Avgifter och policyer

Återbetalningsbara depositioner

  • Kontantdeposition: GTQ 270 per person, per dag

Policyer

Detta boende drivs av en professionell värd. Att erbjuda boende är kopplat till värdens företagsverksamhet eller yrke.
Anläggningen har inga hissar.
Boendet accepterar kreditkort.
Följande kreditkort accepteras: Visa, Mastercard och American Express.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Kallas även

Casa Ki'iil San Juan La Laguna
Hotel Casa Ki'iil San Juan La Laguna Hotel
Hotel Casa Ki'iil San Juan La Laguna San Juan La Laguna
Hotel Casa Ki'iil San Juan La Laguna Hotel San Juan La Laguna

Vanliga frågor och svar

Är det tillåtet att ta med sig husdjur till Hotel Casa Ki'iil San Juan La Laguna ?

Husdjur är tyvärr inte tillåtna.

Erbjuder Hotel Casa Ki'iil San Juan La Laguna parkering?

Ja, det finns gratis parkering.

Vilka tider har Hotel Casa Ki'iil San Juan La Laguna angett för in- och utcheckning?

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 11.00. Utcheckning senast 11.00.

Vad finns det att göra på Hotel Casa Ki'iil San Juan La Laguna och i närheten?

Hotel Casa Ki'iil San Juan La Laguna har privat strand.

Hur är området vid Hotel Casa Ki'iil San Juan La Laguna ?

Hotel Casa Ki'iil San Juan La Laguna ligger 2 minuters promenad från Atitlánsjön och 7 minuters promenad från Calle del Café.